Dy tërmete tronditën sot Shqipërinë

February 16, 2015 21:41

Dy tërmete tronditën sot Shqipërinë

Një tërmet 4 ballë ka goditur vendin tonë e cila është ndjerë në rrethinat e Tiranës dhe të Elbasanit. Mësohet se epiqendra ka qenë 2 km nga Krraba në Papër me magnitudë 4 ballë në orën 20:23.

Lëvizjet e tërmetit kanë qenë në thellësi 10 km.

Edhe më herët, ka pasur lëvizje tërmeti por më të lehtë. Rreth orës 03:17:23 ka pasur një lëvizje me magnitudë 3.4 ballë, 14 Km  në jugperëndim të Tepelenës në thellësi 1 km.

February 16, 2015 21:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*