E quajti ‘qen spiun të regjimit komunist’, këshilltari i Nishanit padit deputetin e PS-së

September 16, 2015 08:26

E quajti ‘qen spiun të regjimit komunist’, këshilltari i Nishanit padit deputetin e PS-së

Gjenerali Pirro Ahmetaj do të padisë për shpifje deputetin socialist Arben Çuko. Deputeti socialist një ditë më parë përmes një statusi në “Facebook”, aludonte për shërbim të Ahmetajt në ish-­Sigurimin e Shtetit gjatë periudhës komuniste.

Rast unik për Shqipërinë dhe të gjithë vendet aleate që një ushtarak, gjeneral, të prononcohet publikisht si një politikan i pozicionuar fort në radhët e partisë.

Domosdo nuk e ka për herë të parë. Edhe diçka tjetër, mos më detyro të të thërras me pseudonim. Boll më, nuk merrem më me Pirro Ahmetajn, nuk është ai, është tjetërkush. Zoti President, mblidhi qentë!”, shkruante në statusin e tij deputeti Çuko.

Përmes një reagimi për gazetën “Panorama”, Ahmetaj e akuzon Çukon si pinjoll të bllokmenëve. “Në lidhje me një akuzë publike të bërë dje nga shtetasi Arben Çuko si “spiun i Sigurimit të Shtetit” dëshiroj të bëj prononcimin e mëposhtëm:

Pinjolli i bllokmenes-kooperativiste, derivat i shpërdorimit dhe një mediokër për t’u mëshiruar për dalldisjen e radhës në adresën time, do të përballet në Gjykatë me ligjin për ‘shpifje dhe denigrim!

Jo për çuko-t, as për ata që kanë keqgënjyer të zinë, por për respekt të mijëra të interesuarve, konfirmoj publikisht se ‘nuk kam qenë kurrë spiun, as me dosje, dhe as me pseudonim!’”, reagon Ahmetaj.

September 16, 2015 08:26
Komento

11 Komente

 1. Naftetari September 16, 08:49

  Gjeneral plere e ndyre qe ne surrat duket qe ka qene spiun dhe vazhdon tre jete i perdorur i ka mbetur vese qe ne kohen e spiunllikut plra.

  Reply to this comment
 2. studenti September 16, 09:19

  Ke qene ke qene se perndryshe nuk beheshe kapterr .

  Reply to this comment
 3. E verteta September 16, 09:32

  Fytyre e urryer me keq se Nishani,me egersi e kercenime eshte mesuar e djadhta,po nuk ulerite,po nuk shave nuk ben perpjete, jane vetem vegla qorre te dale boje pa asnje vlere.

  Reply to this comment
 4. Elena September 16, 09:39

  Ja ka gjetur tamam,surrat qen,President mblidhi qent ,une do shtoja qe Nishani ta fillonte nga vetja e vet perpara e me pas te gjithe langaraqet qe e ndjekin. Vajmedet ka mbetur politika ne dore te Nishanit e Pirro Ahmetaj ne dore te kapterreve.

  Reply to this comment
 5. Arben September 16, 10:36

  NISHANI VETE ESHTE “KAPTERRI”, NE DOSJET E SIGURIMIT,

  KU KA NEVOJE TE MERRESH ME ME NJERI TJETER NE PRESIDENCE.

  Reply to this comment
 6. rilindem September 16, 11:05

  ky pirroja duhet shkarkuar një ore e më parë edhe dhën për ndjekje penale…duhet të shpëtojme nga salirat e bujarat e ktij vëndi

  Reply to this comment
 7. skifteri September 16, 11:36

  Piro qeni rri si roje Bujar Kapterrit

  Reply to this comment
 8. demo September 16, 12:01

  Te gjithe ata qe ka pergojuar ky qen i terbuar i rrugaceve PD te bejne padi per kapterrin pirro!

  Reply to this comment
 9. bravo September 16, 12:17

  Me vejn keq por duhet pranuar se Pirro Ahmeti si shume te tjere te cilet jane sot gjeneral jane turp per shqiperine pasi jane medioker,servil te paafte te perfaqesojen vendin tone ushtarakisht ne NATO. Nje pjese e gjeneraluceve kane paguar shume euro per tu pagezuar gjeneral, fatkeqesi per vendin tone , turp i madh.Disa mburren se NATO, i ka lavderuar per punen qe bejne , por keto jane brockulla per arsye se perfaqesuesit e NATOs e kane pjese te punes te japin dhe ndonje lavderim por dihet se keto jane pjese e rutines se punes pra eshte “LOJA” ne te vertete ato jane te zhgenjyer nga mediokriteti i tyre, Rrine ne karrike si inferior, nuk dine te paraqesin koncepte apo japin mendime per zhvillimin e NATOs, mjedisin e sigurise, kercenimet e rreziqet qe i kanosen sot NATOs. Ato jane te afte vetem per korrupsion……e jo vetem.FA eshte ne pike te hallit….MIMI nuk di se cfare e rrethon dhe me ke punon….

  Reply to this comment
 10. Asadi Doli, Viçi s'Doli September 16, 12:29

  C’fare ndryshimi ka nese ka qene spiun, apo kapterr ne kohen e regjimit diktatorial ? Kush me pak e kush me shume, keta kane qene te njejtat specie qe i kane sherbyer me besnikeri prej qeni katilave te komunizmit. Prandaj perpara se Çakot dhe Çukot t’i bejne presion me nxjerrjen e pseudonimit kapterrave qe pa pritur e pa kujtuar e pane veten gjenerale, eshte mire qe te keshillohet me epror Vinin, se kur ka ndermend te urdheroje hapejn e dosjeve te Sigurimit

  Reply to this comment
 11. yy le September 16, 16:55

  po mire more i nderuara Z. gjeneral. ti padit cukon se ka bere nje aludim per ty si informator te sigurimit te shtetit e cuko te padit ty per gjithe ato cke deklaruar deri tani. ka sh mundesi qe secili nga ju do te denohet te demshperbleje tjetrin, ne mos u denofsh vetem ti, brenda kufijve ne te cilet eshte e pranuar vetmbrojtja ne te drejten civile, duke qene se keta reagojne ndaj deklaratave qe ti ben nuk dihet me sa te perputhshme ne radhe te pare per postin qe mban. qe ti veme kapak, ne u denofshi te dy kam pak si frike qe pertej kompensimit, do ti mbetesh ca si borxh cukos, se me ato qe ke deklaruar ti e ke leshuar gojen ca si teper si nga sasia e nga cilesija e demin e ke bere te medh. ne qofte se i njohin cukos vetmbrojten do denohesh vetem ti o qyq, e atehere ndoshta rrogne ta sequestrojne pak po duhet te kesh kijdes nga pasurite te tjera ne pac. ndaj ….. shih e bej vete se per dreq se me ato qe ke deklaruar ti, askush nuk mund te thote qe je viktime e persekutimt politik e gjyqesor,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim