Ndryshime te ”Ali Demi”, Veliaj poston dy foto: E bukura e mund shkatërrimin

January 2, 2016 12:02

Ndryshime te ”Ali Demi”, Veliaj poston dy foto: E bukura e mund shkatërrimin

Erion Veliaj ka ndarë me qytetarët dy foto në kohë të ndryshme nga lagjia Ali Demi në kryeqytet.

Në një foto ku janë bashkëngjitur dy imazhe, si ka qënë dhe si është bërë, pjesa e rrugës ku shkruhet emri “Ali Demi”.

“Një dhuratë e vogël për Vitin e Ri, për një nga lagjet më të rëndësishme të Tiranës! E bukura e mund shkatërrimin!”, ka shkruar Veliaj.

 

 

1929770_10153854471406926_2349057010164260779_n

January 2, 2016 12:02
Komento

8 Komente

 1. Banori January 2, 13:04

  I thoni Erjonit te vije te shikoje se ne c’gjendje jane rruget e lagjes Ali Demi, pastaj te merret me “vepra arti”. Edhe Vicitoli i ka rruget te shtruara me asfalt, me mire se Ali Demi

  Reply to this comment
 2. Spartak January 2, 17:22

  Te lumte Erjon per punen qe ben, por aty ne piedestal nuk duhen germa kaq te medha e tapete te kuq, por busti i Ali Demit.

  Reply to this comment
 3. . January 2, 18:30

  Doja ta nisja me humor 2016. Se kështu e do adeti. Dhe më ndihmoi njeriu më i pështirë. Vetë Eri Fiku.
  Para dy ditësh,në një mbledhje bashkie,ai u hoq tirons dhjetë brezash. E më erdhi ndër mend dialogu i korçarit që hiqej si kryeqytetas para gocës që po i propozonte.
  -Nga je?-e pyeti ajo.
  -Po pe Tirane,me.
  -Ku e ke shtëpinë?
  -Po te Zoçka e Zezë,me!
  Hahaha. Gëzuar 2016!

  Reply to this comment
  • iliri January 2, 21:55

   Dhe dialogu vazhdon:
   – Po cila eshte pocka e zeze mo?
   dhe korcari i pergjigjet
   – eshte ne te sateme. Kjo vlen dhe per komentuesin.
   POR VELIAJ I FIQVE THA DHE DICKA TJETER:
   ” QE ASPIRATA IME SI KRYETAR I BASHKISE TE TIRANES ESHTE QE T’A BEJ TIRANEN SI KORCA!” (verifikojeni ne se nuk ka thene keshtu!)

   Reply to this comment
 4. haxhiu January 2, 18:42

  Dita sic duket ka ndonje interes tek mamaja e Veliajt.Me cfare erdhi Veli mamaja tek Ali Demi,me gomar apo me filispit,me siguri do ti vere kesaj qendre emrin Dritan Hoxha si nje drogmen dhe kurvar,.Organika e bashkise eshte shtuar me nje fotograf qe cdo shurre qe behet.Veli pordha te dali resme.Fytyre teper e veshtire,as me gjethe fiku nuk kapet

  Reply to this comment
 5. Paqesori January 2, 23:02

  Pika e kuqe, paske humb kot per ne Portokalli , per koken e Zockes se Zeze !

  Reply to this comment
 6. intelektuali January 3, 00:23

  Cami Ali Demi nuk ka qene komunist dhe aq me pak ithtar enverist, por ka luftuar me ushtrine greke ELAS kunder italianeve dhe gjermaneve dhe si i tille eshte vrare ne vitin 1943. Nuk dihet se per cfare arsye kur Enver Hoxha morri pushtetin ne tepsi nga jugosllavet, vendosi qe ne vitin 1945 ta quaje Ali Demin si hero te Shqypnise, kur ky kishte luftuar vetem per greket. Prandaj ka ardhur koha qe edhe Shqypnia te rishikoje disa emra emblematike qe kane mbetur ne kujtesen e miletit vetem nga propaganda mashtruese enveriste me plot demagogji bolshevike dhe qeveria shqyptare urgjentisht perpara se te kerkoje te antarsohet ne BE duhet te fshije HERONJTE imagjinare kombetare qe la pas Enveri, ndryshe nuk do te jete cudi qe Kryebashkaku Veliaj si enverist fanatike qe eshte te filloje te ktheje Kohen e qepes te Enverit me gjithe mashtrimet e tij prej ANTIKRISHTI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*