Dy hile për të lexuar mesazhet e WhatsApp pa u kuptuar që janë lexuar

July 5, 2018 08:41

Dy hile për të lexuar mesazhet e WhatsApp pa u kuptuar që janë lexuar

WhatsApp dhe Facebook Messenger janë aplikacionet më të përdorura sociale. Prania e tyre ka lehtësuar në mënyrë të ndjeshme komunikimin midis njerëzve.

Sot përmes opsionit që tregon se marrësi e ka lexuar mesazhin, është thuajse e pamundur që të fshihesh nga të tjerët dhe të mos i kthesh përgjigje.

Por jo të gjithë duan kaq shumë “transparencë”.

Dy hile na vijnë në ndihmë për leximin e sms të marra nga këto opsione sociale janë;

1-Njoftimet në ekran

Si Facebook Messenger, ashtu edhe ËhatsApp i sjellin mesazhet në formë njoftimi, që shfaqet në ekranin e telefonit, e cila mundëson që ne ta lexojmë mesazhin pa e hapur atë.

2-Airplane mode

Airplane mode është një opsion që nëse e aktivizojmë atë nuk do të keni internet në telefon, kjo na mundëson që të shohim mesazhet që kanë mbërritur pa e marrë vesh dërguesi.

n.s. / dita

July 5, 2018 08:41
Komento

2 Komente

 1. kujtesa July 6, 11:37

  Aaaaa,na thate nje gje te madhe!
  Se pari,kur cfaqet mesazhi ne ekran,ne kemi mundesi te lexojme vetem rreshtin e pare dhe te dyte,jo te gjithe tekstin.
  Se dyti,ne Airplane mode,ne e lexojme mesazhin kur bejme aktivizimin e ketij opsioni por, pasi e kemi caktivizuar dhe kalojme ne linje normale,derguesi e kupton qe ne e kemi lexuar.

  Reply to this comment
 2. info analitike July 6, 22:43

  Eh more shoke u ka lene partia akoma ne mendje shpirtin e kospiracionit. Po pse nuk i bini drejt o te uruar. E lexoni mesazhin e nese deshironi te pergjigjeni, pergjigjeni nese nuk keni deshire, nuk pergjigjeni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?