E paprecedentë/ Mjeku dhe gruaja e tij refuzojnë karantinimin! Shkojnë në punë e dalin në kafe…drejtuesit kërkesë policisë: Detyrojini me forcë

June 15, 2020 12:49

E paprecedentë/ Mjeku dhe gruaja e tij refuzojnë karantinimin! Shkojnë në punë e dalin në kafe…drejtuesit kërkesë policisë: Detyrojini me forcë

Një rast i paprecedentë është regjistruar në Krujë, në një nga vatrat më të mëdha të infeksionit me COVID-19.

Mjeku imazherist Ardian Mata dhe gruaja e tij, laborante në njësinë vendore të shëndetit publik, refuzojnë karantinimin, edhe pse kjo e fundit ka rezultuar pozitive.

Në një kohë që ato duhet të ishin në shtëpi të mbyllur, mjeku Ardian Mata së bashku me gruan e tij shkojnë në punë, duke vënë në rrezik jetën e kolegëve dhe pacientëve, por edhe vijojnë jetën e tyre normalisht duke shtirur në qytet, konsumuar kafe duke u shndërruar kështu në një rrezik shumë të madh për përhapjen e COVID-19.

Për këtë arsye, drejtuesit e spitalit i kanë bërë një shkresë Komisariatit të qytetit që të detyrojnë karantinimin e detyrueshëm të çiftit të mjekëve.

o.j/dita

 

 

 

June 15, 2020 12:49
Komento

6 Komente

 1. mirel June 15, 13:09

  Kesaj rradhe perdoren njesite : rasti ne fjale-njesi vendore.. Njesi vendore e shendetit publik, qe ne fund doli spital. Dhe drejtuesit e spitalit nuk e pezullojne, njehere po ja kalojne policise. Si duket kane frike nga ky tip garipi me korona

  Reply to this comment
 2. xxx June 15, 15:15

  liri demokraci poshte diktatura e korones

  rrofte liria per te infektuar e vdekur veten dhe te tjeret

  Reply to this comment
 3. fteri June 15, 15:25

  Për cilat njësitë e ke fjalën ?…!
  Për përdorim e forcave ushtarake sipas armëve dhe detyrave luftarake: Me njësi tokësore detare ajrore,?..apo njësi tankiste ,me që kruja është vend malor.haaa i fortë ky koment mirel ,bravo .

  Reply to this comment
 4. X June 15, 16:25

  Une kujtova se mos jane me AIDS.

  Reply to this comment
 5. Pensionisti June 15, 18:54

  Me kete qendrim ,ky mjeku me gjith te shoqen laborante jane shume te sigurte se nuk ka rrezizik ose ky rrezik eshte vetem imagjinar !

  Reply to this comment
 6. Lili June 15, 23:51

  Edhe ai debili barkderri qe ve masken nen mjekren!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim