“Dy njerëzit që e hodhën në rrugë Azemin”

October 27, 2017 19:34

“Dy njerëzit që e hodhën në rrugë Azemin”

Mero Baze ka publikuar një fotografi të rrallë të Sali Berishës dhe Genc Pollos, pas vrasjes së Azem Hajdarit.

Sot u vendos busti i Azem Hajdarit në vendlindjen e tij, por Baze rikthen në vëmendje këtë moment duke pretenduar se foto është shkrepur vetëm gjysëm ore pas vrasjes së Hajdarit.

Ja çfarë shkruan ai:

“Shikojeni këtë foto. Është shkrepur gjysëm orë pas vrasjes së Azemit në Spital Ushtarak.

Këta ishin dy njerëzit e fundit që takoi Azemi dhe që e nxorrën në rrugë tek vrasësit.

Shikoni si e shikojnë njëri tjetrin, gjysëm orë më pas, për të kuptuar nga se janë të shqetësuar.”

October 27, 2017 19:34
Komento

12 Komente

 1. leku October 27, 19:47

  mire se Fatmira ( e shoqja e Azemit) justifikohet ne nje fare menyre per poshtrimin e te shoqit pas vdekjes…po ato dy djemte jane te tredhur ?.

  Ok..azemi ishte gjasme gangsterr politik…por nga ana familjare keto dy djemte nuk duhet te shurrojne mbi baben e tyre dhe i lepine sumen sales dhe lulevilit

  Reply to this comment
 2. 2+2 October 27, 20:13

  dy njerez qe e hodhen dhe rruge

  dhe

  dy djemte e tij qe po e perrmjerrin

  Reply to this comment
 3. Mark .U.K October 27, 20:25

  Dua ti themi Mero Baze se nuk ke drejt te merrsh me te tjert kur ju si person jen njeriu ma i urryer jo vetem ne fshatin tuaj po edhe ne gjith vendin.Ju Mero kur ishe ri paditet babajn tuaj qe ishte magazinier si dhe komunist se po vjedh pasurin e perbashket.Baban tuaj pasi e hoqen prej partit e denuan edhe me burk.Ju muaret nje flet lavderimi.Dy her goja juaj ju ka qite ne sherr,dhe ne te dy rastet jeni rrahur vence.

  Reply to this comment
 4. zoti hak pa marrë, s' ka me lanë ! October 27, 20:32

  Këta të vrasin natën dhe të qajnë ditën ,shikimet jan tipike të kriminelve vrasës profesionistë ,njerëz të pabesë !

  Besa është testamenti moral i shqiptarve që nga periudhat të hershme mitologjike e këndej. Dy baladat më të famshme tonat,ajo e “Rozafës ” dhe “Besa e Konstndinit” lidhen me mbajtjen e fjalës ,,m,e mbajtjen e besës,por S.Berisha dhe G.Pollo nuk e mbajtën besën që u dha A.Hajdari por e futën në kurth dhe asgjesuan ! .Por zoti i madhë hak pa marrë nuk ka lënë !.

  Reply to this comment
 5. komshiu October 27, 20:39

  Njeriu qe e nxorri Azem Hajdarin ne priten e Haklajve eshte Izet Haxhia. Sado te mundohen bythqire te tipit Mero Qero Baze nuk do mund ta ndryshojne kete te vertete qe e di kushdo, edhe vete Qero Mero.
  (Sa per kujtese : Ky Mero Qero Baze nxorri dokumentin e gjygjit te divorcit te Edi Rames me Matilda Makocin ku Edi pretendoi se Grigorin e ka vella nga babai Kristaq).

  Reply to this comment
 6. Vëzhguesi F. October 27, 21:04

  Te merresh me pula te ngordhura, natyrisht qe eshte kohe e humbur. Azem Hajdari ( i cili vazhdon llogaridhenie ne ferr per krimet e kryera ne ’91 ne Shkoder dhe ne vitet ’92, ’93, ’95, ’96 dhe ’97) ishte nje kokosh sa pordhac po aq dhe frikacak.
  A nuk ishte ai person qe deklaroi se ne terhoqem zvarre plepat (duke aluduar per Ramiz Aline dhe bustin e Enverit) dhe nuk duam t’ia dime per kallamat (duke aluduar per Saliun Genc cfurkun e verdhe dhe te tjeret qe e pasonin) dhe nga ana tjeter u lepihej si kone e rrahur, sepse kishte frike se mos i denonconin jo vetem krimet por dhe dosjen si ish bashkepuntor, kur ishte kepucar ne Tropoje?!
  Vetem “Mark Muti apo Uku”, bashkepuntori malok ne krimet e 2 Prillit qe fshihet ne rrethinat e provincave te Anglise, me pasaporte te dhene nga Sali krimineli, mund te nderoje nje cub kriminel dhe te pabese si Azem Hajdari.
  Vetingu, nese duhet te behet duhet te filloje gjykimin qe nga dosja e 2 Prillit dhe te gjithe kriminelet e atij skenari udb-shjane, te gjalle dhe te vdekur, ku padyshim eshte dhe Azem Hajdari me Pjeter Filip Tomen (Arbenori) Ali Spahine dhe plot te tjere, pa perjashtuar gjykatesin sherbetor te Saliut, Qazim Gjonaj dhe prokurorin legen Thana.
  Por meqenese ne Tirane eshte ngritur monumenti i satrapit tradhetar Ahmet Zogu, ne Tropoje u ngrit monumenti i gangos se demoleshkracise Azem Hajdari, te cilin e vrau ai qe e vuri ne rolin qe luante, tani ka mbetur qe kriminelet e luftes se dyte boterore t’i perfaqesoje me nje monument ne Lushnje Hamit Matjani, ndersa ne jug apo juglindje gjeni ndonje si Safet Butka, babai i ketij historlesh Uranit, meqenese trimeria e tij ishte me e rralle se vrau veten ne hale.

  Reply to this comment
 7. XXXL October 27, 21:12

  Fatmira Hajdari ka ngelur pa Hajdar dhe po kerkon Hajdar.

  Reply to this comment
 8. Tropoja October 28, 02:51

  Ik o mero qerosi se azemit ishin bere 5 atentate me pare dhe ai qe e vrau ishte polic i tropojes, ne bese e preu izet haxhia qe ishte bere bythe e breke me haklajt

  Reply to this comment
 9. Mark uk October 28, 15:56

  FLAMUR NDOKA DHE DAJAT E TIJ NE BEUGRAD:Nuk besoj se ju kan lene pa emer kur ke lindur ne maternitet.Ju ndoshta nuk dini emrin e babajt,e ky nuk eshte faji juaj.Pysni ate qe u ka lindur e do ta gjeni babajn.Nuk kam fyer njeri te vecant ne komentin tim.Po ju themi kafsh tu beft ai qe ju vesh rrobat ne mengjes.

  Reply to this comment
 10. g October 28, 17:44

  Vari trajset,pune malokesh-gjelle qensh.
  Mos na beni te vjellim me keta bastarde.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*