LISTA / Cilat janë 39 partitë në koalicion me PS

April 18, 2015 09:01

LISTA / Cilat janë 39 partitë në koalicion me PS

Dje, koalicioni i majtë i kryesuar nga Partia Socialiste prezantoi 61 kandidatët për kryetarë bashkish në një dalje të përbashkët.

Kjo do të thotë se ndarja për krerët e bashkive ka përfunduar brenda së majtës.

Më poshtë lista e paraqitur nga PS. Nga emrat më poshtë, Gjinushi ka mohuar të ketë firmosur.

1­ Partia Socialiste e Shqipërisë EDI RAMA

2­ Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ILIR META

3­ Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet SHPËTIM IDRIZI

4­ Fryma e Re Demokratike BAMIR TOPI

5­ Partia Social Demokrate SKËNDER GJINUSHI

6­ Aleanca Arbnore Kombëtare GJET NDOJ

7­ Aleanca për Barazi e Drejtësi Europiane VALENTIN MUSTAKA

8­ Partia Ambjentaliste NASI BOZHEKU

9­ Partia Ardhmëria Shqiptare EMIN SUBASHI

10­ Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet GAQO APOSTOLLI

11­ Partia Bashkimi Republikan Shqiptar ZANE LLAZI

12­ Partia Demokratike Integrim e Prosperitet HALIM SEITAJ

13­ Partia e Çështjeve Shqiptare BUJAR SHURDHI

14­ Partia e Gjelbër EDLIR PETANI

15­ Partia e Pajtimit Kombëtar SPARTAK DOBI

16­ Forca Rinia DRITAN BOKA

17­ Partia e Punës e Shqipërisë MUHARREM XHAFA

18­ Partia e Reformave Demokratike të Shqipërisë SKËNDER HALILI

19­ Partia Unitetit Kombëtar IDAJET BEQIRI

20­ Partia G99 ERVIN METE

21­ Partia Komuniste e Shqipërisë QEMAL CICOLLARI

22­ Partia Komuniste e Shqipërisë 8 Nëntori PRENG ÇUNI

23­ Partia Kristiandemokrate MARK FRROKU

24­ Partia Lëvizja Demokratike për Ndryshim NIKOLIN STAKA

25­ Partia Lëvizja për Drejtësi e Shqiptarëve ASTRIT KOSTURI

26­ Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve YMER KURTI

27­ Partia e Prosperitetit Demokratik të Shqipërisë YZEIR FETAHU

28­ Partia Personat me Aftësi të Kufizuar AFRIM JESHILI

29­ Partia Rruga e Lirisë KURT KOLA

30­ Partia Shqiptare Atdheu KRESHNIK OSMANI

31­ Partia Social Punëtore e Shqipërisë RAMADAN NDREKA

32­ Partia Socialiste e Moderuar GJERGJ KOJA

33­ PSV ‘91 PETRO KOÇI

34­ Partia Toleranca e re e Shqipërisë AVDI KECI

35­ Partia Demokratike e Bashkimit Mysliman të Shqipërisë OSMAN MEMA

36­ Partia Ligj dhe Drejtësi SPARTAK NGJELA

37­ Partia Lëvizja punëtore Shqiptare SHEFQET MUSARAJ

38­ Partia Aleanca Demokristiane ZEF BUSHATI

39­ Partia Demokracia e Re Europiane KOÇI TAHIRI

April 18, 2015 09:01
Komento

30 Komente

 1. shoku " Shpati " April 18, 09:04

  Jemi shume kurioze ne fakt , kush do jene keta 61 Kryetare Komiteti te Partise te Rretheve !

  Reply to this comment
  • ada April 18, 09:26

   suksese kandidateve te majte

   Reply to this comment
   • lidia April 18, 09:28

    Fitore dhe jepni me te miren.

    Reply to this comment
    • lena April 18, 09:30

     Suksese kandidateve me siguri koalicioni i majte do kete bere zgjedhjen e duhur per garen bashkiake.

     Reply to this comment
     • liri April 18, 09:34

      me te miret do kete zgjedhur e majta pasi jane kandidate te zgjedhur nga vullneti i te gjitheve dhe kjo duhet pergezuar.

     • sulo April 18, 10:44

      kandidatet e duhur per te miren e shqiptareve, njerez te zgjedhur me konsensus me ide dhe vullnet per te dhene me te miren per qytetaret e tyre

     • jonida April 18, 11:29

      Qeveria e drejtuar nga ky koalicion, ka qene me se e suksesshme keto 2 vjet, ka bere reforma rrenjesore dhe na jep besimin se do te vijoje reformat edhe per bashkite per te bere realitet rilindjen urbane. Suksese!

     • pur pur April 18, 11:32

      Rama ka pasur kerkese llogarie per te gjithe kabinetin qeveritar duke kerkuar me ngulm realizimin e te gjitha angazhimeve, dhe me siguri do te kete te njejten kerkese llogarie edhe per kryetaret e bashkive, ndaj shqiptaret duhet te mbeshtesin kandidatet e koalicionit te majte, per te rimbekembur qytetet e lena ne harrese.

     • andrea April 18, 12:41

      suksese koalicionit te majte dhe fitore, edhe pse seshte nevoja ta urojme sepse fitorja eshte e sigurt

 2. Bobi April 18, 09:12

  Vazhdon politika e “paterices” ne Shqiperi…

  Reply to this comment
 3. Sulo April 18, 09:28

  Populli, zotrinj politikan ju mallkon dite per dite.

  Reply to this comment
 4. besi April 18, 09:29

  koalicioni fitues.aleanca per te mi9ren e shqiperise

  Reply to this comment
  • hasa April 18, 10:41

   objektivi i koalicionit sherbim sa me i miri ndaj popullit.kjo eshte vertetuar me se miri ne 2 vite qeverisje ende vazhdon te vertetohet.Bravo Aleances

   Reply to this comment
   • drita April 18, 10:42

    aleanca ne favor te popullit.kjo eshte politika qe duam,ta shohim shtetin aleatin tone,dhe ne sherbimin tone 🙂

    Reply to this comment
    • dena April 18, 10:43

     Bravo zotit Rama per vizonin e tij qeverises,gjithmone e me shume per te miren tone.

     Reply to this comment
     • krenari April 18, 11:34

      Koalicioni i ka sherbyer qellimit qytetar qe kur u votebesua, duke ngjallur besim edhe per parti te tjera te vogla, duke u bere superkoalicion per qeverisje lokale te drejtuar ne nevojat e qytetareve.

 5. nisi April 18, 09:58

  koalicione frytdhenes per Shqiperine.Bravo Edi Rama

  Reply to this comment
 6. Nardi April 18, 10:41

  Koalicioni i me te mireve.Koalicioni i fitores.

  Reply to this comment
 7. une April 18, 10:42

  kualicioni fitues.jepni me te miren tuaj

  Reply to this comment
 8. miroo April 18, 16:38

  cfare pune bejne 40 parti nga e majta, dhe po kaq nga e djathta………..shqiptaret kane luajtur nga mend te kokes

  Reply to this comment
 9. Labi April 18, 16:43

  Rama e ka dhjer ne Vlore me nje kanidat qe vet e majta nuk e do. Si pretendon te fitoj para inxh. Genci deromemaj. Je ne koh Z. Rama, nderroje me Ing Arben Breshanin, qe te mos maresh goditjen qe nuk e meriton Vlora

  Reply to this comment
 10. Dordomuzi April 18, 17:41

  Ky eshte koalicion miks, si nje lloj shellire kaçupi qe bejen çobenjte, se koalicion i majte ky nuk mund te quhet. Te gjithe keta ushtar politik qe jane rrjeshtuar pas kumandar Rames, jane te gjithe per te perfituar ndonje cope hallve lokale. Jo bindmeni ju qe e quani kete koalicion te majte, se te pakten nga ata qe njoh dua te di se qe kur Bamir Topi dhe Kurt Kola, Spartak Ngjela, ai i kristian demokrates dhe demokristianes dhe plot te tjere si ai musulmani dhe i çamve jane bere te majte. Ndersa kandidaturat per kryetar jane preferencat e Rame garipit dhe te Ilirit te leshelise. Por duke patur perballe ca halabake qe vetquhen te djathte, kot jane friksuar duke grumbulluar te gjithe partite me pese antar ose vetem me nje kryetar.

  Reply to this comment
  • Tartufi April 18, 18:02

   Dordobytha,le te te shaje Tartufi,nuk eshte gje e madhe.. eshte per kalim te
   kohes se merzitjes…. por kur vime tek thelbesoria nuk ke se c fare ti heqesh
   komentit tend qe flet per shelliren politike shqiptare ,qe eshte me teper hir
   qe te qelb me eren e saj te prishur.

   Reply to this comment
   • Dordomuzi April 18, 18:19

    Matuf, apo tartuf, njesoj eshte,.Ç’pate qe me fyen nickun? Nuk te pelqen qe i shaj te dyja klanet politike, se forca qe perfaqesojne interesa te populli, asnjera nuk eshte. Kur me shajne une e kam gje te madhe, se se pari dhe mbi te gjitha mbroj veten se pere partite kushdo qofte dhe ajo tendja nuk me pals trapi.

    Reply to this comment
    • Tartufi April 18, 18:49

     Dordotrapi, me pelqen kur ju tregon te verteten kesaj
     shellire,per nofken eshte per fryrje bythe.Une e di qe ti
     je plebe ne origjinen tende,por i ndershem pa kompromis
     kunder qelbesireve. Tartufi e ka origjinen patric ne shume
     breza,por i denuar keqas nga plebejte e ketij populli.

     Reply to this comment
     • Dordomuzi April 18, 22:32

      Epo e paske hak te sharen o trapi i sateme. Ti labush muti me tregon mua origjinen. Ti je paterice e fashisteve mor debil dhe jo patric. Dhe neqoftese ta kane futur te kane vene qeleshen sipas kokes gjyveçe. Dhe njehere po te them nese me fyen mos u fut ne komentet e mia se nuk kam nevoje per komplimenta gjysem opinge.

 11. Shqipe April 18, 17:49

  Uaw!!!!!! Kaq shume hajdute te ket ky vend I vogel? Kjo duhet shenuar ne librin Guines…..
  3 milion banore( perfshire edhe emigrantet) 40 parti ne koalicion + partite jashte ketij koalicioni vene gati 45 parti.
  Uaw!!!!!! 45 brigata me hajdute. E mjera shqipari. E shqyene hajdutet. E pergjaken kriminelet.

  Edhe une do vij te krijoje nje parti aty. Pse Jo? Mbase ka mbetur ndonje kocke edhe per ne te emigrantet.

  Reply to this comment
 12. Aphade April 18, 23:38

  Me sa duket ”partia” Bashicit dhe Basha vete do te dalin me gisht ne sume kesaj radhe …!!!!

  Reply to this comment
 13. Treviso April 19, 08:46

  Gjithe keto parti qe militojne, a nuk eshte nje peshe per taksa-paguesit shqiptare?
  Vetem Italia dhe Shqiperia kane me shume parti se Bashki.
  A nuk do te ishte me mire qe tu eleminonin partite qe nuk arrijne te plotesojne 10% te votuesve
  dhe numri i deputeteve te pergjysmohej?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim