E RËNDË/ Një tjetër e re, viktimë e Covid. Ishte shtruar prej disa ditësh, ndërron jetë një 28-vjeçare nga Elbasani pa sëmundje të tjera

February 22, 2021 13:44

E RËNDË/ Një tjetër e re, viktimë e Covid. Ishte shtruar prej disa ditësh, ndërron jetë një 28-vjeçare nga Elbasani pa sëmundje të tjera

Një 28-vjeçare nga Elbasani e infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetën ditën e sotme .

Sipas mediave ajo ka ndërruar jetë në një prej spitaleve COVID në kryeqytet.

E reja ishte shtruar prej disa ditësh, ndërsa mësohet se nuk vuante nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë u konfirmuan 1184 raste të reja me COVID nga 4013 testime testime të kryera në total, ndërsa 13 persona humbën jetën.

 

o.j/dita

February 22, 2021 13:44
Komento

8 Komente

 1. A February 22, 14:06

  Ngushellime, koronavirusi Covid-19, nuk luftohet vetem duke lare duart me sapun + duke i disefektuar dhe duke vendosur maska 1+ 1+ 1 = 3 maska ne ftyre.
  Keto jane broçkullat e mjekut mafioz me origjine italiane ANTONIO FAUCI ne SHBA, keto “keshilla” i zbaton edhe ky langaraqi i jone EDMUT RAMAVICI i kapur nga XHORXH SOROS, ne kete grup futen edhe BILL GATE dhe familja ROKFELER.
  Keshillat merren nga dy shtete si IZRAELI qe eshte shteti i pare ne bote per berje vaksinash mbi 85% dhe ka nje renie drastike te shifrave te virusit ne kete vend dhe jeta njerezore po behet si me perpara duke u hapur edhe bar-kafe-restorantet.
  Gjithashtu nje shtet qe duhet te merret parasysh eshte nje shtet ne Evrope dhe ne rajonin e Ballkanin qe ze vendin e trete ne bote per berje vaksinash qe eshte SERBIA.
  Pra, kemi ku te merren shembujt, por ky debili i jone HAMS MUTI i jone RAMAVICI shembujt i merr nga shtete qe nuk kane bere vaksina.
  Per te realizuar qellimin e tij per te mos bere asgje, nxjerre jashte ose e perzen diplomatin rus nga Shqiperia se gjoja sepse kur dilte nga ambasada dilte pa marre masat e duhura per mos infektiv.
  Ja ku jemi RUSIA nuk te jep asnje vaksine kundra virusit per popullin shqiptar. Tjetra qendron, duke mos dashur te bleje vaksina ne KINE, ky eshte i gateshem te perzere si padeshirueshem edhe ndonje diplomat te KINES ne Shqiperi.
  Ne kete menyre realizion qellimin e tij per te mos harxhuar asnje lek per blerje vaksinash.
  Plehra eshte pleher dhe bastard i ndyre. Deri MAQEDONIA po merr vaksina nga KINA.
  Kur te dalin dhe te prodhohen vaksinat e Evropes, gomarit i ka mbire bari. Te na rroje EDMUT RAMAVICI se per vehte e beri vaksinen.

  Reply to this comment
 2. Lili February 22, 17:48

  Ramuti per veti sigurij vaksinen, per ju gjishtin e mesit!

  Reply to this comment
 3. Populli February 22, 21:55

  Po luhet nje loje psikologjike e ndyre, per ti shtyre Shqiptaret qe te injektohen me helmin gjenetik qe keta e quajne vaksine.

  Si mundet te shitet dicka. Po duke luajtur me psikilogjine e njerezve, qe merre se nuk ka, eshte mall nga nje mik dmth i mire apo e fundit ne shitje. Truke te njohura marketingu te dezinjuara te manipulojne psikologjikisht mendjet e dobeta.
  emocionale.

  Ne asnje menyre mos beni kete armen biologjike qe keta e quajne Vaksine. Nuk eshte vaksine, por nanoteknologji gjenetike e cila do tu shkaterroje shendetin e do tu marre edhe jeten ne te ardhmen.

  Keni degjuar ndonje vaksine tradicionale qe duhet ruajtur ne -75 grade celsius?

  Dhe mos u fokusoni te jo Ruse, Kineze, phizer apo moderna, sepse jane te gjitha nje teknologji. Ndryshon vetem lloji i stimulantit gjenetik te viruseve te modifikuara gjenetikisht, qe ata pritet te infektojne njerezimin pasi ti kene programuar qelizat me vaksinat.

  Keto vaksina do sherbejne per shpopullimin e Globit ne nje te ardhme te afert.

  Reply to this comment
  • Lili February 23, 13:07

   Populli , mos je i qeverise edhe ti ? ne qofte se nuk e do vaksinen mos e merr po lejoj bile te tjeret ta marrin !

   Reply to this comment
   • Populli February 23, 19:47

    Nuk kam asnje lloj problemi neqoftese dikush deshiron te helmoj veten me Vaksinen.

    Problemi im eshte se qeveria e shitur shqiptare te mos detyroje Shqiptaret te cilet nuk kane deshire te vaksinohen,

    TRUPI YNE ZGJEDHJA JONE.

    Reply to this comment
 4. Boss February 22, 22:22

  Gjithe Bota po perdor vaksinen Sputnik V Ky plehra Cifuto Sorrosiane Rama e ben me qellim qe te zhfuk Shqiptaret. Ky eshte njeriu me i ndyre ne Bote. Ne cso Shtet politikanet po bejne Cmos per te marre Vaksinat Ruse. Evropa i Aprovoi per vete ndersa ne vdesim dhe Ameriken nuk e tradjetojme. Keta kriminela Sadist kane Sy dhe faqe dhe shajne Enver Hoxhen

  Reply to this comment
 5. Boss February 22, 22:23

  Gjithe Bota po perdor vaksinen Sputnik V Ky plehra Cifuto Sorrosiane Rama e ben me qellim qe te zhduk Shqiptaret. Ky eshte njeriu me i ndyre ne Bote. Ne cdo Shtet politikanet po bejne Cmos per te marre Vaksinat Ruse dhe shpetuar njerzit e vet. Evropa i Aprovoi per vete ndersa ne vdesim dhe Ameriken nuk e tradhetojme. Keta kriminela Sadist kane Sy dhe faqe dhe shajne Enver Hoxhen

  Reply to this comment
 6. Pergjigje sufllaqeve komentues February 22, 22:46

  Lloj lloj budallenish komentojne tek Dita

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim