E pabesueshme çfarë shifre kap Salvator Mundi e Da Vinçit

November 16, 2017 03:23

E pabesueshme çfarë shifre kap Salvator Mundi e Da Vinçit

U mendua se do shitej rreth 100 milionë dollarë, por Salvator Mundi e Leonardo Da Vincit ka thyer çdo parashikim.

Vepra ka kapur shifrën e 450 millionë dollarëve (rreth 342 millionë euro) në ankandin e Christie.

Ankandi u hap në shifrën 100 milionë dollarë.

Brenda 19 minutash çmimi shkoi në 300 milionë.

Salla u ngrit në këmbë dhe duartrokiti kur oferta shkoi në 450 milionë.

Vepra 66 cm e gjatë e realizuar rreth 1500-s bëhet kështu piktura më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë.

b.m / dita

November 16, 2017 03:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*