E dashura i përgjigjet Izet Haxhisë pas propozimit për martesë

June 14, 2018 21:06

E dashura i përgjigjet Izet Haxhisë pas propozimit për martesë

 

Nga kafazi i hekurt i Gjykatës së Krimeve të Rënda, Izet Haxhia nuk ka kërkuar vetëm përballjen me ish-kryeministrin Sali Berisha. Sikurse nuk pritej, ai i ka bërë një propozim të hapur të dashurës së tij Franca.

Ky propozim publik i tij është pranuar nga e dashura e tij. Në faqen e Facebookut të Izet i Haxhisë është postuar edhe përgjigja e vajzës e cila menaxhon për momentin profilin e tij.

Postimi i plotë

Sot , jemi vetem une e ti! 
Dhe dashuria! 
Princi im i kalter, plot histori dhe aventura te panumerta, me dallge e tallaze qe do kishin shembur edhe nje mal… por jo ty, kurrsesi!

Sot, me bere nje pyetje publikisht..( ne fakt, ishim grindur pak si kokeforte gjaknxehte qe jemi te dy😀) Dhe ja pergjigjia ime, i cmenduri im i mençur,prej mjalti e prej hekuri:

Ne emer te pasionit: PO!

Ne emer te gjakut qe me rremben aq vrrullshem kur jam me ty:PO!

Ne emer te embelsise qe ti me mbeshtjell cdo dite: PO!

Ne emer te miqesise, si miku im me besnik: PO!

Ne emer te dashurise tone te shenjte: PO!

Ne emer te te gjitha dashurive:PO!

NE emer te lumturise: PO!

Ne emer te se drejtes per te jetuar nje perralle, si kjo e jona: PO!

Ne emer te jetes qe eshte tani, as dje, e as neser: PO!

Ne emer te arsyes magjike : PO!

Ne emer te vuajtjeve e sakrificave tona: PO!

Ne emer te muzikes qe kemi qare e qeshur aq here: PO!

Ne emer te beses se dhéne: PO!

Ne emer te lirise te shpirtrave tane: PO!

Miliona Po….Miliona arsye per te te thene PO…!
Do martohem me ty! 
Kudo e sido qofte! 
T a jap besen e shpirtit e te gjakut!

Te dua me shume se dje e shume me pak se neser, Izet Haxhia!

Me ty, deri ne fund… per nje fillim te pafund lumturie!

Kokashta jote!

l.h/ dita

June 14, 2018 21:06
Komento

2 Komente

 1. Nunuja nga Cepani June 14, 21:37

  Opo ju te trashegoheni i e me jete te lumtur ,por nuk e di :
  A eshte dakort Petrit Vasili ?
  Po ai “qytetari dicidal sii ka thene Saliut ? Po saliu e bekon kete martese.apo ka ndonje te dhene tjeter per JU …….. Gezofishi jeten se bashku !

  Reply to this comment
 2. Fat man June 14, 23:52

  Zoti u bekofte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*