Dy vëllezërit Robert dhe Edmond Budina dalin pozitivë me Covid-19, reagon Rama: Më vjen keq, duhet bërë kujdes me virusin

June 19, 2020 12:59

Dy vëllezërit Robert dhe Edmond Budina dalin pozitivë me Covid-19, reagon Rama: Më vjen keq, duhet bërë kujdes me virusin

Edmond dhe Robert Budina rezultojnë të jenë infektuar me Covid-19.

Dy vellezërit rezultojnë të jenë infektuar nga koronavirusi.

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ndërmori protesta disa ditore në Tiranë.

Më pas dhe nisi aksionin për takimet nëpër rrethet e Shqipërisë me qëllimin për mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit Kombëtar.

Qëllimi ishte mbledhja e firmave të peticionit për detyruar qeverinë për të rindërtuar teatrin ashtu siç ishte.

Aleanca, ku drejtuesit kryesorë janë Edmond dhe Robert Budina ka pasur takime në Durrës, Shkodër, Kukës dhe në qytete të tjera.

Nuk dihet nëse ata u infektuan gjatë protestave dhe nëse ua kanë ngjitur virusin edhe personave të tjerë.

Pas publikimit të lajmit ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama që iu uron shërim të shpejtë dy vëllezërve.

“Më vjen sinqerisht keq që dy vëllezërit Budina kanë rezultuar pozitiv në testin për Covid19! U uroj ta kalojnë sa më lehtë dhe të kenë shërim të shpejtë! Të gjithë duhet të bëjmë kujdes maksimal sepse virusi s’ka ikur dhe po përfiton nga neglizhenca e qytetarëve ndaj rregullave!”, shkruan Rama.

j.l./ dita

June 19, 2020 12:59
Komento

7 Komente

 1. xxx June 19, 13:05

  fajtor rama qe provokoi shqetesime politike sociale ne kohe pandemie

  Reply to this comment
 2. Lul kastraveci pa fara June 19, 13:07

  Thone qe nuk bije rrufeja ne hale,po ja qe bika.
  Ne koke te saliut dhe monikes

  Reply to this comment
  • Zzz.. June 19, 16:49

   Po te binte rrufeja ne hale ti nuk do ekzistonje se atyre haleve qe te kane pjelle ty do ti kishte rene rrufeja po te binte rrufeja ne hale do ishte me mire se halja pjell halen

   Reply to this comment
 3. NWO June 19, 15:22

  Keta aktore jane dhe jane te paguar te zbatojne axhenden me shprese se mos kushedi cfare kapin.Sa i forte qenka ky Covid 19 aq i forte sa e ka infektuar edhe godinen e Kryeministrise.Ky Covid 19 me ngjan me Murtajen e Zeze me gjithe kete reklame qe i bejne.Prandaj sa me shpejt vaksinen 1 vjecare me riberje te detyrueshem vitin tjeter pa llogaritur vetite sheruese te kesaj vaksine magjike e cila duke inkorporuar mikrocipin merr sinjalin nga sateliti dhe papritur personi me ID nr xxxxxxxxxxx ne oren xx-xx ka pesuar atak kardiak ose hemorragji cerebrale ose ndonje semundje tjeter dhe ne oren xx-xx ka nderruar jete.Dmth cdo njeri do ta kete jeten te programuar.Do punosh kaq,do fitosh kaq,do humbesh kaq dhe do jetosh sa te thone ata.

  Reply to this comment
  • Genti June 19, 23:07

   Fatkeqesia eshte se kjo bote eshte e mbipopulluar nga barpertypesit. Beeeee, beeeeee. Kam frike se keta idiote do na terheqin me vete ne humnere edhe ne qe perpiqemi te perdorim pak trurin si njerez qe jemi.

   Reply to this comment
 4. edi June 20, 07:26

  Edhe ti Genti tek barpertypesit ben pjese por je ne nje tufe tjeter ,je ne tufen qe e ka barin te zgjedhur,tek tufa qe i thone per majmeri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim