Dy vjeçari ndan jetën më varrin e babait, momente që prekin zemrën (VIDEO)

June 12, 2019 13:56

Dy vjeçari ndan jetën më varrin e babait, momente që prekin zemrën (VIDEO)

Vogëlushi dy vjeçar ka thyer zemrat e të gjithëve teksa gjendet mbi varrin e të atit.

Darren Langton, babai i vogëlushit në fjalë u nda nga jeta në moshën 33 vjeçare, në mënyrë të papritur dhe për shkaqe të panjohura në banesën e tij në Dorchester.

Ai vdiq tre ditë para se vogëlushi të festonte ditëlindjen e tij të parë, në tetor të vitit 2017.

Harvey dhe nëna e tij Jessica Pillinger vizitojnë çdo të dielë varrin e të afërmit të tyre. Nëna e vogëlushit ka ndarë një video ku vogëlushi i këndon lamtumirën të atit.

Në foto tregohet marrëdhënia e tij e veçantë me kujtimin e babit. Duke mos kuptuar ende ai i tregon babit lodrat e tij të preferuara. Nëna e Harvey-t është kujdesur të mbajë gjithmonë gjallë kujtimin e bashkëshortit të saj.

Video emocionuese tregon se si vogëlushi në mënyrë të përsëritur i thotë “bye bye” të atit.


e.t./dita

June 12, 2019 13:56
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 June 14, 11:36

  mua më duket më shumë një manipulim i të jëmës se sa kjo që thoni ju!!
  fëmija është shumë i vogël!!
  e jëma shkon shpesh,ndoshta tek varri i burrit të saj!i jep fëmijës makinat për të luajtur,ndoshta janë ato që i pëlqejnë më shumë,dhe ai është i detyruar të luaj në të vetmin vënd që mund të luhet me makina!pra mbi pllakën e gurit ku është shkruar emri i të jatit!!
  ma merr mendja se nuk është femija ai që bën veprimin,por nën amanipulimin!sidoqoftë është një gjë e mirë që fëmija shkon tek varri i babait të tij!!shpresoj që të mos këthehet në detyrim të përditshëm!!
  i gjalli me të gjallët!të vdekurit në kujtime!
  jeta vazhdon për këdo nga ne!!deri ditën e fundit!
  dhe duhet jetuar!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*