E drejta e popullit do vejë në vend!

May 31, 2013 16:55

E drejta e popullit do vejë në vend!

Neveri, neveri dhe veç neveri më vjen kur shoh kandidatët e Salberishës në këto fushata elektorale. Më ngjajnë si ‘hiena’ që kur shohin gjahun e tyre që po jep shpirt, i hidhen përsipër. A thua shqiptarët nuk e dinë historinë e hidhur të 96-s dhe më mbrapa. Gjithcka që bëjnë është për të na thënë ne popullit që këta dinë të vjedhin, dinë të mashtrojnë, dinë të vrasin, por edhe dinë të mbajnë pushtetin me dhunë.

Pashë një miting në zonën e Orikum-Dukatit dhe Trevllazrit. Të njëjtat fjalë e mashtrime si 4 vjet ëm parë a thua asgjë nuk ka ndodhur ndërkohë. . Do t’u kujtoja këtyre kandidatëve se edhe 10-fishi i kapitaleve t’u shtohet e drejta e popullit do të vejë në vend. Faleminderit, M. Veshaj

 

SMS në DITA në 0689073730

May 31, 2013 16:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*