E keni ditur kuptimin e këtij tatuazhi?

November 1, 2017 09:44

E keni ditur kuptimin e këtij tatuazhi?

Ju ka ndodhur të shihni një tatuazh në formën e pikëpresjes dhe nuk i keni ditur kuptimin?

Pas atij tatuazhi aq të vogël dhe në dukje pa ndonjë kuptim,është në fakt një fushatë e tërë sensibilizuese.

Gjithcka nisi në 2013 kur Amy Bleuel,humbi të atin nga vetëvrasja,dhe zgjodhi këtë tatuazh në formë nderimi ndaj tij.Pikëpresja në gramatikë tregon një fjali të lënë përgjysëm e ndaj edhe ajo e përdori në këtë kuptim në lidhje me mënyrën sesi babai I saj vendosi të ndahej nga jeta…duke e lënë përgjysëm.

Më vonë ky tatuazh u përhap me shpejtësi,nën emrin ‘Projekti Pikëpresje”,I cili konsiston në një betejë dhe suport ndaj cdokujt që ndihet I humbur,dhe për ta ndihmuar të kuptojë se jeta vazhdon.

Kauza dhe sensibilizime të tilla na bëjnë të mendojmë që akoma ka njerëz të mirë 🙂 a.k/dita

November 1, 2017 09:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*