E bukura e dheut… në alpet e Shkodrës

August 23, 2014 09:58

E bukura e dheut… në alpet e Shkodrës

Jozefina Topalli e ka shijuar këtë verë sipas qejfit të saj. Ndryshe nga shumica e shqiptarëve që lëshohen në drejtim të detit, Jozi ka zgjedhur vendet malore, dhe më konkretisht alpet e Shkodrës.

Ajo kësaj zone

të bukur të vendit tonë i ka bërë dhe një publicitet duke publikuar në Facebook e saj pamje përrallore.

“Shkodrën e ka bërë Zoti të Bukurën e Dheut! Brenda një ore shkon nga mali në det, duke kaluar edhe anës liqenit, disa lumenjve, luginave …e Kalasë së Rozafës! Pushime në natyrën magjepsëse të maleve tona”! -shkruan Jozefina.

 

Këtë vit Topalli ka pasur më shumë kohë të pushoi, pasi angazhimet politike të saj janë thuajse zero.

Brenda partisë Luli e ka shmangur nga të gjitha angazhimet duke e mënjanuar.

Vendin e Topallit në selinë blu duket se po e kërkon me ngulm Grida Duma që për shkak edhe të afërsisë që ka me Bashën duket e favorizuar.

 

Rubrika “FACEBOOK SPY” çdo fundjavë në DITA.

August 23, 2014 09:58
Komento

16 Komente

 1. xhino August 23, 10:10

  kaq ishte Tirana per Zhelefinen Tani vuri festen sipas kokes Ne mal e ka vendin Boll ne Dubai me leket tona

  Reply to this comment
 2. Damiano Damiani August 23, 10:54

  Ketu ndodhet ne Razem, atje ku ka ndertuar nje vile me shume mundime. Gjynah! Keta kane vila ne mal dhe ne fushe, ne bregdet dhe ne breglum, gjithandej. Por moral dhe nder nuk kane askund.

  Reply to this comment
 3. Erion August 23, 11:14

  Kjo doli ne pension bashke me saliun vitin e kaluar

  Reply to this comment
 4. andromeda August 23, 11:22

  Vallahi, derr seksi duket kjo Zhozi, por më duket se kutërbon shumë erë.

  Reply to this comment
 5. Jozi August 23, 11:46

  PO DHIT MOJ QYQE KU I KE IK SHIKO SE BABA STE QAS NE DARKE NE SHPI PO TE HUBI DHIJA

  Reply to this comment
 6. jan August 23, 13:25

  Shkodrën e ka bërë Zoti të Bukurën e Dheut! … e beri zoti por e flliqe ti moj zhele me klanin tend hhahahaha qe sot jane me LSI…..qe poe shndrisin Shkodren qe paska godite PERENDIA …sa hipokrizi shet kjo qe eshte turp ti thone krenaria e shkodres …..me mire Galania se kjo hhhahahahahh

  Reply to this comment
 7. ALBANO August 23, 13:52

  shqiperine e ka bere zoti more e zgjuar ;;;;,, por e prishet ju ti berisha meta rama basha me ndertime koti gjithandej per te vjedhur ;;; po nuk e kuptuat kete gje kaq te thjeshte jeni idiota te gjithe ; kemi malet fushat ;; detin ;;;por kujt ti tregosh cobaneve ;;;

  Reply to this comment
 8. Biku August 23, 14:50

  Eshte interesante se si mundet nje femer pa asnje kualitet minimal te kape me thonj nje funksion me te cilin turperoi me ne fund vehten, familjen por edhe ate krah politik ku ajo livadhisi. Do mbahet mend per keq per nje kohe te gjate, sa me shume te perparoje Shqiperia, aq me teper keta njerez do urrehen per aresyen e thjeshte se bene shume zarare ne kurriz te ketij populli. Ju te nderuar lexues mendoni se me te vertete kjo eshte diku ne nje bjeshke dhe ju duket se eshte e lumtur perderisa fillon e flet edhe per bukurite e Shkodres? Te gjitha jane mashtrime. Ajo dhe familja e saj nuk jane te lumtur, perkundrazi ata jane me te mjeret e ketij vendi, ajo eshte nje familje e shkatrruar plotesisht, nga pasinqeriteti, dhelperite. kapriciot e momentit, eshte nje familje gjarperinjsh ku secili urren ne kulm tjetrin, ku secili ben ne koken e vet, ku mbajne mbi kurrize shume enigma te pazgjidheshme.

  Lumturia nuk jane parate, nuk jane vilat. Lumturija eshte dicka e shenjte dhe ajo u dhurohet njerezve te ndershem, punetore qe jetojne me djersen e tyre, njerzve te edukuar e fisnike, u dhurohet atyre qe e duan me shpirt Atdheun e njerezit.

  Vilat e shumta dihet si behen (me rroge?) dhe pse behen (Pse behen-dihet)

  Reply to this comment
 9. Bato Mokra August 23, 16:40

  @ Biku

  Plotesisht te drejte. Ajo don “ligjin e shenjte te Ataturkut”: sekuestrimin dhe konfiskimin e te gjithe pasurise dhe kthimin e tyre ne rezidenca te Ministrise se Mireqenies per pensioniste, shkrimtare e artiste, femije te policeve te vrare e, tranzicioni shqiptar, ne saj te Zhelefines, armikut te perbetuar te popullit shqiptar, Sali Rame Berishes e sojit e sorollopit te tyre, ka krijuar nje mjerim e padrejtesi sociale, qe do te duhen vite e vite qe te kurohet, se per t’;u sheruar do “trima luftetare”…

  Reply to this comment
 10. adi August 23, 17:50

  O komentues, folet gjere e gjate, per male e per fusha etj-etj, po per Pashukun nuk shkruajtet asnje fjale..

  Reply to this comment
 11. M A R K O August 23, 19:37

  E lodhun, e perdalun, e çartun, e shpartallume, shkine e Shkodres.JOZEFINE

  Reply to this comment
 12. jorgo August 23, 20:20

  Xhozi,afrou edhe nje gjate kesaj vere nga ish Inistuti i Misrit.
  Ke kujtime te mira ti Xhozi,ke te kaluar te bukur gjate kohes se komunizmit.Ke vuajtuar shume Xhozi…si si vjen turp ….ketij robi…cfare tregon se ka vjedhur parate e mia…turp …
  O Dita mos na shqetesoni mos na iritoni me fotot e kesaj buce…

  Reply to this comment
 13. jorgo August 23, 20:21

  Xhozi,afrou edhe nje here gjate kesaj vere nga ish Inistuti i Misrit.
  Ke kujtime te mira ti Xhozi,ke te kaluar te bukur gjate kohes se komunizmit.Ke vuajtuar shume Xhozi…si si vjen turp ….ketij robi…cfare tregon se ka vjedhur parate e mia…turp …
  O Dita mos na shqetesoni mos na iritoni me fotot e kesaj buce…

  Reply to this comment
 14. labinot August 24, 08:22

  Duket e perdorun,teper e perdorun ne akshamte diteve te saj.

  Reply to this comment
 15. Mark uk August 24, 15:49

  marko:E ke ngatrruar me ate qe te ka lindur ty.

  Reply to this comment
 16. beni August 24, 23:35

  Po Grida eshte pak pordhace,po nuk eshte e peshtire si kjo kerme e keqe. Kjo eshte nga me fundurinat e shqiperise dhe tw rajonit. Grida eshte pak brenda normales te pakten. Grida me pak hudhra dhe e shtyne,kurse kete kerme se ha as qeni,kjobte heq oreksin e femres. Ku e ka bukurin kjo eshte e stukuar e gjitha. Me 1 kile stuko del dhe gjyshja ime ylle.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim