Dy fotografi të rralla të pallatit mbretëror të Zogut, i shkatërruar nga “populli”

February 7, 2018 16:22

Dy fotografi të rralla të pallatit mbretëror të Zogut, i shkatërruar nga “populli”

“Paris-soir”, ka botuar, të dielën e 16 prillit 1939, dy fotografi të rralla të Pallatit të Zogut, i shkatërruar nga “populli”.

Fotot i ka publikuar Aurenc Bebja në blogun e tij.

Majtas është dhoma e Geraldinës dhe shtrati ku Leka Zogu erdhi në jetë.

Djathtas, kabineti ku punonte Ahmet Zogu.

February 7, 2018 16:22
Komento

7 Komente

 1. ELIOT February 7, 16:55

  ZOGU NE RAST SE E DONTE SHQIPERINE ..RRINTE NE VEND .. DHE ORGANIZONTE MBROJTJEN E VENDIT …MEGJITHESE HUMBA ISHTE SIGURUAR ….. EDHE POLAKET E DININ SE ISHTE E PAMUNDUR TE LUFTOJE HITLERIN ..POR E BENE LUFTEN DHE I REZISTUAN PER 24 DITE GJERMANIT .. DHE RANE ME NDER … ZOGU NDERIN E KISHTE TEK ARI DHE JO TEK SHQIPATARIA …

  Reply to this comment
 2. Konti Sbalta February 7, 17:46

  Pallatin ‘e mbretit” nuk e grabiti populli , se populli as
  nuk guxonte ti afrohej , e s” dinte as nga hyej per ne pallat . Ata qe mund ta kene grebitur me siguri kane qene ose rojet e tij , por me e sigurte njerez te afert te tij! Por mua me cudit ky miku qe qenka kujtuar per kete “fatkeqesi te madhe”dhe nuk permend fare grabitjen e thesarit nga vete mbreti!Apo grabitjet dhe shkaterrimet e viteve “90 kur erdhen ne pushtet “qeveritaret e rinj”!
  ,

  Reply to this comment
  • L.F. February 8, 13:59

   Gabohesh Konti Sbalta, mesazhi filozofik i zotit Aurenc Bebja eshte i thjeshte;
   ketij tipit te cilit populli i ka permjere shtepine 80 vjet me pare, Saliu i ka ngritur nje statuje, e njejta gje do te ndodhi pas disa vjetesh edhe me permendoren e atij qe ja shurruan ne mes te Tiranes.
   .

   Reply to this comment
 3. Arber I February 7, 19:56

  Ate qe matjani patriot Bebja e quan Pallat te Zogut, nuk ishte prone e Zogollit, por e shteti shqiptar qe ai e kishte marre me qira, te cilen nuk e pagoi kurre. Pallati i Pioniereve iu dha Leka Zogut nga Sali Berisha pa asnje dokument pronesie. Bebja te hetoje ketu ne Shqiperi dhe jo ne Paris.

  Reply to this comment
 4. Shpresa na mban.D February 7, 23:27

  Me te lumte Arberi I per sa thua,po kujt ia thua?!Se mos vetem ai krim u be,pas 90tes a me mire pas 85-ses…
  Nje burre me B te madhe, ka patur shqiperia,qe se la bota te bente shqiperine ZVICER…Duhen shekuj te lindin nje te dyte. Ndoshta koha ben CUDIRA,na vjen…
  Shpresa na mban..

  Reply to this comment
 5. i February 8, 14:11

  Pleh hajdut

  Reply to this comment
 6. Patriot Mekembenetok February 9, 15:08

  Shfryni dufet, o nostalgjike te dulles, masturbohuni, po iu pat mbetur edhe pak sperme! Shkruan Edhioti se polaket kishin luftuar disa dite, po nuk thote se ku e kish emigruar gjeverria. Megjithate jam i ndergjegjshem se nuk mund tua ndryshoj mendjen tuaj te ndryshkur per Ahmet Zogun.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim