E para shqiptare me një çmim nga MTV, Rita Ora: Të bësh historinë, kaq krenare!

August 25, 2018 23:00

E para shqiptare me një çmim nga MTV, Rita Ora: Të bësh historinë, kaq krenare!

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, mori në MTV Video Music Awards trofeun në kategorinë “Best Dance” për bashkëpunimin “Lonely Together” me Aviciin.

Javën që lamë pas, ylli i dhjetëra hiteve u bë kështu shqiptarja e parë që fiton një çmim nga MTV.

Rita Ora shprehet mjaft krenare për këtë fakt dhe këtë gjë e dëshmon përmes fotografisë së saj të fundit, të postuar në Instastory.

Në fotografi shihet ajo me flamurin e shtetit të Kosovës në sfond, si dhe shkrimi i mbivendosur: “Të bësh historinë, kaq krenare!”

s.a/dita

 

August 25, 2018 23:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*