REGJISTRIMI / “Ju doni plumbin…” Biseda e plotë audio mes kreut të Ballit dhe gazetarit Xhevdet Shehu

November 17, 2018 18:52

REGJISTRIMI / “Ju doni plumbin…” Biseda e plotë audio mes kreut të Ballit dhe gazetarit Xhevdet Shehu

Publikohet e plotë biseda ku kryetari i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi kërcënon gazetarin e DITA-s, Xhevdet Shehun.

Është kreu i Ballit i cili telefonon gazetarin për shkrimin; “Ndaje mendjen zoti Kryeministër: O me Luftën, o me kolaboracionistët” botuar dy ditë më parë në kopertinën e DITA-s.

Ndërsa gazetari i kërkon zotit Alimadhi të bëj reagimin e tij duke i vënë në dispozicion gazetën për të pasur dhe qëndrimin e Ballit Kombëtar, nga ana tjetër e telefonit është dëgjuar në mënyrë të pabesueshme fjalia ku Alimadhi i thotë gazetarit: Ju doni të gjithë plumbin.

Kur i është thënë që po regjistrohet, kreu i Ballit ka tentuar të zbusë qëndrim duke thënë se Shehu e provokoi.

Më tej, kur gazetari i përmend padinë për kërcënim, Alimadhi thotë se e kishte fjalën për atë që bëri Rama me Mit’hatin. “Më provokove. Ju në fakt plumbin e morët prej Ramës” – thotë ai.

Ditën e sotme gazetari Shehu ka bërë kallëzim në Komisariatin Nr. 3 në Tiranë për kërcënim për shkak të detyrës.

Më poshtë audio-regjistrimi i plotë i bisedës Alimadhi-Shehu që zgjat më shumë se 8 minuta…

November 17, 2018 18:52
Komento

23 Komente

 1. Lili November 17, 19:42

  Metodat e sigurimit nuk i paskan harruar ,shoket e partise…

  Reply to this comment
  • Mitati November 17, 20:27

   E mo Tiku, te dogji?:)

   Reply to this comment
  • Sazani November 18, 07:01

   Po Lili nuk i ka harruar, por as ju nuk i paskeni lene vrasjet edhe pse lufta ka mbaruar pre 75 vitesh.

   Reply to this comment
   • Lili November 19, 05:37

    Po te ishin vrasesee qe moti nuk do kishit perfunduar si caucescu,po nuk ishin keshtu shqiptaret tjere. Edhe do shtfatqesisht nuk ishin se duhet me te keqen nje here e mire me u nda e jo me vazhduar keshtu 30 vjete deri ne vdekjen klinike te kombit.

    Reply to this comment
 2. fteri November 17, 19:42

  Hëngësh mutin tëndë o Adriatik Alimadhi,na qave trapin me orgnizatën tradhëtare B.K, siç e e paske hëngër .
  Kjo bisedë është një kërcënim të pastërt që i bënë shtypit lirë dhe gazetarit të nderuar Xhavdet Shehu . Dihet botërisht se ballistët gjatë luftës AFNÇ i vunë pushkën djemve të popullit që luftonin për atdhe .Ju nuk keni edhe turp ta pranoni burrërisht ,se jeni ju çeta të ballit që keni vrarë shumë partizan të lirisë ,ballistët u vunë kokë e këmbë në shërbim të gjermanit dhe italnianit,kjo u zhytë shtatë pashë nën dhe.

  Reply to this comment
  • Floku November 18, 05:55

   HAHAHA O muzhik gur pionier pensionist! Pse i merr per te verteta keto qe shkruan? Sepse edhe po te jeshe 90 vjeç sot je i rrjedhur nga mendte.

   Reply to this comment
 3. DRENICA E KUQE November 17, 20:09

  A di te tregoje ai kercenuesi Alimadhi se cili popull dhe cili shtet sillet siç po sillet sot Tirana zyrtare E Prishtina zyrtare ndaj kolaboracionisteve? Si sillet Amerika, Gjermania, Franca, Anglia, Rusia … ndaj tradhtarve te popullit te vet?…
  Po ik ore se “plumbin ballit” e doni ju ballistat e zogistat edhe sot (edhe ballistat e zogistat e Prishtines qe po bashkepunojne e po bashkeveprojne me ju), ne shekullin XXI…
  Bravo, Xhevdet Shehu!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 4. s.g. November 17, 20:26

  Fashizmi-nacizmi janë dënu dhe ndalu në shtetet përkatëse te shqiptarët vlersohet popull komik

  Reply to this comment
 5. intelektuali November 17, 20:44

  Doli edhe gazetari i Nexhmijes, Xhevdet Shehu te kerkoje dhe te fitoje ndonje lek qyl dhe badiava nga Prokuroria e Arta Markut kunder Alimadhit qe e kercenoi me nje plumb ne bythen enveriste

  PO KU ISHTE PROKURORIA E ENVERIT KUR MEHMETI VRAU DHE MASAKROI LUSHNJARET E NGRATE DUKE I PRERE KOQET, VETEM SE NUK DESHEN TE HYNIN NE CETEN E CUBAVE TE TIJ VRASTARE NGA MALLAKASTRA?

  sepse:

  Mehmeti mesa dime kete vrasje makaber te katunareve lushnjare e kaloi vetem me nje:

  AUTOKRITIKE SHOQERORE

  Reply to this comment
  • BALLIST = TRADHTAR November 17, 21:58

   Kjo eshte “burreria” e Ballisteve.
   MUA BALLISTETET, KJO FARE E NDYRE, ME KANE VRARE GJYSHIN. NE KOLONJE (ERSEKE)
   DHE SI PUNA IME JANE ME QINDRA FAMILJE TE PREKURA NGA KRIMET E KETYRE QELBESIRAVE PSEUDO PATRIOTEVE QE BASHKEPUNUAN ME GJERMANIN.
   I LUMTE DORA MEHMET SHEHUT!!! KUR SI SHOI SI FARE.

   Reply to this comment
   • Qetniku Enver Hoxha November 18, 10:23

    Njeriu duhet te jete krejt budalle dhe i pa njeri te flet
    coll nje fjale mire per Komunista !!!! Cfar lirije i kan sjelle
    vendit Envrero Sllavofilet ? Keni jetue si thite ne thark !
    Buk keni ble me tallona , Pasuni as tlina me veshe nuk
    kini pase Grate me shyten tuj punu ne bijqesi Pa pase
    hiq ekonomi ! Kush prej punetorve ka pase nje mundesi
    per ti kalue pushimet psh ne deti ? Pos partijashve qe
    ishin parazit ! Ne lufte ne vjetnam jan vra ma pak njerz
    se sa ne Lirine e Enver Gjyle Zuzmadhes se Se Halil
    synetgjise !!!! Europa nuk ka pase burgos sa shipnija
    Enver hoxha e ka tradhtue idealin kombetar Sebosllavi ua ka fale vellezerve te ti qetnik kosoven e vilajetet
    shiptare Qak edhe i ka ndihmue qetnikt qe ajken kombetaree ta deportojne neper shipni e ti pushkatojne
    ne Tivar ! Ky zagar kurr nuk ka luftue kunder gjarmanve
    se pse ata ishin tranzit Po ky ballin kombetar i ka quejt
    gjerman per ta ruejt vllaznillakun me qetnikt shki !
    Ky gerrgjan e ka myte popullin me stalin e me rusi !
    Krejt bota bejne qudi !!!! Ky karahajvan gerrgjan
    Edhe me kinez u vellaznue veq bythen e vet me e ru
    e popullin me e shkatrru ! Balli kombetar ishte ajka
    kombetare e kohes Po tradhtari Enver me tradhtaret e
    Tij marrveshjen e mukes e Prishi me pasbesi !
    Tjetra Kosovaret patetn nje rezolute te Bujanit Enver
    hoxha ate rezolute le qe nuk e ka perkrahe po kurr nuk
    e ka permend Enveri emnin e ka Stojniq , Rankoviq
    Popoviq , Mihajlloviq , Kallabiq e cka te duesh tjeter
    se per shiptar ishte si vllaznit e tij qetnik Shki !!!!

    Reply to this comment
   • intelektuali November 19, 05:52

    Po Mehmeti sipas Enverit dhe sipas historise se gazetarit te Nexhmijes, Xhevdet Shehu doli qe ishte POLIAGJENT,

    Qysh keshtu:

    I LUMTE DORA POLIAGJENTIT?

    Reply to this comment
 6. Aq0 November 17, 20:52

  Have mut o inelektual leshi have….

  Reply to this comment
 7. Zani i shqipes November 17, 21:11

  E ku ta dije Liu me qeleshe se politika eshte edhe shah edhe tavell.

  Para 90-es ishte koha e shahut. Vetem inteligjenca dinte ta luante. Kaqolat benin sehir.

  Pas 90-es mjeshtrat e shahut dolen ne pension, kurse kaqolat ja nisen dikush shesh-beshit dhe dikush persheshit.

  Me te fituar dolen keta te dytet. Pinjollet e komunizmi te konvertusar ne antikomuniste. Per keta lloj kameleonesh Haveli e ka nje thenie lapidare.

  Sot faqen bythe, dhe neser bythen faqe! Tamam si politika me shahiste dhe tavlliste.

  Sikur ta dinte Liu se neser do fillonte loja e shahut, gje qe mund te ndodhe vetem me nje shkelje syri, sot do ishte duke paketuar valixhen.

  Zgjohu edhe nje here or tungjatjeta,
  Sa kto male dhe sa kto shkrepa !

  Reply to this comment
 8. xxx November 17, 21:22

  harrassment, bullying & solicitation
  pervecse kercenim i hapur

  personi Alimadhi do urdher gjykate t’i rrije larg Xh. Shehut dhe paralajmerim.

  Reply to this comment
 9. gjallesa qe flasin November 17, 23:26

  I ka renduar se i ka thene kolaboracionist, se ballistet nuk ishin te tille, veç pulave qe i shuan, vrane e perveluan.

  Reply to this comment
 10. alphade November 17, 23:30

  Kur ulen malet e ngrihen halet…! O tempora,o mores !
  Quo Vadis ???

  Reply to this comment
 11. am November 18, 00:14

  Balli kombetar bashkepunoi ma nazistet dhe fashistet. Gazetari ka detyre te tregoje te verteten. Cti bejme ketij ballistit qe si pelqen historia. Ta ndryshojme..

  Reply to this comment
 12. i durumi November 18, 09:05

  Ej cuna a ju kujtohet kongresi i pare pas 90-tes i ballit kombetar ne Tirane.,Edhe aty iken pa paguar maluketerit dhe nuk lane asnje kocke pule ne pjate per be

  Reply to this comment
 13. BLACK SWAN November 18, 20:24

  pupupu të harxhosh plumbin me Xhevon ???
  të bësh “dëshmor” ktë gaztorin ???
  allah allah, mos e çaj kokën fare Gjevo, se ti i vdekur je dhe kur merr frymë,
  po s’ke faj ti jo, ka faj Alimadhi e fjalëshumi…

  Reply to this comment
 14. lalai November 20, 10:00

  Sa mirë ja paska bërë…..jo plumb ballit po TNT bythës!!!!

  Reply to this comment
 15. anticensurë25642654 November 20, 10:04

  e dëgjova disa herë këtë brambullitje të dy “personaliteteve” të budallallëkut!
  që të dy në mënyrë të kulturuar folën me njëri tjetrin!të qetë,tipike shqiptare,dhe asgjë më tepër!!
  më bëri çudi adriatik M. madhi me atë thënjen e tij se komunistët jo vetëm që kishin vrarë ballistë sa kishin dashur(sigurisht për të plotsuar atë numrin e 28 mijë dëshmorëve)por ju kishin VJEDHUR DHE ZORRËT!
  mendova se si kishin mundur tua vidhnin pa e kuptuar fare ballistët e tikut!?
  mu kujtuan thënjet shqiptare me punë zorësh,”ti nxjerr zorrët”,ta çaj barkun” e të tjera,por të gjitha ishin brënda veprimit të grabitjes!!si vjedhje nu e kisha menduar ndonjëherë!
  një herë mu kujtuan grekët!!ndoshta jua kanë vjedhur për të lidhur këpucët,se greku e ka zakon të përdorë zorrë shqiptarësh!boooo!
  pastaj mu kujtuan sërbët me shtëpinë e verdhë!!por prapë thashë”çne në atë kohë të bëheshin trapjante zorrësh”?!
  punë adriatiku!!ai ka lexuar mijra dokumente dhe nuk ka asnjë rrast të vetëm që balli të ketë vrarë një shqiptar!ndoshta ka të drejtë tik M.!kush e di,por mua nuk më shkulet versioni i nënës time që me gjithë 90 e kusur vitet nuk e ndryshoi versionin e ballistëve “paqësorë”,pavarsisht se shumë gjëra i ngatërronte në vitet e fundit të jetës!!ndoshta ata shqiptarë të masakruar në fshatin e saj nga ballistët,para syve të saj,nuk i ishin çrrënjosur!!
  tiku më pëlqeu sepse kërkonte “shqiptarët e bashkuar”,pavarsisht se ka gati 30 vjet që bën të kundërtën!mu duk shumë pozitiv në lidhje me krye palloshin tonë!dhe nuk ka faj!krye palloshi i tironës,kreu i rilindjes pa mbiemër,dhe shkërdhyesi i të majtës shqiptare i dha rastin që tiku ballin paqësor, që nuk lejonte gjermanin të bënte masakra,ose më mirë që ishte guidë turistike për të,ta vendoste në një nivel me ata komunistë që u bashkuan me antifashistët kundër turistëve gjerman!
  për mendimin tim palloshi i rilindjes dhe adoleshenti i përjetshëm i tironës ka bërë një veprim të shkëlqyer!!
  ai ka vënë,pak a shumë,në të njëjtin nivel dy të mëdhenjt e luftës së madhe!!
  njërin në sharrë dhe tjetrin në mes të tiranës!
  të parin,atë të sharrës,përveç mallkimeve verbale e kanë përdhosur dhe materialisht!!
  të dytin duke e pasur shumë larg,në dhe të huaj,e kanë mallkuar por nuk e kanë përdhosur asnjëherë!!
  pallohi i tiranës ja dha dhe mundësinë e përdhosjes materiale!!
  të shohim a do të jenë enveristët në të njëjti nivel si mid’haistët??

  sa për atë punën e kërcënimit,personalisht nuk pash asnjë lloj kërcënimi!pati një thënje të zakonshme shqiptarësh,që tiku e tha shpeshë që nuk e kishte si kërcënim direkt!!
  si nëri,tik muti i madh dhe xhot flokë ziu,mender të hanë mutin!!as njëri e as tjetri nuk kanë byçkë të japin plumb!!ata janë të zotë të hanë mender mut duke mbrojtur “mullinjt e tyre të erës”,janë të zot të lehin dh etë lëpijnë bythët e atyre që i paguajnë!!
  për momentin po lëpijnë të njëjtën BYTHË!!
  ndoshta zihen për të ndarë zonat e,”influencës”,lëpirjes!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim