“E keni falur Ramën për grushtin e shtetit? Meta: Koha për të kapur standartet evropiane

June 9, 2020 13:17

“E keni falur Ramën për grushtin e shtetit? Meta: Koha për të kapur standartet evropiane

Presidenti Ilir Meta preferoi të mos jepte më shumë detaje nëse me kryeministrin Edi Rama është në paqe apo në luftë.

I pyetur nga gazetaret në përfundim të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Integrimit, se a e ka falur kryeministrin Edi Rama, për atë që Meta e quante “grusht shteti”, presidenti tha se tani është koha për të kapur standartet evropiane.

“Pyetja fjalim mbaroi si puna e pishës flamur. Ishte për çështjet e integrimit evropian. Për këto çështje jam i disponueshëm dhe kam bërë çdo gjë që Shqipëria të mos humbasë kohën që ka marrë për këto negociata. E nisëm me Kroacinë dhe ishim shumë para Malit të Zi apo Serbisë. Sot jemi në një situatë jo shumë pozitive dhe shumë qytetarë kanë humbur besimin tek standartet evropiane për vendin tonë. Të rikthejmë shpresën tek qytetarët tanë.”,-tha Meta.

o.j/dita

June 9, 2020 13:17
Komento

4 Komente

 1. Standartet Europiane jane Drejtesia e Shteti Ligjor June 9, 14:47

  Kriminelt e hajnat e shtetit ne Burge
  jo te kakarisin

  me maska politikani

  shko e dorezo Thesarin e Shtetit e perballu vet me Drejtesine,per krimet e bera ,
  jep doreheqje kur populli te urren dhe njeh kush je ,

  kjo do thote kontribut personal,
  per te vene vet nji Stadarte Europian

  Reply to this comment
 2. mirel June 9, 15:29

  Standartet Evropiane kapen dhe me grushte shteti. Bravo te dyja palet. Kapni Standartet

  Reply to this comment
 3. Me emer June 9, 20:10

  Kapni standartet dhe rruani parate e vjedhur a, per te cilat keni 30 vjet qe akuzoni njeri_tjetrin. Une e njoh B. E. – ne dhe nuk votoj kurre per hajdute por dhe nuk kam vjedhur as qimen..!

  Reply to this comment
 4. mali June 9, 21:33

  Te dy jane bythe e breke.Ata tallen me shqiptaret dhe BE-ne dhe amerikanet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim