Dy herë në javë, me dikë që sapo e ke njohur…

February 28, 2019 22:55

Dy herë në javë, me dikë që sapo e ke njohur…

Çiftet që sapo kanë filluar të dalin, duhet të reduktojnë sasinë e kohës që kalojnë bashkë.

Ky është konstatimi i fundit që vjen nga shkenca.

Në fazat e para të një lidhjeje, entusiazmi që keni takuar një person të ri, ju bën të prirur të kaloni gjithë ditën me të. Por sipas ekspertëve kjo nuk është e këshillueshme.

Scott Carroll, psikiatër dhe specialist i  marrëdhënieve në çift, beson se çelësi i një lidhjeje të lumtur është takimi me partnerin “e ri”, jo më shumë se dy herë në javë.

Qëndrimi për një kohë të gjatë me personin e ri në jetën tuaj, rrit dëshirën për të qenë intimë fizikisht dhe seksualisht. Kjo gjë iu vendos në rrezikun e përjetimit të emocioneve intensive shumë shpejt.

Por me kalimin e kohës, nëse jeni bërë për njëri-tjetrin, nuk ka shumë rëndësi sa herë në javë takoheni. Rëndësi ka të jeni të lumtur!

e.t./ dita

February 28, 2019 22:55
Komento

4 Komente

 1. syri March 1, 11:44

  Mjaft ju lutem me keto keshilla idiote! Bejeni jeten si t’ju duket me e bukur! Bejeni jeten si t’ju vije kuptohet me dashuri dhe respekt! Kjo keshille por edhe shume te tjera eshte njelloj si t’i veshesh tere njerezve te njejten numur dhe stili kepuce!

  Reply to this comment
  • enter"" March 1, 15:55

   Tamam.
   Keta shkojne e gjejne artikuj qe publikohen ne revistat amerikane qe kane si qellim ti bejne lavazh trurit te amerikaneve qe edhe sot e kesaj dite jane akoma mbrapa dhe na I servirin si keshilla.

   Shume mire e keni thene.
   Secili e ben jeten e lumtur si te doje.

   BOLL ME ARTIKUJT E REVISTAVE AMERIKANE.

   Reply to this comment
 2. Gzim Kulufi March 1, 20:09

  Po do hane dhe psikolloget buke! Ja, me keto budadalleqe per budallenjte hane buke edhe ata!

  Reply to this comment
 3. po kualiteti i qumeshit pir dy her ne jave , duhet te jet i pezim me testosterone March 1, 21:24

  gazetaret shqiptare jane ngel si ato “qingjat” pa nene ,
  qe sapo shohin nji bile te huaj i turren me pi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*