E rrallë: Vajza e beut qëllon kalimtarin në aeroport me gjellë pasanikësh

June 25, 2016 21:34

E rrallë: Vajza e beut qëllon kalimtarin në aeroport me gjellë pasanikësh

 

Në një incident në dukje banal, vajza e një beu të pasur shqiptar mësohet se ka qëlluar me gjellë pasanikësh në aeroportin e Romës, një kalimtar gjithashtu shqiptar, të perceptuar si kundërshtar.

Gojët e Liga mësojnë se bija e oligarkut, i cili ka patur një rini shumë të vuajtur, sapo pikasi shënjestrën e vet e la në mes copën e bukës që po hante.

Buka në fjalë, e ndarë në mes, kishte brenda asortimente të shijshme kulinare. Gjasat janë që kjo të jetë arsyeja e përdorimit si armë, për t’i treguar shënjestrës se familja e saj… nuk e hante më bukën thatë.

Bija e beut, siç mësohet, ndodhej në aeroport bashkë me të shoqin, emri i të cilit pretendon të dëshmojë origjinën shqiptare, ndërsa mbiemri tradhton origjinën malteze të familjes.

Policia italiane bën me dije se maltezi e kishte mbaruar copën e vet të bukës me gjëra brenda, ndaj vendosi të përdorte grushtin.

Kamerat e aeroportit, mësojnë Gojët e Liga, kanë kapur edhe një dialog mes çiftit, ku ajo i thotë atij: “Ah, që nuk kam një pulë të pjekur, apo pak troftë Valbone! Do t’ia kisha bërë kokën përshesh. Sa do gëzohej babi”.

Burime që e njohin mirë të shkuarën e vajzës, pohojnë për Gojët e Liga se agresiviteti i saj ushqimor është i hershëm.

Në kohët e vobektësisë familjare, ajo si vajzë e vogël qëllonte nga ballkoni me patate apo kokrra qepe, kalimtarë të identifikuar si jo dashamirës ndaj të atit. Me kalimin e kohës, si për të dëshmuar ngritjen e statusit ushqimor të familjes, vajza nisi të qëllonte me tava krapi, imam bajalldi, jahni me mish lepuri të Tropojës etj.

“Çfarë tersi, tani më duhej një fileto salmoni e pjekur në qymyr mështekne suedeze”, mësohet se ka mërmëritur vajza e beut në momentin e pritës…

 

***

Shënim: Gojët e Liga është rubrikë satirike. Çuditërisht, ngjarja e mësipërme ka ndodhur vërtet.

June 25, 2016 21:34
Komento

14 Komente

 1. besniku June 25, 22:50

  Mos i ngacmoni, se po hane Iftarin, se jane edhe fetare, muslimane fondamentalist, lexojne Kuranin dhe e zbatojne fjale per fjale. Por njerezit, gojet e liga, u krijojne lloj-lloj ngjarjesh dhe aventurash, por a mund te bejne gjera te tilla mbesimtaret muslimane gjera te tilla? Ne asnje menyre, jo! Nuk e di perse jane ende ne Shqiperi dhe nuk kane shkuar ne Siri, se keshtu do te shpetonte edhe Shqiperia nga ky lloj bicimi njerezish!

  Reply to this comment
 2. astrit June 26, 08:20

  Lapsus i gazetarit. Nuk eshte vajza e beut por vajza e komunistit nga tropja!

  Reply to this comment
 3. arbereshi June 26, 14:02

  RRugace nga me ordineret, jane rrugace sepse eshte e bija e Saliut, edhe super mbesa eshte super sepse eshte femija e ketyre. BASTARDE vicidoli

  Reply to this comment
 4. Mark uk June 26, 17:10

  Po cfar .ute burri eshte Talant Balla kur thot me ka rrah nje grue.Besoj se ja paska kaluar te jatit qe i pat then ne parlament :Cfar do behet motra dhe grueja jote.

  Reply to this comment
  • Ivani i madh June 27, 08:44

   O Mark po qe je krimb buthe kete e dime se egersirat si ti e Gita shemtira dini vetem te ulerin e te shqyenin se tek kafshet si raca juaj jmungon logjika. Prandaj vetem kafazi ju zbut dhe ai seshte i larget po vjen dhe egersira si ju race e felliqur aty e keni vendin mjaft degjuam ulerimat dhe ngerdheshjen e dhembeve e kesaj tufe bashke me ty brenda dhe felliqesira si ti e babai jot krimineli Berisha me kelyshet e tij Giten e Zeni sytpeshkaqenin.

   Reply to this comment
 5. Nwnw Pashako D. June 26, 19:05

  Q…o breshkw q. se tw ka ardhur vakti.kjo i duhet thnw asaj apo atij,trimi “pa shpine”. balla mos merret me ta.Ata janw tw hyrit e litarit Berishia, se Vuciteli wshtw i tw gjithw tropojanwve..apo jo.
  Dhimbie e madhe pwr kwtw turp fatkeqwsisht shqiptar! Turpi tyre.
  Nwnw Pashako D.

  Reply to this comment
 6. Shqupi June 27, 09:33

  Edhe Lady Macbeth i Shakespeare do ta kishte merak te kishte nje fytyre te tille, per te patur sukses.

  Reply to this comment
 7. Mark uk June 27, 09:45

  O Ivani i madh:Nga qe je i madh,shko e nxierre rrahjen e Taulantit,po mos perdor fjal fyese se te rrahin edhe ty si nje qen.Mendoj se do jesh vete taulanti se dukesh se cfar karakteri keni.

  Reply to this comment
  • abc June 27, 13:27

   TI o Mark Uk, te cfte baba uku prej tropoje, salushi yt I shtrenjte. Kemi marre vesh bemat e familjes berishjane. I jati I salushit tend e ka q..i, salushin te vogel prandaj eshte bere salushi keshtu I eger. edhe ty ndoshta, edhe Giten e ka q…I lulushi se burri I saj eshte gay. Ju marrte vdekja te gjithe fare e fis e miqesi te berishajve. Vdekshi ne gazep. Ky popull ka nevoje qetesi jo keto rrugacerira. o ju fshifte kanceri.

   Reply to this comment
 8. ELIOT June 27, 17:10

  po zihen kelyshat e enverit ne mes te europes ;;;;;;kjo eshte kultura e komunstave ;;goca e beut ;;;ha ha ha ;;;BERISHA ISHTE NJE SPIUN I ENVERIT ..DHE KJO PSIKOPATJA I NGJAN VJEHRRIT .. DHE KY TYCI QE E HENGRI PJATEN NE SURRAT CFARE ESHTE … SPIUN APO HAJDUT I RAMES ….. GAZETARI SJETON NE SHQIPERI …. APO ESHTE NAIVE …

  Reply to this comment
 9. Mark uk June 27, 22:23

  abcdehg:Une nuk kam as nje dhoj miqsie me Berishen.As qe deshiroj ta shof me sy.E cmoj se u vu ne krye te studentve per te permbysur baballaret tuaj te ndyre.Sikur te mos i kishit thene kto fjal qe me krijimin e Pd ju jap te drejt.Po keni qe ne vitin 1990 qe rrini duke lehur si qenet per kedo qe eshte i djathte more injorant.

  Reply to this comment
 10. Mark uk July 5, 19:04

  E meritonte ta gjuante me nje .ute te madh.

  Reply to this comment
 11. liu July 8, 15:55

  hajdutin e druve jo kalimtarin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim