Dy të arrestuar në Fier për gjobëvënie dhe trafik droge

May 27, 2016 21:00

Dy të arrestuar në Fier për gjobëvënie dhe trafik droge

Dy persona janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar “Bashkëpunimi” për trafik të lëndëve narkotike dhe gjobëvënie. Njëri prej të arrestuarve është vëllai i Lul Cakës.

Personat e arrestuar janë shtetasit Julian  Caka, 41 vjeç, lindur ne Stamaticë, Berat dhe banues në fshatin Koçaj, Lushnjë, i dënuar më parë për vrasje, si dhe Gentian Kica, 39 vjeç, lindur dhe banues në Fier. Personi i shpallur në kërkim është shtetasi Kelmend  Kastrati, 31 vjeç lindur e banues në Fier, shënjestra e atentatit tek Mulliri i Artë në Fier; ndodhur me 8 janar 2016.

Sipas policisë, këta tre shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë marrë me  trafikim të lëndëve narkotike dhe për ketë arsye kanë shtrënguar për dhënie pasurie duke i vënë gjobë 20.000 euro shtetasin A.B.

Gjatë zhvillimit të hetimit me metoda speciale, u bë e mundur sigurimi provave materiale, sekuestrimi i 12 aparateve telefonik celular dhe disa pamjeve filmike.

Materialet iu referuan Prokurorisë për Krimet e Renda Tirane për kryerjen e  veprave penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, “Trafikimi i narkotikëve” dhe “Sigurimi i kushteve e mjeteve për vrasje”.

May 27, 2016 21:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim