E nderuar Gjyle, jam ministrja Harito, si t’u duk shërbimi? – Për faqe të zezë!

March 1, 2016 20:16

E nderuar Gjyle, jam ministrja Harito, si t’u duk shërbimi? – Për faqe të zezë!

Ministrja Harito ka tentuar të mbledhë përshtypjet e qytetarëve për shërbimin në Hipoteka, por…

Duke u prezantuar si ministri përgjegjës për reformën e shërbimeve publike Harito u ka dërguar qytetarëve që kanë vizituar Hipotekën ditët e fundit një mesazh ku i pyet për cilësinë e shërbimit.

Në një prej mesazheve të botuar nga DITA shihet se “qytetarja Gjyle”, nuk ka qenë aspak e kënaqur me shërbimin.

Përgjigja e saj për ministren flet vetë.

Sikur të mos mjaftonte,  Gjyles i ka ardhur mbrapsht një mesazh automatik që e falënderon. / Dita /

harito dita

March 1, 2016 20:16
Komento

17 Komente

 1. TARRASI March 1, 20:11

  Nisme e mire shpresojme te shtohet te sa me shume ne dikastere te ndryshme.

  Reply to this comment
  • Arben March 1, 20:21

   E KE FJALEN PER SHERBIMIN PER FAQE TE ZEZE, APO SMS NGUSHELLUESE.

   HAHAHAHHAH

   Reply to this comment
   • Tarrasi . March 1, 20:48

    Po ku ke pare ndonjehere te dergoje ministria mesazhe ???

    Sherbimet jane ato qe jane … shpresoj te jene marre masa ne kete rast per te indentifukuar problemet ose nepunesit problematike qe te merren masa per ndeshkim/permism

    Ne kohen e Berishes te shanin nga gjithe fisi e te vidhnin pronen e skishe ku te ankoheshe tani te pakten qendron nje fije nisme qe duhet shtuar e permisuar…

    Shikoni anen e mire duke e krahasuar me gjendjen me pare or mik miop

    Reply to this comment
   • Euro Maloku March 1, 22:57

    Ministres i plasin gjylet ne duar….
    Topi bam e minstjra tutje!

    Reply to this comment
 2. taksidari March 1, 20:15

  Zj. Gjyle paste faqen e bardhe !

  Reply to this comment
 3. taksidari March 1, 20:23

  Zonja Gjyle,paste faqen e bardhe.
  Mashtruesit pacin faqen e zeze.
  Perdite te mirat i presim me ardhe,
  Por me duket se na prene ne bese!

  Reply to this comment
 4. Amar March 1, 20:31

  hahahahahahahaaa o Gjyle mos vdeksh mi Gjyle!

  Pergjigje e merituar per kete sherbim qe nuk duhet te quhet sherbim por perdhunim!

  Reply to this comment
 5. gjermani i fundit March 1, 21:25

  I/E nderuar Gjyle…haahaaa, me shkalluar do ishte: I nderuar zonja Gjyle…

  Reply to this comment
 6. Treviso March 1, 22:08

  Zonja Gjyle, punonjsia e hipotekes besoj qe te ka njoftur qe je gjugjtare dhe tu ka pergjigjur siç i pergjigjeni Ju qytetareve. Zonja Gjyle, sa keq te vjen kur punonjsi i administrates se shtetit i paguar nga taksapaguesit nuk i pergjigjet si duhet qytetarit.

  Reply to this comment
 7. Aqo March 1, 22:39

  E hajde Gjyle, e Beja Gjyle
  E holle,e gjate,e keqe si molle hejjjjjjjjjjjjjjjj
  Hajde Gjyle moj aman…………
  Hajde na bej me derman….etj,etj.
  Kuptohet qe ka edhe kundershtar te porositur.

  Reply to this comment
  • Artemisa March 2, 11:14

   Ti si Skrapalli e paske kuptuar qe eshte kundershtar i porositur.
   Po ti , more qyq, si nuk e kupton qe je ” Dakortesues i porositur i partise”?
   Gjithe jeten e kalove me “Jam gati kurdohere”.

   Reply to this comment
 8. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. March 2, 01:03

  Hajde Gjyle, jepi gjyle. Shko ndrro emrin ne gjendje civile se po cudit te gjithe robt, apo rrjedh nga ndonje familje e vjeter, koqe kanari.

  Reply to this comment
 9. info analitike March 2, 05:33

  Topcinjve te propagandes 1 milioneshe po u kthehen te gjitha gjylet kunder.

  Reply to this comment
 10. XUME PROTOPAPA March 2, 07:08

  KATER GJYLET E HARITOS

  Teksa degjoja per te disaten here kenget e Fabrizio De Andrè, ne njeren prej tyre, “La canzone del padre”, dallova kete vargezim poetik:

  “Vuoi davvero lasciare ai tuoi occhi
  Solo i sogni che non fanno svegliare..”

  Dhe mendja me shkoi menjehere tek Haritua, kushurira e shtat’te e Kalifit te Surrelit, e mbathur me enderrime qe te lene te vdekur. Dhe i dhashe te drejte Gjyles se panjohur, me “faqen e zeze” perplasur surratit tashme te deformuar, te nje mashtrueseje te rendomte te shkerdhatokracise ne pushtet.

  Kureshtja me shtyu te shkembeja dy fjale me Gjylen, u vura ne ndjekje te saj, ne detnajen e pafund te Gjyleve te kesaj toke te pushtuar nga sarahoshja Harito.
  Dhe me ne fund zgjodha vetem kater prej tyre, kater Gjylet e Haritos qe na lane me goje te hapur.

  Te jete valle Gjyle Duçja nga Peqini ti jete pergjigjur zylyfes me banim te perhershem ne te njejtin apartament, ku banonte nje fare Maurice Papon, masakratori i 11 mije algjerineve ne Grands Boulevards te Parisit, disa dekada me pare?
  Nuk ka si te jete nje Duçe nga Peqini, andaj perzgjedhjen e adresova ne Gjylet e Tirones. Me siguri ndonje Gjyle me peshe, qe mundi te shkermoqe Hariton e vezeve te munguara te Albina Dedes.

  Gjyle Meksin e Lord Bajronit (kushurire e Aleksander Meksit !?) e skartova menjehere se nuk kish patur te bente me Hipoteken e Tirones, e me ngelen dy Gjylet e fundit: Gjyle Basha (wow – goce xhaxhai e njefare Lulzime Bashes) dhe Gjyle Hamiti. Kjo e fundit, pasi arrita te kontaktoj, me tregoi se i urrente celularet, e nuk kish si te ishte protagonise ne kete histori.

  Dhe me ne fund hulumtimi im u perqendrua te Gjylja e Bashajve. U lodha aq shume ne kerkim te Gjyles, sa i deshperuar vendosa te mos humbisja me kohe me kete histori qe shkundi nga gjumi edhe fshesaxhinjte e Tirones.

  Tymi hundeshpues i nje qebaptoreje me joshi te shuaja urine qe me kish zene. Aty ne nje cep te asaj rruge qe dikur njihej si “Selvia”, tek shurrtorja e Tabakeve, qebapxhiu kish ngjitur me natriban lejen mjedisore te Sazan Gurit te thate.

  “He mi Gjyle.. u bone e fom’shme mi, anaj s’na e var mo..” – degjova te therase qebapxhiun, teksa nje meso-grua (dtl. 03.01.1973) terhiqte zvarre nje troller gjysme te deformuar.

  “He mi goc’e Molit (Ismailit), mos u bo me pupla t’fryme se celfon kam ene una… mi zemra…” – vazhdoi ai me humorin e tij te tymosur me lejen e Sazanit qe i bente mburoje çdo tentative te tatimoreve te Veliajt per ta gjobitur edhe per nje mize qe mund ti fluturonte rreth qebapeve te zgaruar.

  Tentova ne brendesi ta ndaloja te shkembenim dy fjale me Gjylen legjende te Haritos bythe-celulite, po tashme tymi miklues i qebapeve te sazanizuar, me mbajten te stepur ne kete fund te lodhshem ne kerkim te saj.

  Tashme e dija ku mund ta takoja Gjyle Bashen e “faqes se zeze”…

  Reply to this comment
  • malcori March 2, 13:28

   ti varesh ujkut melcite ne qafe , sdo mend e kalem,edvin palla ja ka besuar hipoteken LSI qe do te thote Levizje Socialiste per Interes dhe mbushje xhepash

   Reply to this comment
 11. Robert March 2, 13:17

  ky stili me fol gjasme me dialect sidomos me ate te shqiperise se mesme na ka shkri fare keto kohet e fundit.me siguri tironcit e vjeter do fillojne te flasin ndryshe vetem qe te mos jene njelloj me keto karagjozet qe perdorin zhargon gjasme me na bo me qesh.hahah cfare e qeshme humor I ” holle ” shume.
  le pastaj keto fjalet e reja “sazanizuar” ose “bythe-cellulite”,”shurrtorja e Tabakeve” lene mo sa po na e ngrejne humorin.
  perdorni pak me teper fantazi ju lutem se keshtu vetem veten tuj boni me qesh hahaaa

  Reply to this comment
  • XUME PROTOPAPA March 2, 13:56

   ROBET

   e shtepise, o sapllak qenefi i bere me kanaçe fasulesh prej fese se sat’eme.

   Kete gjuhe besoj se e kupton me mire, sepse eshte ajo qe fliste jot’eme, para çdo dhunimi nen shkallet e pallatit me shigjeta, tek brryli, e tek ullishtja e fabrikes se kepuceve.

   U fye sorollopi yt o mjeran i perpunuar ne grireset e mishit te kofsheve te sat.motre, kam me teper po po te kenaq vetem me kaq, sepse edhe te qeshuren e paske me te shkruar, ngaqe te jane bllokuar nufullat nga mutngrenja e shpeshte qe ben. Qesh tani shkerdhate !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim