E dini ç’do të thotë SAMSUNG?

November 7, 2017 14:17

E dini ç’do të thotë SAMSUNG?

Të gjithë kanë në shtëpi diçka të markës Samsung.

Edhe ata që nuk janë të pasionuar pas teknologjisë, me siguri ia kanë dëgjuar emrin.

Por e keni pyetur ndonjëherë veten: Çfarë do të thotë fjala Samsung?

Ndoshta logoja aktuale e jep një ide, por jo aq sa e mëparshmja.

Samsung do të thotë “Tre Yje” dhe logoja e vjetër i tregon qartë.

Emrin e ka vënë themeluesi Lee Byung-chull.

n.s. / dita

November 7, 2017 14:17
Komento

3 Komente

 1. miro February 23, 18:46

  prandaj nuk me zinte gjumi…..interesante.

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit February 24, 14:57

  Kam lexuar qe themeluesi i Samsungut para 70 vjetesh ishte shites perimesh. Me siguri qe kete nuk e dinit. Psh, une s’kam asgje Samsung ne shtepi

  Reply to this comment
 3. Kosherja November 7, 14:38

  Ti i ke me pese yje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*