“Erdhi koha t’i lini lojrat, ja dy pikat me të cilat nuk do bëni më pazare”. Ambasadorja ka një tjetër mesazh të fortë për drejtuesit politikë të vendit

May 22, 2020 11:33

“Erdhi koha t’i lini lojrat, ja dy pikat me të cilat nuk do bëni më pazare”. Ambasadorja ka një tjetër mesazh të fortë për drejtuesit politikë të vendit

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka përforcuar mesazhin e një dite më parë ndaj politikës shqiptare.

Në një prononcim të shkurtër për mediat ndërsa i drejtohej Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Yuri Kim e bëri të qartë se reforma zgjedhore dhe reforma në drejtësi nuk janë diçka që mund të bëhet pazar me to.

Ndaj, paralajmëroi ajo, ka ardhur koha që të ndalohet së bëri lojëra.

“SHBA duan të njëjtën gjë që populli shqiptar do. Ne duam që Shqipëria të jetë një aleat i fortë, i aftë i SHBA dhe duam që ju të jeni pjesë e familjes europiane. Nuk mund ta kemi këtë pa reformë zgjedhore dhe pa reformë në drejtësi. Këto të dyja nuk janë diçka për të bërë pazar .Janë domosdoshmëri dhe ka ardhur koha të rreshtet së bëri lojëra. Është koha që të realizohet reforma në drejtësi, është koha që të realizohet reforma zgjedhore sikurse drejtuesit i kanë premtuar popullit shqiptar dhe njësoj si SHBA dhe populli shqiptar e presin”, tha Kim.

j.l./ dita

May 22, 2020 11:33
Komento

24 Komente

 1. Kush po Los ? May 22, 11:49

  Flitet gjithmone ne Abstrakt

  asnjiher nuk ka Emra konkrete ,duke len gjithcka ne Ajer

  si te ishte Drejtesia ajo nji cop leter pavlere ne Stuhi

  e cila krijiohet Artificialishte si e kane tradite bandat kto 30-vjet

  dhe el Chapon i qe ben sikur s’i shikon dhe le qe loja te marre rrugen kuturu .

  Tha mire KM qe ne Shqiperi eshte ulur Djalli ne sofer !

  Reply to this comment
  • Sidrit Golemi May 22, 12:51

   Duke perifrazuar z. Fatos Nano ne percaktimin 20 vjecar te profilit politik e psikologjik te z. Ilir Meta, sot akoma me shume mund te themi se “shtangisti” qe nga korriku i 2016-es pretendon se mund te shkepuse nga Toka me shume peshe se sa eshte vete persha e tij specifike.
   Mjere shqiptaret per kohen dhe energjite e humbura!

   Reply to this comment
  • Hosteni May 22, 13:14

   E ka llafin per kryetaret e bashkive te fshatrave. Kryeministri celesat e kashtes ka.

   Reply to this comment
  • besi May 22, 13:28

   mesazhi eshte i qarte per te treja bandat kriminale ne shqiperi ps,pd dhe lsi pa llogaritur kriminelt ordinere si mediu me camer e greke
   Amerikanet nuk i duan me keta plehra dhe po kerkojne me ndryshimet ne kodin zgjedhor te hapin rrugen per ndonje force te re politike duke dale kunder marreveshjes kriminale rama breisha te 2008 Kjo e ka frikesuar ed plehren dhe lulush pederastin por edhe pseudo hajdut presidentin

   Reply to this comment
 2. Genti May 22, 11:56

  Kujt po i drejtohet Ambasadorja e nderuar USA- of ej ( The land of the “free” ) qe eshte katandisur ne koloni te Israelit?

  Shoqja Ambasadore, shiko vendin tend qe po shkaterrohet nga brenda, pastaj jep sofizma per Shqiptaret, te cilet kane 30-vite qe po e vuajne nen kurriz tradhetine, duke paguar me gjak e me djerse mashtrimin e manipulimin e kontrolluar nga ” miqte” e shitur nderkometare.

  Reply to this comment
 3. Shefqet Cela May 22, 11:57

  MESAH NË VESH TË SHURDHËR!
  Zotërinjtë hajdut politikanë,nuk mund të pranojnë këto reforma për të dorëzuar gjënë e vjedhur me “mund e sakrifica”.
  Lepuri fshihet në krye fare në unison me
  Gjëmëmadhin SALI QË I KA DUART, DERI NË BRRYL ME GJAK PAFAJËSIE.
  Ndoshta çelësi mund të jetë REFERENDUMI sepse populli është shumë i dëshiruar të heqë zgjedhën nga qafa.

  Reply to this comment
 4. trollna May 22, 13:01

  SHBA,hapi letrat,nxiri miliardat,nxirni pasurite te pa tundshme,njiheni popullin Shqiptar me kasapanen qe kane bere per 30 vjet kjo klase politike.Me keto qe thoni keta do rojne edhe 100 vjet.Kjo klase politike duhet te konfiskohet,te denohet e atehere ky vend do zere mend. Kemi 30 vjet qe degjojme BE,SHBA,per korupsionin,grabitjet vjedhjet,poshtersite e asgje nuk po shohim.

  Reply to this comment
 5. demo May 22, 13:03

  Ja tha qarte edi rames per reformen zgjedhore me lista te hapura.Prandaj doli damjan tellalli deklaroi se Do te permbyset Kushtetuta..
  Kushtetuta u pembys,u rrokopus,kur u be marreveshja e fshehte Berisha-Rama per listat e fshehta.
  Tani nuk paska me kohe per 1vit,per te cuar ne vend kushtetuten !!!!
  Populli shqiptar eshte me Ameriken,qe kerkon drejtesi ne kete vend.
  Kapi per veshesh zonja Kim,qe populli te votoje NJERINE dhe jo PARTINE..
  Keshtu do te fitojne shume kandidate te pavarur,te ndershem,qe i vlereson populli.

  Reply to this comment
 6. Gzim Kulufi May 22, 13:06

  Jam i sigurte, se ashtu sic eshte folur nga ambasadoret amerikane ketu e 20 vjet me pare per reformen ne drejtesi, ashtu do te flitet edhe pas 20 vjetesh nga ‘ta! Shpresoj te jetoje Alban Dega edhe 20 vjet, qe edhe pas 20 vjetesh tu dergoje falenderimet e tija miqve tane te paperkulur!

  Reply to this comment
 7. FORSTER May 22, 13:20

  Zonja ambasadore SHqiperia dhe SHqiptaret kane qene ,jane dhe do te jene aleate pro U.S.A ,por politikanet ,si Saliu ,Edvini,Lulezimi ,Monika e comp.Jane Ferra ,Gjemba,Kockore ,qe po shkele mbi ta ,duhet te besh Tetanozen ,se ndryshe gjaku te kethehet ne helm dhe vdes shume shpejt .Keta politikane s’kane menduar kurre per popullin ,por per te siguruar 10-brezat e tyre qe do vine ,per nji Teater te kohes se Qepes,po bejne namin duan ta djegin SHqiperine si me -97.Por fale zotit qe U.S.A.dhe Eurpa ,per keta palo politikane eshte nji”Kocke”e forte dhe s’mund ta pertypin dot se ju eshte vene kufiri te THana.Keta tipa politikane kur shkojne per mledhje ne Bruksel hiqen “Qinjgja “kur vine ne SHqiperi ,behen “Cuba”keta vetem frika i mban ,prandaj duhesh te jesh shume korrekte me keta perbindsha

  Reply to this comment
 8. Dnerguti May 22, 13:31

  Bobobooo!!
  Qe 30 vjete ka ardhur koha?!
  Jo jo
  Jo zoje ka kaluar koha kur ju symblyerur keni mbrojt kriminelet e korruptioni,
  Kete populli shqiptar sot po va thot si kur ma heret!!
  Deri sa iu detyron me ba kete deklarate qe nuk do ndryshoje asgje se perndryshe do na kishit treguar kush qenkan ato qe pengojne Drejtesine edhe do kishit vepruar!…
  Spin doktoret sado te mundohet nuk munden sot me larguar vemendjen e qytetareve nga skandalet e qeverise qe ju mbuloni qe sa e sa kohe!
  Iu ka ardh ne maje te hundes shqiptareve demokratura qe keni ndihmuar me instaluar gjate ketyre 30 vite!
  Keni mundesi me vepruar , veproni mjaft me tymosjen per me mbrojtur horrat!
  Perndryshe edhe neve do na detyroni me iu thane go home !

