E mërkura me diell, por shira në zonat veriore

August 22, 2018 10:25

E mërkura me diell, por shira në zonat veriore

Kthjellime, vranësira të shpeshta si dhe shira pjesërisht të izoluar priten në zonat qendrore.

E njëjta situatë pritet edhe në zonat jugore të vendit, por me kthjellime e vranësira kalimtare.

Në ekstremin verior, pasditja do të paraqitet me shira afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të mbeten konstante gjatë mesditës, me maksimumin që ngjitet mbi 37 gradë Celsius.

s.a/dita

August 22, 2018 10:25
Komento

1 Koment

Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*