E rrallë! Në Tiranë foshnja “lind me këmishë” (Foto)

April 15, 2018 11:56

E rrallë! Në Tiranë foshnja “lind me këmishë” (Foto)

 

“I lindur me këmishë”!

Kjo shprehje e gjuhës popullore tregon që një foshnje i sapoardhur në jetë është me fat.

Dhe një fëmijë i tillë ka ardhur në jetë në maternitetin “Koço Glozheni” në Tiranë.

Në foton e shpërndarë nga doktoresha e njohur Anika Dokle, duket qartë se foshnja ka ardhur në jetë me atë pjesë që njihet si mbështjella e qeses amniotike.

Doktoresha Dokle shkruan: “I lindur me këmishë.”

a.s/dita

April 15, 2018 11:56
Komento

2 Komente

 1. gjermani i fundit April 15, 14:24

  me kembe te mbare

  Reply to this comment
 2. Shqip April 15, 15:49

  Po pse e rralle, edhe I’m Vella dhe nje kunata jone kane lindur me kemishe. Edhe shume t tjere. Ka ndodhur.
  Jete te gjate e te lumtur ketij femije.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*