E djathta, rebelët fitojnë realisht terren

April 7, 2016 16:37

E djathta, rebelët fitojnë realisht terren

 

Eksponentët rebelë në Partinë Demokratike dhe në kampin e djathtë përgjithësisht po fitojnë terren. Ky nuk është lajm i ri, sepse edhe në të shkuarën ka pasur raste rebelësh demokratë që kanë fituar terren, por shpeshtësia e këtij përparimi kohët e fundit, ka ngjallur shpresa të reja brenda kampit të politikës së djathtë, pohojnë gojët e liga.

Sot ngjan e vjetër koha kur ish deputeti dhe nënkryetari i PD-së Bamir Topi, fitoi terren për herë të fundit, konkretisht shumë dynymë tokë në periferi të Tiranës, pronë e familjes.

Por njoftimet më të freskëta nga fronti blu bëjnë me dije se edhe rebeli ish deputet Mark Marku ka fituar terren. Është fjala për një pronë arë në fshatrat e Mirditës, kthyer me vendim gjykate, dhe një shtesë apartamenti prej 30 metrash katrorë, njohur me vendim të Bashkisë së Tiranës.

Terren ka fituar gjithashtu edhe kritiku i PD-së Dashamir Shehi, i cili rezulton përfitues i një garazhi 8 metra katrorë në bodrumin e pallatit ku jeton.

Ndërkohë lajmet e fundit raportojnë se sekretari i përgjithshëm i PD Arben Ristani, është i bindur se fiton gjithnjë e më shumë terren, sa më fort i jep gazit të motorit dhe sa më shumë kthen gota me pijet magjike tradicionale të popullit tonë.

Këto lajme kanë rikthyer shpresën tek votuesit e djathtë, se PD do të mbetet një forcë vibrante dhe e gjallë, ku edhe eksponentët e ashtuquajtur rebelë fitojnë terrene herë pas here.

April 7, 2016 16:37
Komento

3 Komente

 1. Demo April 8, 05:08

  Kur largohen ujqit edhe lepuri behet ujk.Rama denoi Doshin,Frrokun,Ndoken,qe i vinin hakur Paloqes dhe Risto-Strazimirit.Palloqe lepuri u be gango prap

  Reply to this comment
 2. Petro April 8, 20:20

  Shume e paski mbledhur doren o Dita, ata kane “fituar” terren jo me dhoma e metra katrore, po me hektare

  Reply to this comment
 3. Muco April 8, 20:21

  Sa per Ristanin, edhe cike ma shume gaz t’i jepte atij motorit, nuk do bente keq jo. Tani qe ka ra shi sidomos

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin