“E prumë paqen bashkë”, monumenti i Newborn-it merr pamjen e re

February 17, 2021 09:47

“E prumë paqen bashkë”, monumenti i Newborn-it merr pamjen e re

Monumenti Newborn në Kosovë, ka ndryshuar pamjen, me rastin e 17 shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

Newborn është mbuluar me shenja të duarve të qytetarëve, me ngjyrën e ushtrisë, duke simbolizuar luftën çlirimtare të Kosovës.

Motoja e këtij monumenti është “E prumë paqen bashkë”, ndërsa ideatori është Fisnik Ismaili.

Pas përfundimit të monumentit, ai shkroi dje në profilin e tij në Facebook se ushtarët dhe dëshmorët sivjet do të jenë në monument.

“Natën e mirë, ushtarë dhe dëshmorë. Çdo ditë në mendje, sivjet në monument”, ka shkruar Ismaili.

j.l./ dita

February 17, 2021 09:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim