E rrallë! Shqiptarja bëhet nënë në moshën 58-vjeçare

June 17, 2018 13:16

E rrallë! Shqiptarja bëhet nënë në moshën 58-vjeçare

 

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Levekursen të Gjermanisë, ku një shqiptare 58-vjeçare ka lindur një djalë, shkruajnë mediat gjermane.

“Është një djalë i shëndetshëm, 3360 gramë në peshë dhe 53 centimetra në madhësi,”-raporton spitali Leverkusen, përcjell albinfo.ch.

Nëna Flora ka pagëzuar djalin me emrin Florian, dhe të dytë raportohet se janë mirë.

Ndërkohë, babai është Sjdi, 72-vjeçar, i cili ishte shumë i lumtur, duke theksuar se kanë pritur 24 vite për të pasur një djalë.

“Ai është kaq i bukur. Gjithashtu ka sytë dhe hundën time. Kjo është një mrekulli,”-thotë 72-vjeçari.

Madje të mrekulluar kanë qenë edhe gjinekologet në Spitalin e Leverkusenit, duke theksuar se një gjë e tillë nuk ka ndodhur asnjëherë.

“Një lindje në moshën 58-vjeçare nuk ka ndodhur më parë,”-shprehet njëra prej tyre. /albinfo.ch/

a.s/dita

June 17, 2018 13:16
Komento

4 Komente

 1. MH June 17, 16:51

  I shkofte jeta mbare,me shendet dhe jetegjate.Mbasi prinderit e moshuar do e lejne vetem vogelushin e pafajshem.Qe te mos ndodhin kjo fatkqesei uroj qe qofte edhe njerit nga te dy te rrojne te pakten edhe nja 30 vite.

  Reply to this comment
 2. Arben June 18, 11:39

  Mbaresi

  Reply to this comment
 3. Adi June 18, 19:19

  Me siguri kane genjyer per moshen per te dale heret ne pension. Ose jane aq te lodhur nga jeta saqe duken 10-15 vjet me te medhenj se sa jane ne te vertete.

  Reply to this comment
 4. Tika January 5, 16:32

  In vitro ose normal, pasi shtatzania ne ate moshe pak e eshte veshtir

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*