Dy shqiponja në Kaliningrad (VIDEO)

June 22, 2018 22:02

Mbyllet 2-1 sfida e vlefshme për Grupin D të Kupës së Botës 2018, mes Serbisë dhe Zvicrës në “Kaliningrad Stadium”, ku dy golat u shënuan nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Serbia pati fillimin e ëndërruar kur pas vetëm katër minutash lojë, Aleksandar Mitrovic, shënoi një gol të bukur me kokë.

Por Zvicra e barazoi lojën në pjesën e dytë duke barazuar edhe rezultatin në minutën e 52-të me anë të Xhakës.

Futbollisti kosovar i Arsenal tundi rrjetën me një goditje nga rreth 25 metra, që nuk i dha mundësi reagimi portieri kundërshtar, duke realizuar atë që mund të konsiderohet edhe një nga golat më të bukur të këtij kampionati botëror.

Pas golit, Xhaka festoi duke bashkuar duart dhe formuar shqiponjën.

Në minutën e fundit, Xherdan Shaqiri shënoi gjatë një kundërsulmi duke i dhënë Zvicrës fitoren 2-1, e cila i afron me raundin e ardhshëm të “Rusi 2018”.

Edhe Shaqiri festoi duke formuar shqiponjën.

a.s/dita

14 Komente

1. xyz June 22, 22:17

plasshin kostat e shqiperise ,bravo djemt e Kosoves

Reply to this comment
  2. Plaku Xhuxhumaku June 22, 22:43

Po c’ia fusni pordhes e masturboni kot. Serbine e mundi Zvicrra. Keta cunat qe bejne ate shenjen me duar perse nuk luajne per Shqiperine?

3. Alban June 22, 22:45

Bravo! Respekte…

4. H June 22, 23:35

Mos i jepni ngjyra hakmarrje nacionaliste se fitoi zvicrra, Bravo djemt e kosovës por prap fitoi zvicrra.

5. DIALOG NE GJIROKASTER June 23, 00:33

-E more vesh mo Vasi ?
    -Jo. Pse çfare ka ndodh o Tasi ?
    -Eshte çmendur filoserbi Piro Nasi …
    -Vasi: Po na plasi Trapi na plasi; po pse ?
    -Graniti ia futi nga distanca & Xherdani nga afer ia Rrasi.

6. Aliu nga Selenic June 23, 03:02

Ju lumte o shqipe qe fluturoni pa mbarim per hire te Atedhut . Rrofshi sa malet dhe suksese te metejshme.!

7. sabo June 23, 04:29

plaku xhuxhumaku prej Sh .B.A lexoj gjithe herave shkrimet e tua dhe gjithmon shkoj ne lavaman e vjell

8. N.VJOSA June 23, 06:40

Komentin me te bukur e beri shtypi Austriak, me titull:

ALS SERBIEN GEGEN SCHWEIZ AUF GRANIT BISS…
    (Kur Serbia kunder Zvicres kafshon Granitin…dmth Gurin,,..dmth theu dhembet…!)
    Shume bukur!
    Nje fitore spektakolare, e dyfishte!
    Gjithe Bota e mori vesh qe dy Yjet e Zvicres jane shqiptare…
    Pele, Legjenda braziliane dhe boterore e Brazilit ne ndeshjen Brazil-Zvicer, degjova qe porosiste skuadren braziliane: