E “djeg” vettingu, Mustafaj: Ju humbët, do ankimoj vendimin (VIDEO)

July 18, 2019 08:56

E “djeg” vettingu, Mustafaj: Ju humbët, do ankimoj vendimin (VIDEO)

Shkon në 65 numri i gjyqtarëve dhe prokuorëve të shkarkuar nga vettingu.  Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandiddatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë.

Mustafaj është gjyqtar i Gykatës së Tiranës ndërsa prej më shumë se një viti ishte në pritje për t’u bërë gjyqtar Kushtetuese.

Gjatë seancës dëgjimore Mustafaj kërkoi dhe ndërrimin e trupit gjykues për shkak të konfliktit që kishte me relatoren Xhensila Pine, por kjo kërkesë u rrëzua.

Në përfundim Mustafaj u shpreh se ka humbur vendi, Gjykata Kushtetuese pasi sipas tij s’do të ketë në përbërje të saj një gjyqtar të ndershëm. Ai tha se ka mbështetur vettingun dhe reformën në drejtësi, por deklaroi se kundërshton shkarkimin duke paralajmëruar ankim.

 e.t./dita

 

July 18, 2019 08:56
Komento

3 Komente

 1. mustafa islamuti mahmuti xhaferra rrahmani -vetem emra terroristesh islamik asji Shqiptare July 18, 09:26

  hahaha

  cere o ky surrat terroristi mer Trapijan o edhe ky ?

  Niseni ne Afganistan

  Reply to this comment
 2. Hajdari July 18, 11:27

  Caa thuaj o Liro, po ti nuk di ku i ke futur paret, se nga nuk i fut turinjte e tu prej fashatari si makuteri per te perfituar. Rri ne m..ku je, jo per gje por do te te dalin te tjera te palara i di vete..

  Reply to this comment
 3. Gjyqtari Humbur July 18, 16:10

  Ate thuaj o pasha. Sot humbi shqiperia, sot humbi vendi, sot humbi drejtesia, sot humbem nje hajdut megaloman qe e di veten te pa zevendesueshem. Po ne p.dh te semes vafsh o pasha. Por prape ti ke i fituar sepse po te mos ishe atje ku humbe sapunin do merrje, ku i dihet pastaj e ben me deshire por s’ma do memdja te besh hajer me surratin qe ke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim