E padëgjuar! Shkojnë në Durrës për videoklipin e dasmës, por nuk i lejon ‘pronari’ i detit​ (Video)

August 21, 2017 14:28

E padëgjuar! Shkojnë në Durrës për videoklipin e dasmës, por nuk i lejon ‘pronari’ i detit​ (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këto ditë kur një grup dasmorësh, bashkë me çiftin, kanë shkuar për të shkrepur disa foto dhe për të realizuar një klip në breg të detit si një kujtim të ditës më të bukur të jetës së tyre.

Por kanë mbetur të befasuar, transmeton infoelbasani.

Një banor i këtij fshati nuk i ka lejuar duke pretenduar se bregu i detit ishte i tij dhe se për këtë ata duhet të paguanin një shumë të konsiderueshme të hollash.

Kjo kërkesë absurde ka revoltuar dasmorët të cilët kanë debatuar me atë duke i kujtuar se deti ishte pronë e gjithë shqiptarëve.

Sipas dasmorëve, banorët në këtë vend kërkojnë nga 20 deri në 60 mijë lekë të vjetra që çiftet të mund të bëjnë videoklip në breg të detit. Argumenti i sjellë prej tyre është: deti është pronë e jona.

August 21, 2017 14:28
Komento

10 Komente

 1. perkthyesi August 21, 14:35

  Cudite ne kete vend nuk paskan te sosur, ndersa shteti vazhdon te jete memec! Vajmedet kujt kohe i a kemi mbrritur! Shqiperi hesapi! Kapini ata mytebere, dhe rrasini ne biruce. Vetem atehere do e mesojne se sa shume kane gabuar, por kush do e beje, te paaftet dhe gomeret? Turp e faqe e zeze!

  Reply to this comment
  • Arben August 21, 15:35

   KY KA SHUME TE DREJTE, JA KA BLERE

   VANGJUSHIT DETIN KY.

   VANGJUSHI PO BEN GATI DOKUMENTAT PER VETE

   TI NXJERRE TAPI QYTETIT TE DURRESIT

   NEN EMRIN E TIJ.

   NUK I HYN GJEMB NE KEMBE, PER SA KOHE

   CON PAKON MUJORE ME PARA TEK EDRAMA.

   RROFTE POPULLI I DURRESIT QE VOTON

   ME PERPIKMERI KRIMINELET.

   Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu August 21, 16:04

  Ky rast si shume e shume me ndodhi te tjera, tregon se shteti i PORDHES & FACEBOOK eshte ne pune.
  Pordhari (pronari) kishte veshur atlete adidas te bardha ha ha ha , dhurate nga palloshi Rama.

  Reply to this comment
 3. Zzzzzz August 21, 16:14

  EDHE MALOK EDHE PRONAR DETI…….??!!!!

  Reply to this comment
 4. A August 21, 17:22

  Sa shume ZHURME po beni, Kryeministri EDI RAMA eshte duke fjetur, pasi eshte lodhur duke bere zhgarravina gjithe diten.

  Reply to this comment
 5. tomsojeri August 21, 17:35

  Ska faj kjo ftyr e keqe qe thrret si tarzani ne xhungel se ne xhungel jetojm ! Vec me pshurr si grabitqaret zonen e tyre qe mos shkel tjeterkush Ska kufi injoranca dhe kurajo e ktij lloj kacaku si ne koh te Haxhi Qamilit e del bertet sikur i hyn ne obor te shpis vet te rrethu me gardh ! Ky tip don mar zvarr e futur atje ne biruc e ta mar vesh sa e ka kompasin ! Tyt bandit rugesh ……

  Reply to this comment
 6. shqip August 21, 18:09

  Te fala shume Sali kafshes . Tani na doli nje kategori tjeter . Det i xanun . Pasi zune tokat , me kater kallama e nje karton me mbishkrimin ” toke e xanun ” , ju kthyen detit , liqeneve , maleve . Prit kur te degjojme , qielli shitet , jepet me qera . Ne kete pike e dini ç’duhet bere ? Ajo qe do bente çdo popull . Perfshi ketu edhe Burundin , apo edhe Çadin , Etiopine , etj . Se edhe atje ka limit edhe padrejtesia .

  Reply to this comment
 7. dhe jemi, ketu ku jemi . August 21, 20:49

  revolta per “pronesim” ordiner, arrin kulmin ne kete rast . i kujtoi personalisht ketij kafshes dhe te gjithe korifejve te shkences se ekonomise politike, se; qe ne fillimet e pronesimit, ne kohrat pre historike, privatesia e prones eshte kriter konvencional, qe zbatohet per prakticitet, ne maredheniet ne ekonomi, midis njerezve dhe jo e drejte natyrore e “detyrueshme” . or qener !!! askush nuk prodhon prone . njeriu, kafsha dhe ç’do gjallese, ne planetin toke, eshte produkt i vete “prones” pra i natyres . nuk eshte momenti dhe vendi per t’a zhvilluar me gjate kete teze, qe eshte objekti, me themelor me te cilin njerezimi, abuzon qe nga koha e majmunit . lexoni marxin . po ç’them dhe une . ketij siper t’i permendish marxin; thot po m’shan nga nena, ndersa dy udheheqsit legjendar; berisha dhe nano, kur kane lexuar ekonomine politike ne shkolle; i pari nderkohe kujtonte dhite, ndersa i dyti, mos rregullonte gruan e shefit per shtrat

  Reply to this comment
 8. demo August 21, 23:42

  Zoterin j qe ju dhame voten!A e shihni c`po ndodh?Deti eshte parcelizzuar,privatizuar,banoret e Shqiperise,qe ju bie fati i zi te kalojne ne bregdet,nuk ecin dot se mijra shezlonge,betone,rreta teli,kane bllokuar bregdetin,reren e plazhit,rruget.Lironi bregdetin,ktheni detin qytetareve,se keshtu si po shkon puna,keta do gjejne marifet te na marrin eshe ajrin.Mijra lokale ne bregdet kane rreshtuar shezlongje deri ne vijen e ujit.Ku e gjejne kete te drejte??????????Rera e plazhit kurre nuk ka qene prone private.Qeveria te marre nje nisme ligjore new parlament,qe te cfuqizoje te gjitha zaptimet ne reren e plazheve keto 25 vjet,se jane te gjitha grabitje e natyres shqiptare qe i takon qytetarit.Te ndermerret nje aksion per prishjen e betoneve 100 m nga bregu i detit dhe te hiqen urgjentisht shezlongjet private ne reren e plazheve!

  Reply to this comment
 9. tomsojeri August 22, 11:33

  Bashkohem me ty z. Demo !Ky Ferr qe po jetojm ne koh te Veres qe e filloi Sali krimineli e me pas pasardhesit nuk di cfar emer ti ve !Po, Ferr e ktheu Parajsen e rivieres se virgjer Shqiptare ky klan banditesh qe mori pushtetin e Ri
  Zi e me zi e turp e me turp, nuk mundet te ket per kte abuzim antikombetar ,per kto ndertime pa kriter e vetem vrasese! Mjer femijt tan ci pret, se ky popull nuk mendon per neser ,se ky popull esht bashkfajtor ne kte mish mash qe organizuan banditet e qe sot qe po shohim pasojat duhet shum pun te nderqet !Them bashkfajtor se ne zgjodhem te na udheheqin bandit ,kriminel,tradhtar ,hajdut ordiner e bile ti cojm ne majat me te larta ! Jan ata qe shkateruan e skan pik meshire !
  Nuk di a do ket burr nane ta regulloj kte gjendje ..MJER NE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim