“E shërova kancerin me ujin e shenjtë”, 30 mjekë nisen drejt Kishës në Francë

September 8, 2019 11:02

“E shërova kancerin me ujin e shenjtë”, 30 mjekë nisen drejt Kishës në Francë

Një i moshuar beson se e ka kuruar kancerin nga uji i shenjtë i Kishës Katolike romake, në Lurdë të Francës.

Kazik Stepan, 71 vjeç shkoi në vendin e shenjtë në Francë, pasi u diagnostikua me një tumor në palcën kurrizore.

Mjekët kishin frikë se ai nuk do t’i mbijetonte as pelegrinazhit, por i moshuari pretendon se pasi u la me ujin e shenjtë të Zojës Lurdë,  ishte në gjendje të shëtiste për herë të parë.

Dëshmia e tij ka bërë që 30 mjekë të udhëtojnë drejt vendit të shenjtë për të vërtetuar kurimin e tij. Ata duhet të jenë të sigurt nëse Stepan ishte i pashërueshëm.

Stepan vizitoi Lurdën në 1965 dhe beson se është ende gjallë për shkak të kësaj mrekullie.

j.l./ dita

September 8, 2019 11:02
Komento

4 Komente

 1. Nasi September 8, 12:10

  Edhe une u sherova vetem se piva ujin e Bovilles me shurre!

  Reply to this comment
 2. Pensionisti September 8, 18:07

  Dikur .ne vitet “70 ne Ardenice u krye nji cpim nga nderrmarrjet e naftes ; por ne vend te naftes doli uje ipijshem.Nji nga laboratoret qe kreu analizat e ketij uji nxori se ai kishte veti sheruse per shume semundje . Keto te dhena u botun ne shtypin e kohes dhe atje vershuan nga e tere Shqiperia njerez qe mbanin radhen per te mbushur nga ky uje i sherus!Ne fshehtesi u perhap lajmi se ky ishte uji i shenjte se ishte afer Manastirit te Ardenices.Gjendja u rendua aq shume sa njerzit qendronin me dite te tera ,vetem qe te mbushnin qofte edhe disa litra nga ky uje, bile pati edhe raste fatkeqesish!Mbas disa ditesh ky burim u mbyll Edhe ky uji sherus ne France i ngjan kesaj historie Shqiptare !

  Reply to this comment
 3. Pensionisti September 8, 18:09

  Dikur .ne vitet “70 ne Ardenice u krye nji cpim nga nderrmarrjet e naftes ; por ne vend te naftes doli uje
  i pijshem.Nji nga laboratoret qe kreu analizat e ketij uji nxori se ai kishte veti sheruse per shume semundje . Keto te dhena u botun ne shtypin e kohes dhe atje vershuan nga e tere Shqiperia njerez qe mbanin radhen per te mbushur nga ky uje i sherus!Ne fshehtesi u perhap lajmi se ky ishte uji i shenjte se ishte afer Manastirit te Ardenices.Gjendja u rendua aq shume sa njerzit qendronin me dite te tera ,vetem qe te mbushnin qofte edhe disa litra nga ky uje, bile pati edhe raste fatkeqesish!Mbas disa ditesh ky burim u mbyll Edhe ky uji sherus ne France i ngjan kesaj historie Shqiptare !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*