Dy rivalët për Elbasanin, Sejdini e Turku shtrëngojnë duart për Pashkë

April 12, 2015 13:00 Updated

Dy rivalët për Elbasanin, Sejdini e Turku shtrëngojnë duart për Pashkë

Dy rivalët për Bashkinë e Elbasanit, Qazim Sejdini i Partisë Socialiste dhe Ardian Turku i Partisë demokratike nuk  kursyen një shtrëngim duarsh dhe një urim njëri-tjetrin, teksa në këtë ditë të shenjtë uruan edhe besimtarët ortodoksë.

Besimtarët Ortodoksë kremtojnë ringjalljen e Krishtit. Në të gjitha kishat e vendit në mesnatë u mbajt mesha e pashkëve, festë kjo që simbolizon rilindjen e shpresës në besimin ndaj Zotit dhe forcimin e dashurisë per njerëzit, raporton A1 report.

Kisha e “Shën Athanasit” në Elbasan në kuadër të festës së pashkëve ortodokse ka zhvilluar në pritje, ku të pranishëm ishin besimtarë të shumtë, të cilët uruan njëri-tjetrin.

April 12, 2015 13:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. Zogu April 12, 13:20

  E hongri Lkja,mbas te futmes me Tom Doshin duket se PS dhe PD po bashkojne fotcat me ja zhyt Like Floririt. Gjithshka varet nga Mona se sa thase do shqyej per kto zgjedhje…..

  Reply to this comment
 2. demo April 12, 14:39

  Partia Demokr.ka nje kandidat te mire,por vete eshte bloze ne Elbasan.Gate mandatit te pare te Ardjan Turkut,u realizua projekti per zhvillimin e qytetit,u shtruan rruge,te cilat Qazim Sejdini i shkaterroi te gjitha,i mbushi me kanale kabllosh,ujra te zeza me ngjyre.Gabimi i PS ishte rikandidimi per here te katert (nje prefekt),i Qazim Sejdinit,qe e ka kthyer Elbasanin ne prone te vet.Ka dhene leje ndertimi per pallate ne sheshet e qytetit,si prishja e kinema milenum dhe ndertimi i nje shumekatshi,qe bllokon gjithe qendren.Ardjan Turku me mire te kandidonte i pavarur,se me siglen e PD qe ne opinjon eshte partia rrugaceve,banditeve,baxhellave,spiunave.Ai e vuajti nje here mungesen e perkrahjes nga kjo parti,qe i pat vene dy nenkryetare hajdute dhe nje prefekte baxhelle.

  Reply to this comment
 3. zorba April 12, 15:33

  GEZUAR PASHKET ORTODOKSE NJE SHPRESE QE GEZU KRISHTI DHA PER TE GJITHE NJEREZIT E KOMBEVE PA DADHIM. SAKRIFICA DHE RINGJADHJA E TIJE ESHTE NJE SHPRESE QE JA VLENE TE JETOSH.GEZUAR!

  Reply to this comment
 4. islam selami April 12, 15:54

  Ore ,po si nuk vajtet tek Mulla Marku per pashke more !! Na flliqet nacionalizmen .

  Reply to this comment
 5. Arben April 12, 16:03

  GEZUAR PASHKET.

  Reply to this comment
 6. wickedgame April 13, 11:19

  Spaska te tjere ne Elbasan prap keta hajdute ,turp turp .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*