  Reply to this comment
 9. Cou enver te shikosh saliun qe na e solle nga shpellat May 22, 14:04

  Amerika eshte pergjegjesja kryesore per kete kaos ne kete vend injorantesh….
  Amerika gjasme antikomuniste perkrahu dhe rriti kryevampirin komunist sali…
  Ishin ambasadoret amerikan duke filluar nga rajersoni e me radhe qe kete vampirin komunist nga me te egrit ,hanin e pinin dhe mernin pjesen e vet te plackes…
  Dhe sot eshte teper vone qe te luftohet mafia komuniste,pa prere koken e saliut qe udheheq keta plehra qe here bashkohen e here bejne sikur lyftojne krimin

  Reply to this comment
  • lushi May 22, 15:20

   Po vlla .te drejte ke.
   kane tridhjet vjet qe te njejten gje thone keta amerikane.
   e humben besimin .
   Le te tregoje kush e pengon ,mos na i beje “burra shteti” kur vrasin dhe grabisin.
   Ata u bejne presion kur u preken interesat e tyre personale ,por jo kur shkatrohet nje popull i tere.
   shikoni edhe ne kosove ,E shkarkuan nje qeveri qe nuk grabiste dhe po mbeshtetin grabitesit qe prej 20 vjet.
   Mos prisni nga amerikanet po merrni fatin tuaj ne dore,
   Kerkoni qe niveli i jeteses per shumicen e shqiptareve te arrihet ai i viteve te “Diktatures”,he do shihni si do te tmerrohet shfrytezuesit e sotem.

   Reply to this comment
 10. Arben May 22, 14:14

  Në litar do të përfundoni të gjithë

  Reply to this comment
 11. Adih May 22, 15:25

  E nderuar z Amb KIM .Ju falenderojme fort nga zemra per ndihmen per demokratizimin e shqiperise .Na kane vjedhur trojet per vehten e tyre ,dje pa breke ne bythe e sot miliardiere ,na kane shtrire barkas dinjitetin ne keto 30 vite te ketij tranzicionit post komunist .Jane te gjithe nje e te pandare te tre keto parti ,ne populli shqiptar e kemi kuptuar qe ne fillim fill mbas 90 .

  Kur Sali Berisha ish nga me te dhunshmit dhe karjerist sekretar partie i PPSH u ngjiz ne sekonde ne “DEMOKRAT ” .Por kjo loje vazhdon edhe me te rinjte e sotem shembell kokforte eshte edhe Erion Velia nga levizja MJAFT edhe ky u ngjiz ne sekonde ne “PS” Kjo ishte tragji komedia e popullit shqiptar , e thjeshte teknikisht per tu kuptuar .Ju them me gjithe shpirt z KIM faleminderit ,eshte shume e thjeshte per tme kuptuar ,se keto banda si PS ;PD E LSI e kishin lidhur me njeri tjetrin aq shume sa vetem Amerika mund ti mundi ,e ta gjynjezoje kete bande qe ka dale jashte kontrollit .

  Ka ardhur koha ,bile jemi te vonuar duhet te vine te marin fetet e atdheut tone parti te reja me dinjitet ,me principe perendimore ,keshtu do rregullohet shqiperia dhe shqiptaret ,plus do kemi mbi te gjitha nje stabilitet te perhershem ne BALLKANIN perendimor .Ne gjithe populli i ndershem shqiptar e kuptojme shume mire ,se pa ndihmen tuaj ,ne nuk do shkeputeshim per shekuj nga kjo bande e ndare ne tre pjese ,qe po te vini re mafja cdo dite qe kalon forcohet dhe behet me e dhunshme ,Krimi dhe korrupsioni sa vjen eshte ne rritje brutale te pakontrolluar .
  Ju faleminderit per mirkuptimin z Amb KIM !

  Reply to this comment
 12. Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL May 22, 15:58

  Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL

  Reply to this comment
 13. ALBAN DEGA May 22, 16:00

  KUVENDI 1 SALIKJA 3 …

  – Ilir Meta shpall platformen e Byrose Politike te partise “ Keshilli Politik per Drejtesine” shqiptare

  – Levizje e re politike apo “ Skuadron Vdekjeje” per ekzekutimin e Reformen ne Drejtesi e Vetingun !

  – Ilir Meta ne pranga per tentative per grusht shteti

  – Cfare pret Kuvendi dhe SPAK-u !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi i Ballkanit Ilir Meta, alias Like Floriri heq edhe masken e fundit te varrmihesit perserites te Shqiperise !
  Kuvendi 1 Meta 2 + Avokatja politike “ Popullit “ te pazarlleqeve politike Rama- Basha te 17 majit 2017, pra Kuvendi 1 Meta Berisha 3 eshte tentative per grusht te mirefillte shteti dhe permbysje te rendit kushtetues dhe varrosja e Republikes Parlamentare, eshte kthimi i Shqiperise ne nje Republike Presidenciale, pra ne nje dinasti te ilir Metes dhe Avokates se Popullit , Avokates se Saleh e Argita Berishes.
  Nese drejtesia shqiptare rivihet nen shkopin e dirigjentit politik te SaLikes dhe te politikes se SaLikekracise a kujtdo qofte ky do te ishte guri i varrit jo vetem i Reformes me Drejtesi dhe Vetingut por edhe i demokracise dhe vete Shqiperise !
  Ja pse ambasadorja e aleatit kryesor strategjik dhe mikut me te madh te shqiptareve ne kohet me te veshtira to be or not to be, SHBA-se dha alarmin dhe kushtrimin per vrasjen e Reformes me Drejtesi dhe Vetingut qe ne djep nga pazaret e felliqta te politikes antishqiptare te politikaneve me antishqiptare me historine e Shqiperise !
  Ilir Meta eshte politikani me i degjeneruar dhe me i korruptuar ne keto 107 vjet te shtetit shqiptar.
  14 pikat i komplotit te tij antikushtetues jane 14 plumba ne zemren e Kushtetutes dhe Drejtesise shqiptare vetem e vetem per te shpetuar kokat e Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “!
  14 pikat e “ Keshillit Politik per Drejtesine” shqiptare jane 14 plumbat e levizjes politike qe ai lancoi dje e sot qe automatikisht e shkarkojne ate nga posti i Presidentit per shkelje dhe dhunim flagrant te Kushtetues, cka jo Komisioni i Venecias po as Komisioni i Zotit vet nuk mund ta shpetoje nga shkarkimi dhe as nga burgu vetem e vetem per kete akt pa llogaritur nje mal me krime e korrupsion te hapur me ze e me figuren e tij faqe mbare shqiptareve kudo qe jemi dhe faqe mbare Botes!
  Ilir Meta e Sali Berisha jane jo vetem turpi por edhe fatkeqesia me e madhe e shqiptareve, e mbare Shqiperise dhe kombit shqiptar !
  Shqiptare vigjilente, syceltesi perballe ketyre perbindeshave, ketyre kucedrave te pangime me gjak e me djersen shqiptareve dhe pasurite e tyre e te Shqiperise !
  Cfare pret SPAK-u !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise !?

  Reply to this comment
 14. ALBAN DEGA May 22, 16:02

  VIGJILENCE

  KUVENDI 1 SALIKJA 3 …

  – Ilir Meta shpall platformen e Byrose Politike te partise “ Keshilli Politik per Drejtesine” shqiptare

  – Levizje e re politike apo “ Skuadron Vdekjeje” per ekzekutimin e Reformen ne Drejtesi e Vetingun !

