Dyshime për sulm terrorist, bllokohet stacioni i metrosë në Londër

September 11, 2018 20:32

Dyshime për sulm terrorist, bllokohet stacioni i metrosë në Londër

 

Forca të armatosura policie kanë bllokuar një stacion metroje në Londër, duke evakuuar udhëtarët që gjendeshin aty.

Dhjetëra makina policie rrethuan në pak minuta stacionin “Bond Street” këtë mbrëmje dhe nxorën me shpejtësi udhëtarët jashtë, në atë që u konfirmua më pas se nuk ishte një sulm i dyshuar terrorist.

Policia Metropolitane konfirmoi se kishte arrestuar një njeri të armatosur dhe qartësoi se nuk ka ndonjë të lënduar nga incidenti në fjalë.

Ndërkohë qytetarët që u gjendën në vendngjarje postuan në Tëitter për “kërdi” pasi u detyruan të iknin në zemër të Londrës.

Një pasagjer shkroi: “Sapo u evakuuam nga stacioni Bond Street për shkak të një emergjence. Një përvojë e frikshme dhe dikush erdhi me mikrofon duke prodhuar vërtet tension, teksa na bënte thirrje të largoheshim”.

l.h/ dita

September 11, 2018 20:32
Komento

1 Koment

  1. ??? September 11, 22:08

    Si i thone kërdi ne Anglisht?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*