E ardhmja e Ballkanit, Meta: Nevojë për një treg të përbashkët energjetik

January 24, 2018 16:02

E ardhmja e Ballkanit, Meta: Nevojë për një treg të përbashkët energjetik

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës rajonale për ekonominë me temë ‘E ardhmja e Ballkanit’, ka theksuar se nevojën e krijimit të një tregu të përbashkët energjetik.

“Rruga e Shqipërisë drejt BE nuk është e shkëputur nga ajo e vendeve të tjera të rajonit. Kjo konferencë duhet të adresojë sfidat e përbashkëta, të shkojmë drejt projekteve strategjike për të gjithë rajonin, siç është ai i një tregu të përbashkët energjetik”, u shpreh Meta.

Gjithashtu Meta bëri thirrje për krijimin e kushteve për frenimin e largimin e të rinjve nga vendet e rajonit, pasi sipas tij kjo cenon zhvillimi ekonomik.

“Largimi i të rinjve po ul potencialin e zhvillimit ekonomik të vendeve tona”, tha Meta teksa apeloj se duhet reaguar sa më parë.

January 24, 2018 16:02
Komento

4 Komente

 1. mirel January 24, 17:01

  O qelbesira kriminale.
  Cdo gje te shitur te ketij vendi e keni bere Projekt Ballkanik. Rruge per ne BE.
  Plera te ndyra. Kerkoni te justifikoni qe punoni per mafien serbo greko ruse. Ju keni dhene cdo gje ne emer te BE.
  Kur te arrihet BE atehere shqyrtohen strategjite ekonomike.
  O kerma hajdute. BE ju ka deklaruar qe jeni te fundit ne Ballkan per te hyre ne BE.
  Dhe ju po e shisni BE ne per pazaret tuaja o shkerdhata historike.
  Doni te beni digat mbi Vjise dhe Valbone, doni te jepni detin si Saliu, dhe na e mbushni mendjen qe eshte projekt Europian.
  A ju ngordhcin femijet o kurva tradhetare. Te gjithe ku i keni.

  Reply to this comment
 2. mirel January 24, 17:02

  O qelbesira kriminale.
  Cdo gje te shitur te ketij vendi e keni bere Projekt Ballkanik. Rruge per ne BE.
  Plera te ndyra. Kerkoni te justifikoni qe punoni per mafien serbo greko ruse. Ju keni dhene cdo gje ne emer te BE.
  Kur te arrihet BE atehere shqyrtohen strategjite ekonomike.
  O kerma hajdute. BE ju ka deklaruar qe jeni te fundit ne Ballkan per te hyre ne BE.
  Dhe ju po e shisni BE ne per pazaret tuaja o shkerdhata historike.
  Doni te beni digat mbi Vjose dhe Valbone, doni te jepni detin si Saliu, dhe na e mbushni mendjen qe eshte projekt Europian.
  A ju ngordhcin femijet o kurva tradhetare. Te gjithe ku i keni.

  Reply to this comment
 3. Izeti January 24, 17:03

  Sa qef I ka keto gjerat me energji ky Tao–Tao I viteve 2000,sic duket I nxjerrin mallin e bllokut te.7 % ,,,,, thone qe huqi del me shpirtin,,,

  Reply to this comment
 4. ceeeereeeeeeeee do ky na ? Treg te perbashket ,Thesar te Perbashket . January 24, 18:38

  hahahahahahahahahahahahah
  hahahahahahahhhhahahahahaahah

  propozim interesant !
  po vetem per Tregun ?
  Po thesaret e shteteve ,as’duhet mi bo bashk-eee ?
  hahahahahahaha nastardini pri cepani

  e pse mos te tallet Bota me Shqiptarin e shkret !
  Mafiozet e Huja vendosin ne krye te vendit ke ti doj palla vet ,me funderinat e botes Shqiptare dhe tall menderen pastaj ,sepse e din cfar do dali nga kto surrat sume , kta plehra ,qe ndyjne gjithcka ku shkelin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*