Dy orë e 30 minuta dëshmi, Tahiri: Betejën e kam para shqiptarëve

October 27, 2017 16:48

Dy orë e 30 minuta dëshmi, Tahiri: Betejën e kam para shqiptarëve

 

Deputeti Saimir Tahiri ka dalë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku ishte thirrur për të dëshmuar lidhur me dosjen “Habilaj” të ardhur nga drejtësia italiane.

Në një prononcim për media, Tahiri tha se është i gatshëm për t’i shkuar drejtësisë deri në fund.

“Falenderoj prokurorët që pranuan kërkesën time për të pasur një hetim sa më të drejtë dhe të paanshëm. Sot u paraqita për t’i shkuar të vërtetës deri në fund me çdo mjet timin dhe me disiponilitetin.

Nuk kam ndërmend ta bëj betejën time para jush apo ta kthej në një debat politik. Unë betejën time e kam para drejtësisë dhe para shqiptarëve. Do doja që atë që bëra para prokurorëve, nuk dua ta bëj këtu para jush. Do t’i shkoj deri në fund të drejtës dhe të vërtetës sime dhe jam i gatshëm për këtë”, tha Tahiri.

Dëshmia e Tahirit ka zgjatur plot dy orë e 30 minuta.

Ndërkohë një ditë më parë 4 oficerë të policisë gjyqësore kontrolluan banesën e ish-ministrit.

October 27, 2017 16:48
Komento

13 Komente

 1. lora October 27, 12:52

  Kur te ftojne ne dasme mund te shkosh mund te mos shkosh.. Nuk e di pse prokuroria e fton sikur ka dasem!

  Reply to this comment
 2. Arberia October 27, 13:08

  Saimir, kujdes nga Besim Hajdar Berisha!

  Reply to this comment
 3. MH October 27, 13:09

  Lora!
  Kjo asht dasem pa mish.Prokuroria nuk ka akorduar shumen e parave qe te garantojne mishin.Aq ma teper ka mberritur “fatura” nga prokuroria e Katanjes qe nuk ekziston mish per qefin e antivettingashve.Merreni me lang se mish nuk ka!
  Prokuroria jo vetem humbi shpenzimet per aq informacion qe turbulloi median shqiptare,por perfundoi ne moralin e nji letre higjenike! E shpreha leter higjenike sepse vetem kete shprehje njeh e kupton Berisha dhe dueti opozitar DINASTI & SHQUP perkatesisht LSI&PD!

  Reply to this comment
 4. gruaja e mençur e nje ambasadori IDJOT October 27, 13:24

  ‘Hajdaret’ e prokurorise po nuk vrasin vehten si kamikaze te Llalles,Salise,Biberajve e Serbise o duhet te japin doreheqje o ta mbyllin urgjent òeshtjen se nuk kane ‘mandat kushtetues’ per te hapur proòese ne emer te nje prokurorije te inkriminuar 100 perqind nderkohe qe nuk ka filluar vettingu e ‘Hajdaret’ me llallat jane pjese e vetting-ut e jo zbatues te tij…..

  Reply to this comment
 5. Sadija dashnore e Fazlliq nusja e eunukut Xen Saliut October 27, 13:47

  Avokatet e Tahirit te kerkojne mjekesise ligjore analize psiqike per tre kamikazet e Llalles,xhihadiste tru shpelare qe u eshte premtuar se ne Boten tjeter i presin shtate virgjeresha te virgjera e te shendosha qe nuk ngopen kurre duke bere seks…..

  Reply to this comment
 6. ??? October 27, 17:10

  Cfare do te thote “disiponilitetin”? Mos ndoshta e ka fjalen per gatishmeri?

  Reply to this comment
 7. kozi.karavellas usa October 27, 17:25

  me duket se betejen e ke me

  Donald Lul Lil Berishin…

  qe e kane marre kaparin si me poshte:
  .
  Autogoli i Bashës, takon lobin grek në SHBA
  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe deputeti Strazimiri janë takuar me lobin greko himariot të SHBA, duke bërë në këtë mënyrë një autogol politik.

  Kjo për arsyen se lobi greko-himariot i SHBA është tepër aktiv fundit çështjes shqiptare.

  Ata ushtruar presion të fortë ndaj qeverisë së Edi Ramës në vitin 2014 kur ai shpalli ndarjen territoriale të vendit dhe përfshiu një pjesë të Labërisë në Himarë. Ata dërguan në Tiranë tre kongresmenë që përfaqësojnë lobin grek në Kongresin amerikan.

  Por për Bashën, duket se ka rëndësi fakti që ky lob ka një ndikim të drejtpërdrejt në Kongresin amerikan.

  Në takim kanë marrë pjesë Presidenti i lobit greko-himariot, prifti Kozmas Karavellas, anëtari i Bordit të shoqatës Peter Gikurias, Prifti Alex Karloutsos, anëtari i shoqatës Simo Dimas dhe Indrit Nina. Në takim është diskutuar mbi të drejtat e pronave në zonën e Himarës dhe probleme të asaj që ata e konsiderojnë minoriteti etnik në Himarë

  Reply to this comment
 8. ´(`!´)` October 27, 18:45

  Eh mer shqipo .
  Sa per te ardhur keq eshte me ty .
  Te gjithe ata politikan ,te cilit marrin poste e nuk i sherbejn Atdheut te vet e s’kan asnji qellim tjeter vecse karieren e perfitimet personale ,i denon Zoti ,ne nji menyre ose ne tjetren .
  Politikanet shqiptare s’kan Atdhe ,vetem aktrojne para mases se deleve ,duke i kenduar kengen e tyre te preferuar ,beeeeeeee-beeeeeeeeeeeeee-beeeeeeeeeeeeeeeeee . Shqiperia ime eshte mjerishte nji Stan e dhjere ,i pashpres,qe s’do rilinde kurre ,sepse shumica e politikaneve jane thjeshte “bij kurvash” -DOBICA dhe me te tille ,s’behet Stan por Vathe bagetish.

  Reply to this comment
 9. intelektuali October 27, 19:16

  “DISIPONILITETI” I SAJMES ME GISHT NE BYTHE

  Po te kishe kaq “disiponilitet” o Sajme Narkotrafikanti nuk do ta beje Parlamentin si nje ESTRADE enveriste, por do te kishe kerkuar vete ZBATIMIN e urdherit te Prokurorise per arrestimin tend te perkohshem qe te mos fshije provat dhe te mos kercenoje deshmitaret.

  KU E KE FSHEHUR VETUREN E KRIMIT AUDI QE U VURE NE DISPOZICION HABILAJVE?

  sepse:

  Vetem nga kjo veture krimi ne baze te igjit nderkombetar RICO qe vepron ne shume vende te Botes dhe SHBA qe nga viti 1970 ti duhej te ishe tani duke ngrohur qeline e burgut pa kurfare provash te tjera.

  por:

  Po te hapim ceshtjen e Dritan Zaganit qe e masakrove si nje enverist i vertete me shpifje dhe e bere ARMIK te popullit vetem sepse te tregoi ty me gisht si KOKA e droges se Habilajve, por jo vetem kaq por vure ne loje edhe Edi Ramen, pra po te hapim kete ceshtje REZILI per shtetin tone qe po kerkon te antarsohet ne BE

  CFARE MUND TEBESH O SAJME E EDVINIT QE TE LASH E PASTROSH MUTIN QE TE KA MBULUAR KOKE E KEMBE?

  Reply to this comment
 10. Mark .U.K October 27, 19:35

  Atje ku do perfundosh do kesh vetem shoket tu o Sajmir mafiozi.

  Reply to this comment
  • 1973-1977 fierze October 27, 19:59

   Sa here lexoj kete MUK
   aq here mallkoj enverhoxhen

   cfare i duhej atij te
   emanciponte keto kafshe..

   kam punuar ne fierze 1973-1977
   dhe kam respekt per tropojanet e ndershem
   kurse keto Markaraduzat nuk i duhen as hasmit

   :

   Marrshi Markaraduzit:
   .
   MARKaraduz ne zonen “B”
   Harroi k’mishen ne WC
   .
   MARKaraduz prej Bajram Currit
   S’ja lshon rrrugen Centaurit
   .
   MARKaraduz n’ kmishe t’najlonit
   Turrni i trete n’ fabrike t’betonit
   .
   MARKaraduz shka kie aty
   Pese leke buke dhe nje Purri
   .
   Centauri neper gropa
   MARKaraduzi hopa -hopa .


   Sali MARKaraduzin
   s’e ka lind nona nga barku
   por shejtani nga carku

   Reply to this comment
 11. jimmy October 27, 20:06

  Qe te persekutohet tjetri me burg duhen prova dhe nuk e di keta prokuroret a i kane apo po bejne zakonin e rradhes. Per opinionin tim sec shof ne fytyren e ketij Saimirit…duket si fajtor. Kam nje fare besimi se ka qene i perfshire. Po qe e vertete te shkoje ne te…. pa meshire, po jo nga fjalet e Lul “shalengjiturit” e Sali kriminelit.

  Reply to this comment
 12. Edi October 27, 20:27

  Beteja nuk behet para shqiptareve, por ne Itali. Atje ku bytha e Saje Qorrit nuk mbulohet dot me gjethe fiku nga Rama si ketu ne Parlament.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*