  – Ilir Meta ne pranga per tentative per grusht shteti

  – Cfare pret Kuvendi dhe SPAK-u !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi i Ballkanit Ilir Meta, alias Like Floriri heq edhe masken e fundit te varrmihesit perserites te Shqiperise !
  Kuvendi 1 Meta 2 + Avokatja politike “ Popullit “ te pazarlleqeve politike Rama- Basha te 17 majit 2017, pra Kuvendi 1 Meta Berisha 3 eshte tentative per grusht te mirefillte shteti dhe permbysje te rendit kushtetues dhe varrosja e Republikes Parlamentare, eshte kthimi i Shqiperise ne nje Republike Presidenciale, pra ne nje dinasti te ilir Metes dhe Avokates se Popullit , Avokates se Saleh e Argita Berishes.
  Nese drejtesia shqiptare rivihet nen shkopin e dirigjentit politik te SaLikes dhe te politikes se SaLikekracise a kujtdo qofte ky do te ishte guri i varrit jo vetem i Reformes me Drejtesi dhe Vetingut por edhe i demokracise dhe vete Shqiperise !
  Ja pse ambasadorja e aleatit kryesor strategjik dhe mikut me te madh te shqiptareve ne kohet me te veshtira to be or not to be, SHBA-se dha alarmin dhe kushtrimin per vrasjen e Reformes me Drejtesi dhe Vetingut qe ne djep nga pazaret e felliqta te politikes antishqiptare te politikaneve me antishqiptare me historine e Shqiperise !
  Ilir Meta eshte politikani me i degjeneruar dhe me i korruptuar ne keto 107 vjet te shtetit shqiptar.
  14 pikat i komplotit te tij antikushtetues jane 14 plumba ne zemren e Kushtetutes dhe Drejtesise shqiptare vetem e vetem per te shpetuar kokat e Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “!
  14 pikat e “ Keshillit Politik per Drejtesine” shqiptare jane 14 plumbat e levizjes politike qe ai lancoi dje e sot qe automatikisht e shkarkojne ate nga posti i Presidentit per shkelje dhe dhunim flagrant te Kushtetues, cka jo Komisioni i Venecias po as Komisioni i Zotit vet nuk mund ta shpetoje nga shkarkimi dhe as nga burgu vetem e vetem per kete akt pa llogaritur nje mal me krime e korrupsion te hapur me ze e me figuren e tij faqe mbare shqiptareve kudo qe jemi dhe faqe mbare Botes!
  Ilir Meta e Sali Berisha jane jo vetem turpi por edhe fatkeqesia me e madhe e shqiptareve, e mbare Shqiperise dhe kombit shqiptar !
  Shqiptare vigjilente, syceltesi perballe ketyre perbindeshave, ketyre kucedrave te pangime me gjak e me djersen shqiptareve dhe pasurite e tyre e te Shqiperise !
  Cfare pret SPAK-u !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise !?

  Reply to this comment
 15. Alban May 22, 17:07

  SHBA TE QOFSHIM FALE !

   – Ng Alban Dega, Nju Jork

  Kush e kruan me Shtetet e Bashkuara te Amerikes … e han leshin e Marikes !
  Eshte nje shprehje e babait tim te nderuar Ram Dega , veteran i Luftes Nacional Clirimtare, ne kohen kur Xhorxh Bushi i ri urdheroi sulmin kunder Al Keidas e Ben Ladenit ne Afganistán!
  Kush ka dyshim te kujtoje fundin e merituar te Bin Ladenit dhe Al Bagdatit e shume kanibaleve te tjere
  Sepse “Shtetet e Bekueme te Amerikes”, sic i quante gjyshi im, Imami i nderuar Elez Hoxhe Berisha, jane ora mitike e Shqiperise si shtet dhe shqiptareve kudo ne Bote si komb.
  Sepse dashuria e shqiptareve per Shtetet e Bashkuara te Amerikes eshte nje vlere, eshte nje mit, eshte kult i shqiptareve tash e te pakten 106 vjet nga Ismail Qemali dhe 80 vjet me pare nga Wodrow Vilsoni, qe per hir te tyre u perplas edhe me aleatin e tij kryesor te saj ne Evrope Kryeministrin e Britanise se Madhe. Deshmi te pakundershtueshme me shkrim…
  Ja cfare ka deklaruar Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora per gazeten italiane “ Il Giornale” me 24 Nentor 1912, pra 4 dite para shpalljes se saj ne Bari te Italise :
  “ Po te behej nje Referendum popullor ne Shqiperi sot Rusvelti ( Presidenti i atehershem i SHBA ) do te fitonte shumicen dermuese te votave per kryetar te saj”
  A nuk flet me mire se cdo koment e tonelata opiniones e anuslistash te Oturakut mediatik SaLike Putinist, ky “Dialog gjatë Konferencës së Paqes, Paris 1919 botuar nga gazetari me skrupuloz shqiptar Roland Qafoku me 23 qershor 2019 ne gazeten me te lexuar shqiptare “ Tema” te Mero Bazes:
  “Kryeministri i Britanisë, George Lloyd: -Vërtetë sdi çdo bëhet me shqiptarët, përveçse të presin fytet e njëri-tjetrit. Shqipëria do të bëhet si malësitë e Skocisë në shekullin e 15-të.
  Presidenti i SHBA, Thomas Woodrow Wilson:
  – Mister Lloyd, së pari mos fol keq për malet e Skocisë sepse është vendi i orgjinës së familjes sime. Së dyti, SHBA nuk do ti bëjë kurrë padrejtësi shqiptarëve dhe Shqipërisë….
  Mjafton ky dialog për të kuptuar qartë se mentori ynë i pazëvendësueshëm që në ngjizje të shtetit e deri më sot kanë qenë dhe janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës… “
  Ky dokument monumental u be frymezim per poezine time shkruar ate dite :

  SHBA TE QOFSHIM FALE !

  Te kemi Nene
  e na ke djale
  Ke shume vepra
  e pak fjale!
  Ca te degjuar
  ca bukeshkale
  Ca skiftere
  e ca si Sale
  Nga fiqiri
  krejt kane dale!
  Nga SPAK BKH
  e Vetingu
  Si qene lehin
  nga veringu
  Si Gebelsi
  si Geringu !
  Cjerrur zeri
  care laringu!
  Molotove e
  bomba tymi
  Me Fake news
  Nga Djall Putini !
  Se vetingu me
  drejtesine
  U kane kallur l
  lemerine!
  Tym e flake
  duan Shqiperine!
  Si Likja me Saline
  Posi Rambo
  me lukunine
  Te shpetojne
  SaLikekracine!
  Serial vrasjet
  kusarine
  Krime Hage
  mbajne mbi shpine!
  Mina tritol
  nen lirine
  E rrenuan
  demokracine!
  Mbi 15 here
  e zhbene Shqiperine!
  Nene e babe
  e kane Rusine!
  Amerike o nenemadhe
  Fjala jote peshe sa male!
  Veprat tua monumentale!
  E duam Shqiperine si
  Amerika Demokratike !
  Se eshte
  Ora jone mitike !
  Eshte nena e lirise
  Eshte Shpetimi
  I Kosove-
  Shqiperise
  Fatbardhesia
  e Shqiptarise !
  Zoti i bekofte Shtetet e Bekueme
  te Amerikes dhe Shqiperine !
  God bless USALB !

  From: Alban Dega
  Date: June 23, 2019 at 11:04:42 PM EDT

  Reply to this comment
  • Ate thuaj ... May 22, 17:53

   Alban ,

   ti shkruan si gjithmone bukur si nji gazetare profesionist

   por mendoj se ,

   eshte okay qe ne shqiptaret te shikojme si

   nene Ami-n ,qe per hir te se vertetes ju qe jei aty
   duhet ta respektoni si te tille . si nene .

   pytja eshte se ; si na shikon Amerika ne shqiperine !!!!!!!!!!

   PO TI DOJ TRAPI SHBA-ve

   NERSER QITET PARA GJYQI KRIMIELI SALI E META

   DHE DREJTESIA FUNXIONON SI NE AMERIKE

   NE E DUAM SIGURISHTE AMERIKEN

   POR S’JEMI IDIOTE QE MOS TE KUPTOJM

   REALITETIN TONE

   GJERMAIA LOL I RRI ” GATI TU ))) ”

   AMERIKES JO CA KRIMBA HALEJE SI META BERISHA APO MUTI BASHA

   NUK FSHIHET DOT 30 VJET SPEKULLIME

   FJALESH TALLJE ME SHQIPTARET


   LIHET NE KTE GJEDJE QE RE LARGOHEN

   SHQIPTARET NGA SHQIPERIA KJO ESHTE

   POLITIKA TYM NE HAUS

   Reply to this comment
 16. Mazllum Kadaifi May 22, 19:34

  Zonja e nderur KIM.Behini nje telefonate sherbetorit besnik te Edi Rames , GJIKNURIT ,po luan ,po tallet ,luan rolin e shejtan budallait ,bashke me Vasilin e Monikes se LSI e me Bylykbashin e PD se Bashes per reformen zgjedhore .Ku nuk duan ta bejne reformen ligjin ne rrang rapublike sistemin MAXHORITAR me LISTA te HAPURA , eshte shume e domosdoshme per forcimin e demokratise ne shqiperi ,pervec zonjes Hajdari qe ka predispozite per te ndihmuar kete reforme ,por eshte e vetme ,ska force dhe ka dale hapur e ka thene para gazetareve bere thirje ,keta te gjithe i shkelin njeri tjetrit syrin , bile i beri thirje ,kerkoi perkrahjen e popullit mbare ,qe ska gje ne dore .Mafja ka mbyllur cdo shteg .
  Faleminderit z AMB KIM .

  Reply to this comment
 17. Ethem Lalaj May 23, 08:55

  DITA:Ambasadorja KIM kete here veproi me drejte,duke ua lidhur koken prej HURI politikaneve DEJURO.Por Ajo nuk e di ose nuk don ta thot SHQIP se e keqa me e madhe nga Kryeopozitaret nuk eshte vetem Like e Luli,por SALISERBI.Te gjitha fijet e krimit dhe mbajtjes peng te ketij vendi eshte vetem Ai-Sb dora vet.
  1-Saliu ka marre peng I.Meten me 7 % me D.Priftin,D/çez,floririn e krrabes,etj,dhe tashme e detyron te beje Kryeopozitarin me propozime skandaloze.
  2-L.Basha u mor nga UMNIK-Kosove me porosi te DikMarty,pasi spiunoi per UÇK.Shif çthot Rexhep Qose.
  3-Propozimi Meres per krijimin e keshillit politik duke sabotuar Ref.ne drejtesi eshte nje thike pas shpine per SHBA+BE qe kane investuar 4 vjet me fonde e njerz.
  -Besoj zonja KIM nuk do u ferkoi koken politikaneve mafjoz Sb,IM,Lb,Mk.,siç beri Arvizu e LU. Ndersa Rama ka qene dhe eshte per reformen pro shba+be.
  -FLM-DITA

  Reply to this comment
 18. Lili May 23, 11:26

  Ps: kam nje pyetje
  A i lexon kush çarçafet e alban Deges?!
  A i ka thane kush se nje ide shprehetsa ma shkurt qe te jete e qarte!
  Nuk matet intelgjenca me radhet kilometrit si dikur tek intelektualet komuniste qe te bejne nje mije citata vetem te duken ´mbi nivelin ´ e te tjereve !

  Reply to this comment
 19. juventus May 23, 11:58

  ALBAN DEGA NA CAVE TRAPIN O PEDER,HAJDE NE SHQIPERI PRA SE GURI I RENDE NE VEND TE VET THOTE POPULLI.PO NA JEP TI MEND…FUCH

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim