Dy shqiptarë arratisen nga burgu grek, policia në alarm

July 18, 2019 21:49

Dy shqiptarë arratisen nga burgu grek, policia në alarm

Dy shqiptarë, të dënuar me burgim të përjetshëm janë arratisur nga burgu i Halkidikisë në Greqi.

Dy të burgosurit shqiptarë nuk janë paraqitur mëngjesin e së hënës në numërmin e zakonshëm në këtë burg.

Siç është konfirmuar nga policia, ata janë të lindur në vitin 1988 dhe 1986 .

Administrata e burgut pasi vuri re mungesën e tyre ka njoftuar menjëherë policinë greke.

Tashmë autoritetet kanë nisur kontrollet në të gjithë vendin dhe janë njoftuar dogana e aeroporte për të mos lejuar largimin e tyre jashtë vendit.

j.l./ dita

July 18, 2019 21:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim