E pabesueshme, probleme edhe me zgjedhjet në Federatën e Skive

May 4, 2018 10:02

E pabesueshme, probleme edhe me zgjedhjet në Federatën e Skive

Zgjedhjet për president të Federatës së Skive kanë dështuar pë të disatën herë.

Pesë shoqata, pjesë të Federatës së Skive dhe kandidati për president Luan Basha u tërhoqën nga procesi, duke e konsideruar këtë proces të jashtëligjshëm dhe të parregullt.

Disa muaj më parë Këshilli i Arbitrazhit Sportiv i mbledhur me kërkesë të Kandidatit për President, Luan Basha me Vendimin Nr. 3 datë 22.09.2017, vendosi: Detyrimin e Federatës Shqiptare të Skive të zhvillojë zgjedhje të reja për Presidentin e saj – raporton Tema Tv.

Në kundërshtim me rregullat statutore dhe urdhërimet e Këshillit të Arbitrazhit u përjashtuan nga votimi 4 shoqata me të drejtë vote.

Sipas përfaqësuesve të shoqatave dhe avokates Daka, procesi i zgjedhjes së presidentit të Federatës Shqiptare të Skive do të vijojë në një moment tjetër, konform rregullave statutore përkatëse.

b.m. / dita

May 4, 2018 10:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim