E rëndë në Tiranë/ Burrë e grua dhunojnë prindërit (vjehrrit) e moshuar

July 25, 2017 19:29

E rëndë në Tiranë/ Burrë e grua dhunojnë prindërit (vjehrrit) e moshuar

Burre e grua jane nen hetim nga Prokuroria e Tiranes, pasi akuzohen se kane dhunuar sistematikisht prinderit (vjehrrit) e moshuar. Ndaj ciftit te moshuar eshte dhene edhe urdher mbrojtje.

Njoftimi i Policise:

Më datë 24.07.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit A.H dhe L.H, vjeç 50 e 38, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në banesë, në mënyrë të vazhdueshme ushtrojnë dhunë fizike ndaj prindërve (vjehrrit) B.H e V.H vjeç 87 e 77, të cilëve u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme.

Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”. Neni 130/a i Kodit Penal.

July 25, 2017 19:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*