Dyshime për falsifikim dokumentesh, pranga ish-zyrtarit të Kasharit

May 6, 2019 20:54

Dyshime për falsifikim dokumentesh, pranga ish-zyrtarit të Kasharit

Arrestohet ish-kreu i Urbanistikës së Komunës së Kasharit, Jurgen Memisha.

Ai është prangosur mbrëmjen e sotme me urdhër të Prokurorisë, pasi akuzohet për falsifikim dokumentesh, titujve të pronësisë dhe tjetërsim të pronave.

Jurgen Memisha në  ditët në vijim pritet që të dalë para gjykatës për masën e sigurisë. Hetimi për shpërdorim detyre përfshin edhe zyrtarë të tjerë.

l.h/ dita

May 6, 2019 20:54
Komento

2 Komente

  1. Pilua May 7, 11:42

    Sekuestroni te gjitha pasurite dhe te shtrohen rruget e Yzberishtit,qe nuk jane shtruar nga firmat ndertuese se hajduti Fucia u ka xhvatur milona ndertuesve.

    Reply to this comment
  2. minushe May 7, 14:22

    po Fatbardh Plakun kur do e arrestojne… edhe ai namin ka bere me pronat e komunes Farke.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim