E dëmtoi tërmeti, shembet godina në Qytet Studenti

December 8, 2019 12:30

E dëmtoi tërmeti, shembet godina në Qytet Studenti

Është shembur godina numër 15 në Qytetin Studenti.

Në godinë jetonin më shumë se 30 familje.

Objekti ishte vlerësuar i pabanueshëm pas tërmetit të 26 nëntorit.

180 banorët që u nxorën nga objekti ndërtesa, janë strehuar në qendrat sociale ose kanë marrë bonus qeraje.

Godina u shemb me fadromë dhe jo me tritol për shkak se zona është e populluar.

Ndërkohë pritet të shembet edhe godina numër 18 nga IKMT në Qytetin Studenti.

Në këto godina jetojnë familjarë dhe jo studentë.

j.l./ dita

December 8, 2019 12:30
Komento

1 Koment

  1. Historia December 8, 22:45

    Nuk jam inxhinier, as PD-ist, por mendoj se duhet te ishte bere dicka per ta ruajtur ate godine. Mos harroni, pikerisht ne Godinen 18 u formua PD, pra Shqiperia hyri me ne fund ne epoken pluraliste.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim