Rama: Para meje ky vend ishte katrahurë, shqiptarët harrojnë shpejt

August 14, 2019 12:31

Rama: Para meje ky vend ishte katrahurë, shqiptarët harrojnë shpejt

Në një video që ka postuar KM nga aksioni i fundit, një komentues e ‘ngacmon’ Ramën, se i pari i qeverisë e ka pësuar me karburantin e makinës së tij.

Kaq ka mjaftuar që KM të gjejë kohën për të debatuar me të dhe me të tjerë dhe për të thënë sa shumë ka punuar po shqiptarët harrojnë.

“Me duket se makina jote e ka pësuar kësaj radhë. Gjithsesi shpresoj ti kontrollosh te gjithë pa dallime” shkruan komentuesi.

Rama i jep të kuptojë se ky vend ka qenë katrahurë, se ai po punon shumë, por shqiptarët harrojnë shpejt.

Unë s’di t’i jap makinës kështu qe nuk e ndjej ca pëson makina. Po kjo nuk është një përpjekje qe po fillon tani, megjithëse njeriu harron shpejt dhe shumëkush e ka harruar ca katrahure totale ka qene ky vend ca vite përpara! Tani thjesht po i japim me shume gaz ne këtë drejtim makinës se shtetit. Do thuash ti po pse tani e jo përpara me kaq gaz? Sepse nuk bëhen dot te gjitha menjëherë vëlla. Përqafime” përgjigjet Rama.

 

 

b.b/dita

August 14, 2019 12:31
Komento

35 Komente

 1. Dashi August 14, 11:43

  E dime mor vlla qe sdi ti japesh. Ti di vetem te marresh

  Reply to this comment
  • Peza August 14, 16:37

   O Rame damllaja!
   Edge ti ne Bllokun komunist u trite,nuk e njohe radhen e kosit,nuk punove ne fshat,nuk e ndjeve padrejtesine,ishje i ngopur me qejfe,plazhe,nuk te mungoi mishi,peshku,nuk e njohe TALLONIN etj!
   E mole l’open socialiste,por sot si mos mirenjohes She buke shkale i pa cipe qe je,vjell vrer kunder kunder asaj kohe Jo se ke hallin e popullit,por se do qe te lustrosh imazhin tende prej anticomunisti!
   Por ti ne shpirt ke HELM e LIGESI,se ti i urren te varferit,viktimat e pushtetit tend te korruptuar dhe regjimit tend ANTIPOPULLOR!
   Ti e mat veten me banditi Berisha,por shumica e shqiptareve Jo veten qe sot jetojne njelloj,por na ke bere,qe te marrim arratine nga ky vend i mallkuar,qe ka pjelle mostra te urryera si ty!
   Te mallkoj me gjithe shpirt,o katran me boje,se ne njelloj si krimineli Rexhep Mitrovica!

   Reply to this comment
  • Drenova August 14, 16:48

   Katrahure ishte dhe katrahure eshte sot!
   Une punen tende nuk e mat me sa PPP,sa tenderà e koncesione ke dhene,por se sa e ke ndryshuar per mire jeten e familjes time!
   Ne krahasim me katrahuren e Berishes,per 6 vjet kam pare e degjuar nje kryeminister ,qe perdor fjalor RRUGACI,qe kurre nuk di te dialogoje me njerezit,por talljen,perbuzjen etj e la si menyren e vetme te poshterimit te bashkebiseduesit!
   Ti kurre nuk pranon kritika,keshilla se te duket vetja i zgjuar,por ne fakt je shume i LIG si njeri,ndersa si kryeminister meriton BURGUN!
   SHPORRU RAMA!

   Reply to this comment
 2. Hosteni August 14, 12:27

  Dhe kete beme “timonier “ne. Vete e kemi fajin.

  Reply to this comment
  • Qente le te lehin karvani te shkoj perpara August 14, 15:37

   Ikni mor bole,”ja u ka fajin Rama” Ta bej detin kos t’ju ushqej ju me luge floriri sa here qe hapni gojen si peshq,po tjeter ca doni?nga nje djep qe t’ju perkundi?
   KM nuk eshte krye familjari qe ka per detyre tju rrisi me gjithe te mirat qe u do bytha.Popull qaraman,e ka fajin “ysmeqari” qe na ka lene mbas dore

   Reply to this comment
 3. Taulau August 14, 12:47

  Rama ka punuar kjo nuk mohoet, por jane ca pika ( si ajo e karburantit skandaloz ) qe duhet ti kishte marre te parat ne konsiderate

  Reply to this comment
 4. Anonim biznes August 14, 12:55

  Lufta e fundit Anti-Informalitet në dukje e ashpër ndaj subjekteve abuzuese, në rajonin e Veriut veçanërisht në Shkodër dhe Lezhë nuk ka bërë asgjë tjetër përveç se i ka rritur pazaret e përfitimeve dyshes padrone të tatimeve në Veri, kushurinjve të parë, Drejtorit të Hetimit Tatimor Verior Agim Shimaj dhe drejtorit të Tatimeve në Lezhë, Florian Shimaj.

  Padronët Shimaj, që kanë zaptuar tatimet në Veri dhe po përfitojnë dita-ditës prej muajsh me presione dhe gjoba private ndaj bizneseve, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, me bekimin e Zv. Drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve, E. Hoxha, janë bërë prej 2 muajsh makthi i bizneve.

  Rezultatet e këtyre dy drejtorëve, krahasuar me drejtoritë e tjera tatimore janë skandaloze, si në lëshimin e kuponit të subjekteve ku në shumicën e bizneseve në Shkodër dhe Lezhë nuk lëshojnë kupon fare, as në deklarimin dhe mbledhjen e TVSH-së, as në arkëtimin e borxhit, si dhe shtimin e numrit të punonjësve të siguruar.

  Po përse i mbajnë në pozicionet drejtuese kur s’kanë rezultate kushurinjtë e afërt Agim Shimaj dhe Florian Shimaj, për përfitime vetjake?

  Çfarë borxhi u paska patur shteti këtyre të dyve që në konflikt interesi në të njëjtin territor kanë zaptuar dy drejtoritë më të rëndësishme të mbledhjes së të ardhurave?

  Në të gjithë Tiranën janë bllokuar resorte dhe bar-restorante të medha, po ashtu në Jugun e Shqipërisë. Po në Veri, cili është resorti i madh që padronët kanë bllokuar? Cili është Bar-Restoranti që kanë bllokuar këta dy zotërinjtë nga data 1 Qershor deri më sot, për gati 3 muaj?

  Zero, asnjë të bllokuar ndërkohë që informaliteti është më rëndë se kurrë. Verifikojini restortet e mëdha te Rana e Hedhun, çdo shërbim është pa kupona, punonjës të pa deklaruar, shezlonet pa kuponë, informalitet total, kur arkëtojnë me miliona lekë çdo dite.

  Po vijën tjetër bregdetare nga Porti i Shëngjinit gjer në Kune, çfarë kanë bllokuar për mos lëshim kuponi, ndërkohë që vlojnë restorantet e peshkut dhe njësitë e shërbimeve.

  Përse s’kanë asnjë bllokim, asnjë rezultat? Le të përgjigjen, nuk po hyj me emra konkretë të resorteve që në bashkëpunim, “Padronet Shimaj” marrin rroga mujore 1.000 – 2.500 euro në muaj për të mos i gjobitur, por vetëm bëjnë kontrolle fiktive. Emrat do ti bëjmë publike në një kohë të dytë, bashkë me foto e video.

  Po donzhuani 50-vjeçar i Hetimit, Agim Shimaj çfarë resorti ka bllokuar për mos lëshim kuponi në vijën bregdetare të Velipojës? Cili eshte rezultati i tij në luftën ndaj informalitetit, se për rezultat personal të xhepave të tij, e kemi marrë vesh.

  Është një turp i madh që ministrja Denaj i ka lënë në dorë Veriun këtyre dy kopukëve, edhe në konflikt interesi në drejtori, por edhe me të shkuar ordinere. Të goditur fizikisht nga bizneset, për gjobëvënie si hienat.

  Në Gusht 2017 e shëmtuan në fytyrë drejtorin aktual të Tatimeve të Lezhës, Florian Shimaj në Elbasan, se kërkonte para me dhunë dhe nuk lëvizte nga biznesi pa marrë gjobën private, por mori grushtin fytyrës si gjobëvënës ordiner (e dinë gjithë tatimet e Shqipërisë).

  Më 24 Gusht 2015 e rrahin Agim Shimajn drejtorin donzhuan të Hetimit Tatimor të Veriut, edhe ky me gjoba private ndaj bizneseve, por u kishte ardhë në majë të hundës duke i dhënë para këtij njeriu, s’kishin rrugë tjetër veç të shfrynin fizikisht njerzit e thjeshtël (http://www.starplus-tv.com/goditet-kreu-i-inspektoriatit-te-punes-agim-shimaj/).

  Po këtë Gusht, si muaji kur Padronët Shimaj “sistemohen nga bizneset që u vjen në majë të hundës”, a do kemi histori të përsëritur për padrejtësitë që po bëjnë çdo ditë?

  I bëjmë thirrje Kryeministrit, Ministres Denaj, Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve Delinda Ibrahimi se po marrin para pa fund në emër të saj, të veprojnë dhe ti qërrojnë këta të paaftë nga këtë përgjegjësi që i kanë lënë.

  Shqipëria dhe Veriu ka njerëz të ndershëm, të aftë e punëtorë, ju lutem jo më me konflikt interesi, jo më me karta të djegura, jo më me servila, jo më me fasada si kushurinjtë Shimaj që bllokojnë dhe bëjnë statistikat duke gjobitur kioskat e fukarenjve dhe resortet e mëdha që kanë qarkullimin e parasë vazhdojnë e nuk paguajnë me “bekimin e rrogave mujore” që Shimajt përvetësojnë.

  Reply to this comment
 5. DN August 14, 13:07

  Delirant! E megalo!
  Jo nuk harrojne shpejt po duan shtet shqiptaret mbasi paguajne taxa , paguajne rryme, paguajne e vetem paguajne , edhe nuk po flas per borgjet qe po shtohen) po kur nuk marrin sherbimin e duhur! KM jone merr cdo sherbim, bile pertej asaj qe i takon shume here se nuk ia kemi borxh me ia shetit familjen as me ia paguar darkat e drekat e bakshishet per miqte, Km merr pra cdo sherbim prandaj nuk e kupton pse ne kerkojme prej shtetit ate per te cilen paguajme, e qe nuk eshte nje luks si uje e drita, o KM!
  Zdryp ma shpesh tek shqiptaret qe te kuptojsh realitetin larg zyrave tuaja qe i ke reguluar si prioritet absolute e ketij vendi,e me nje kosto bukur te krypur!!!

  Reply to this comment
 6. USA August 14, 13:13

  Jo mor vlla po nuk ecet se prapthi te promovosh njerezit e berishes si valdrin pjetri. Faji qe ke eshte se I beson berishes e hengreeeee.

  Reply to this comment
 7. Sigurimi August 14, 13:17

  Nje krm qe lavderon veten ky eshte idiot histerik ca ke bo vila e rezorte nuk ke hap asnje fabrike asnje hekurudhe pensinonet 120 eur rrogat akamo 250 eur. Vetem nje gjo ke bo te mire memorialin turk ke liqeni. Turpin e botes. Te shkerdhefte erdogani akoma me teper ty. O antishqiptar servil pa krenari kombi

  Reply to this comment
 8. G August 14, 13:33

  Ti jeton brënda katraurës që e ngrite vetë dhe nuk sy ta shikosh nga jashtë mënxyrën që po kalon ky vend.
  Në USA do kishe perfunduar në karrige elektrike Jo vetem per krimet e tua , por dhe per promovimin e tij. Zoti te gjykoftë nese ai ekziston.

  Reply to this comment
 9. MH August 14, 14:13

  Jam nji mendje me ty piktor.Por vec asaj katrahure qe ti e ndreqe dicka i ke dhan variacion me katrahuren tende qe ke ngatrrue gjithe nji popull ne pikpamje ideologjike duke perzier krundet me miell.Por duke i dhane prioritet krundeve si ma parimoret e ma te drejtet e historise.Fakti tjeter flet qe ti nuk je i sicerte per te vendos drejtesi dhe njerez te ndershem ne vendet kyce.Te rreshtohen nji varge kryebashkiakesh qe i ke te kriminuar e te korruptuar.Kjo don te thote se ven njerezit sic je dhe vete.Sic thote populli gjene eshi eshin.Asht ne nderin tend te dorehiqesh paqesisht si shenje civilizimi.

  Reply to this comment
 10. Z/K August 14, 14:17

  Fotografia selfije e nji fodulli qe shet pordhe se ka ndreq vendin si askush tjeter deri me sot.Kur populli kerkon njerez qe bajne pune e nuk lavderohen.

  Reply to this comment
 11. Lili August 14, 14:31

  Nje varianti i me mu fillon Historia!

  Reply to this comment
 12. intelektuali August 14, 15:01

  Kryeministri nuk di te ngase veturen?

  PO C’I DUHET TIMONI ATEHERE?

  sepse:

  As Enveri nuk mesoi te ngiste asnjehere veturen e tij lluksoze

  dhe:

  GJITHE JETEN BENTE KRAHASIME EKONOMOKE ME VITIN 1939 TE AHMET ZOGUT PER TE VENE NE DUKJET FITORJET E PARTISE SE PUNES ME TOLLONA DHE BUNKERE

  njashtu:

  Si Edi Rama sot qe lavderohet me arratisjen apo largimin e shqyptareve si “fitorja” e vetme e Rilindjes Enveriste

  Reply to this comment
 13. mirel August 14, 15:28

  Tani nuk eshte katrahure totale por maskarade kriminale e organizuar nga shteti hajdut i Ramutit. Cdo strukture ne cdo nivel administrativ, ekzekutiv e gjyqesor, eshte e korruptuar dhe e ndertuar qe te vjedhe e te grabisi me ligje te qeverise se Ramutit pasurite kombetare dhe private te shqiptareve.
  Megalloman i ndyre. Tradhetar i poshter
  Kriminel i popullit, xhandar i varferise.
  Plere e keqe

  Reply to this comment
 14. Eshte akoma katra ure! August 14, 17:19

  K/minister nuk keni ndrushuar sistemin e korruptimit! Keni zbukuruar fasadat Nuk keni ndryshuar thelbin e korrupsionit ne administratat publike ne sherbimet publike teansport shendetsi gjykata arson !
  Keni deficite te medha ne export!
  Te jap nje fakt : si ka mundesi te jete gati barazuar leku me euron dhe ekonomia te jete shume e dobet ?!!!
  Papunsia shume e madhe cilesia shume e dobet korruptive ne sherbimet publike?!!

  Reply to this comment
 15. bart72 August 14, 18:04

  Ho hajdut ho drogaxhi ho mafioz ho komunist bythqire do te maresh sapunin ne REC te Shkoder do lash gjynahet e shqiptareve se ke ngern buken e fukarajt haaaaaahaaaaa

  Reply to this comment
 16. prizem August 14, 18:47

  Vetem qorrat PeDe-ra te SHQUP-it dhe trushplaret qe ju shkojne pas nuk e kuptojne qe Shqiperia po ben progres ne rrugen e sundimit te ligjit, nuk ka kthim pas z.KM, mos u indukto nga ky kontigjent antishqiptar.

  Reply to this comment
  • Ilir August 14, 19:54

   Prape ti gumen , te njoh nga gjuha “e pleniumeve “ qe perdor…
   Burre pa fare je…

   Reply to this comment
   • prizem August 14, 23:36

    @gumen Iliri
    Ti duhet te jesh nje nga ata burrat PeDe-ra te SHQUP-it por ky nuk eshte problemi im….Une nuk e kuptoj fjalen “plenium” se kam lindur pas 1990’s. Kurse ti nuk kupton fjalet “sundim i ligjit” qe eshte alfa e demokracise.

    Reply to this comment
 17. Edi August 14, 19:30

  Para teje vidhej me 10%,
  Ti e krijon firmen vjedhese nga e para.
  Para teje vidhej , me ty grabitet,
  Para teje kish mundesi te paditeshin hajdutet, ti nxjerr ligj per te vjedhur…

  Reply to this comment
 18. Doda August 14, 19:56

  Para edit vidhej me 10% tashti ky vjedh me ppp i jep shokeve dhe firmave me kapital 60 eur miliiona nga leket dhe taksat e shqiptareve se dihet ai do te marri pjesen e vet njesoj je dhe ti sala luli lali likja kur te bohet drejtsia ne shqiperi po u bo do te takoheni me nje vend qe quhet burg

  Reply to this comment
 19. Limani August 14, 20:24

  S’kini parë gjë akoma , s’kini parë gjë akoma persëriste palaçua dhe ne po prisnim çudira .
  I pamë të gjitha çudirat . Çudia më e madhe është se , si një tollumbace bosh , një njeri i degjeneruar në të gjitha kuptimet , një njeri i pa karakter e paburrëri , u ngjit në krye të PS e u bë KM .
  Kjo tregon se PS ka rënë në dorë të maskarenjve dhe se , shoqëria jonë , ne shqipetarët , qënkemi popull i dobët , shumë i dobët .
  Bollë u justifikuam me diktaturën ; diktatura paska qenë ilaç për ne .
  Rroftë diktatura , poshtë prostituta demokraci . Demokracia albaneze !

  Reply to this comment
 20. spata August 14, 20:40

  Edhe ti z. K/M nuk mbetesh pa gje .Shume lemshe ke bere kohet e fundit .Ndryshimi politike qe kerkon populli mbetet ai qe ka qene .Buke e pune me shume edhe po te duash ti nuk jep dote.Ju dhe te ashtu quajturit opozitar kini kapur trenin e lluksit .Populli ,themi ne nga balta , i ka hipur karros se Licit .

  Reply to this comment
 21. katarakti August 14, 20:58

  Ngandonjehere pyes veten: çfare fitojne duke share, kritikuar dhe telendisur çdo dite kryeministrin?! Kur nuk propozojne asnje alternative më te mirë! E di qe ndokush do te hidhet perpjete dhe do te shpertheje: “Pse si dashke zotrote qe te mos ta shajme Edi Ramen, per te gjitha ato gabime dhe faje qe ka bere me dashje apo pa dashje?! Per Mit’hatin, koncesionet e gabuara, zgjedhjet e figurave politike me probleme dhe pothuajse te gjitha nga e djathta etj etj”?! Dakort. Po a nuk i ngjan kjo sjellje asaj shprehjes popullore: Per inat te vjerrhes, vajti e fjeti me mullisin?! Inati ketu eshte Enver Hoxha, kumandari i Luftes Nacionalçlirimtare dhe udheheqesi i Shqiperise gjate periudhes 1945 – 1985. Edhe nje here tjeter jam ne nje mendje me ju. Edi Rama eshte antikomunist, antienverist, nuk i behet vone fare per Luften Nacionaçlirimtare dhe per epoken bardhe e zi te socializmit diktatorial. Partia socialiste e udhehequr nga ai i ka keputur tashme teresisht “urat” me paraardhesen e saj PPSH-ne. Duke u kthyer ne nje parti europiane te qendres. Duke vene ne jete keshtu ligjin biologjik e mohimit te mohimit. Por a duhet te terbohemi nga nje kthese e tille?! Mos valle duke dashur te veme vetullat, po nxjerrim syte?! A duhet ta presim degen ku jemi ulur?! Dhe me troç akoma: a duhet te bejme kauze te perbashket me shpellaret?! A nuk eshte kjo nje rruge qorre, ku ka hyre me dashje dhe padashje edhe “Dita”?! Kur ben qametin per Luften Nacionalçlirimtare apo per Mit’hatin mos valle eshte halli i diktatorit Enver Hoxhes ne kete mes?! Dhe per t’i vene koke muhabetit: Kur nuk guxon te propozosh asnje alternative apo zgjidhje perse duhet te bashkohesh dhe te ulurish se bashku me ujqerit?!

  Reply to this comment
  • Aladini me Eskorte August 14, 21:08

   E nis qe ne fillim gabim Katarakt.

   Nuk duhet te fitojne gje gazetat.

   Kete DUHET te bejne

   Jane whatch dog

   Lehin qe te vene ne pune institucionet

   Nuk eshte detyre e gazetave se kush behet kryeminister.

   Ti voto ke te duash, ama nuk mund tu kerkosh gazetave te heshtin

   Aq me pak te.ngresh pyetjen “cfare fitojne”.

   Veshet dhe syte e publikut duhet te fitojne qe i gjykon jo me syzet e tua prej miopi militant.

   Asgje me shume se kaq

   Reply to this comment
 22. Zgalem August 14, 21:47

  Per te vleresuar te sotmen , qe ka emrin e Edi Rames, duhet te shofim nga jemi nisur . Cila ishte Shqiperia e vjedhjeve masive te fillimviteve 90 ,Levizjet kaotike , qe kjoskezuan Shqiperine , 97 e pergjakshme , qe erdhen na mbrojten trupat e OKB , katrahura me pronat , per te mos u zgjedhur kurre , rruget gjysem te shtruara , per te dale te vjedhjet si “Rruga e Kombit ‘”dhe vrasjet e protestusve me armet e Gardes .
  Ne te tera keto epizode tragjike , per kombin , del diku emri I Edi Rames ? Kam dyshim se pa Edi Ramen , Tirana dhe Shqiperia , do te ishte ende me kioska . Lazarati , ne mos Kryeqytet , do te ishte qyteti I rendesishem qeverritare , varferia do te varrej ne c’do dere te fshatit dhe qytetit . Shteti do kishte titullin rrumpalle , do drejtojenj nga Universiteti Kristal . Permanda pak , nga jemi nisur . Ramen e njof , vetem nga ekrani . Une mendoj se Rama ishte nje dhurate nga natyra , per te shpetuar degradimin total te Shqiperise dhe bashke me te dhe te kombit . Rama eshte kritikuar , per disa veprime liberale ne vleresimet e historise . Eshte me mire te jeshe liberal se dogmatik.Dogmatizmi e ka lodhur Shqiperine . Zgalem

  Reply to this comment
 23. USA August 14, 22:12

  Redaktor veshtire te heqim dore nga mentaliteti komunist qe e ka ngulitur saliu aq shume sa u infektua dhe dita nga lsi Qarte. Edi ka shume mangesi dhe ajo qe duket tashme eshte Pandeshkushmeria dhe i la ne balte njerezit qe e ndihmuan 2013 dhe u bashkua me Plehrat e saliut si pjerini paulini arben gardisti dhe valmiri. Sa shume te keqia ka sjell saliu Redaktor i bie qe te marre edin me vehte.

  Reply to this comment
 24. Arben August 15, 06:06

  Litari litari

  Reply to this comment
 25. Limani August 15, 11:06

  Edhe Italia ishte katrahurë para se të vinte Duçja edhe Gjermania ishte katrahurë para Hitlerit edhe Shqiperia katrahurë , para se të vije ti .
  Katrahurat nxjerrin të tillë mall !
  Shqipëtarët harrojnë shpejt na thotë Edvini dhe ka të drejtë !
  Harruan shqipëtarët që Edvini në 90 -tën u përzu nga PD për deklaratat e tij fashiste dhe debilët e maskarenjtë e PS e vunë në krye .
  Këtë harresë po e paguajmë shtrenjtë !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*