Dy italianë mashtrojnë administratorin e hotelit në Tiranë, për 6 muaj rresht nuk…

August 9, 2017 21:07

Dy italianë mashtrojnë administratorin e hotelit në Tiranë, për 6 muaj rresht nuk…

Për një periudhë 6 mujore, dy shtetas italianë, që kanë vendosur të jetojnë në kryeqytet, kanë mashtruar administratorin e një hoteli, duke e mbajtur peng dhe mos e paguar për qëndrimin në hotel.

Por pas 6 muajsh, administratori ka vendosur të mos presë më e të mos heshtë, por t’i drejtohet Policisë së Tiranës dhe të bëjë kallëzim për dy italianët.

NJOFTIMI I POLICISE:

Më datë 08.08.02017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit italian O.M dhe A.R, vjeç 41 e 40, banues në Tiranë, pasi dyshohet se shtetasi E.G, vjeç 37, banues në Tiranë, administrator i nje hoteli kallëzon se për një periudhë 6 mujore, nëpërmjet mashtrimit, nuk i kanë paguar për ditët e qëndrimit në hotel. Neni 143 i Kodit Penal.

August 9, 2017 21:07
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 August 10, 08:44

  “NJOFTIMI I POLICISE:

  Më datë 08.08.02017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit italian O.M dhe A.R, vjeç 41 e 40, banues në Tiranë, pasi dyshohet se shtetasi E.G, vjeç 37, banues në Tiranë, administrator i nje hoteli kallëzon se për një periudhë 6 mujore, nëpërmjet mashtrimit, nuk i kanë paguar për ditët e qëndrimit në hotel. Neni 143 i Kodit Penal.”
  qyqa mi none,qyqa mi none!!
  kush ka shkruar këtë raport??nuk ka mbaruar fillaoren akoma!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*