E panjohura që “vodhi” një medalje kampioni në finalen e Botërorit

July 16, 2018 09:08

E panjohura që “vodhi” një medalje kampioni në finalen e Botërorit

Pamjet e kombëtares franceze të futbollit duke festuar Kupën e Botës kanë bërë xhiron e botës, por në momentin e festimit është filmuar edhe një episod aspak i këndshëm.

Nëpër rrjete sociale qarkullojnë disa imazhe ku shihet një femër, e cila merr një medalje kampioni dhe e fut në xhepin e saj.

Ajo mendohet të ketë qenë një nga personat që kishte për detyrë t’i jepte medaljet presidentit rus Vladimir Putin dhe atij të FIFA-s, Gianni Infantinos.

Pas dorëzimit të këtyre medaljeve, figurat e sipërpërmendura do ua varnin në qafë futbollistëve, për t’i vlerësuar këto të fundit për lojën e bërë në finalen e “Rusi 2018”.

s.a/dita

July 16, 2018 09:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*