E papritura e Damir Fazlic, sulmon hapur Lulzim Bashën

July 24, 2017 12:24

E papritura e Damir Fazlic, sulmon hapur Lulzim Bashën

Biznesmeni boshnjak, Damir Fazlic ka surprizuar me një postim të bërë në profilin e tij në ‘Twitter’, pas rikonfirmimit të Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike.

Fazlic ka shprehur hapur pakënaqësinë për këtë zgjedhje të demokratëve shqiptarë, që ai e konsideron të ngjashme me Korenë e Veriut.

“Forest Gump (personazh i vonuar mendërisht) arriti të fitojë, me stil koreano-verior. U prehsh në paqe partia më e madhe në historinë e Shqipërisë”, shkruan Fazlic.

Damir Fazlic është konsideruar gjithnjë një biznesmen shumë i afërt me PD-në, sidomos gjatë periudhës kur partia drejtohej nga Sali Berisha.

Në media u publikuan disa lidhje të Fazlic me kupolën drejtuese të PD-së në periudhën 2005-2013, ku nuk mungonte as Basha si ministër, por gjërat mesa duket kanë ndryshuar me zgjedhjen e tij kryetar.

Damir Fazlic është hetuar gjithashtu nga prokuroria e Tiranës për pastrim parash.

July 24, 2017 12:24
Komento

9 Komente

 1. Euro Maloku July 24, 12:44

  Natyrisht per konsum mediatik…!?

  Reply to this comment
 2. MH July 24, 13:39

  Keto jane lojra te agjentures serbe hedhje pluhurit syve dhe dyll veshve per te mshefur kembet si gjarperi duke i dhan “patriotizem” te thekur nji tradhetari qe shiti detin grekut zyrtarisht me firme e vule te mikut te Fazllicit,Mareshall Berisha.

  Reply to this comment
 3. tirona July 24, 13:40

  Kjo eshte taktik e njohur . Kunati i Bashes eshte administratori i Fazllic .. Po ti referohemi Genc Rulit qe thote qe ne PD gruaja dhe kunati i Bashes bejne ligjin ne PD del se dhe Fazllic ka rolin e tij .. pastaj cfar i duhet fazllicit me PD ..!!!???? Thjesht meqe Berisha dhe te gjithe ata Fazllicer qe jane mbrapa tij jane investuar per fitoren e Bashes tentojne te na mbushin mendjen se nuk kane gisht ne kete pune … thua te dali dhe Berisha te beje te njejten deklarate ..????

  Reply to this comment
 4. fteri July 24, 13:50

  Jan mesazhe e kode sekrete në ndihmë të L.Bashës ,nga s/agjenti serbo-sllavo-rusë -Damir Fazlliç,për të mashtruar opinjonin e lidhjeve me S.Berishën dhe kopjen e shëmtuar , krijesë e tijë L.B

  Reply to this comment
 5. Fat man July 24, 14:29

  Kod i vjeteruar….. d.m.th “daja” Fazllic eshte i ekzaltuar nga kjo fitore-vjedhje e agjentit te tij Lulush, me mire nuk ka ku shkoje.

  Reply to this comment
 6. andromeda July 24, 14:53

  Por sepse, mesa duket ky miku i Lulit dhe Salës e ka kuptuar më në fund që Forest Gump-i është një kartë e djegur në politikën shqiptare që s’vlen për asnjë lloj bashkëpunimi

  Reply to this comment
 7. Lili July 24, 19:39

  Daja fazlic e ka kuptuar tash se ky nuk do mbledh kur me rreth vetit nje shumice dmth,kur ma nuk vjen ne pushtet prape e kur me afera fitimpruese per te … po vetem ne qofte se lulzim Basha behet me Qeverine Rama 2 edhe kodi eshte ky po te shaj qe mos te duket se une vendosi marreveshjen..
  Zona e portoromanos eshte ne pyetje edhe gazi i Tapit, e Fazlici nuk e ka ndermend me lane, pra i duhet me sha lulin e me u ba i pelqyeshme per te mjaten si ´opozitar i madh i Bashes’…. old trick…

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic July 24, 20:48

  Basha i pafuqishem per te mbrojtur Damir Fazlic. Damire Fasliq doejen e ka te hapure dhe bashke me miqt e tije do tye gjykohen.
  Basha i pa afte per ta mbrojtur.!

  Reply to this comment
 9. BABAGHYSHI July 24, 22:45

  Jane lojrat e spiunazhit serb , per te mashtruar opinionin , se po flitet e perflitet cdo dite per lidhjet e hereshme te Saliut , Lulit dhe nje mori PD-istash te tjere .Duan te lajne m…n me shu…e !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim