E trishtë, ndahet nga jeta ish-lojtari i skuadrës së Interit

February 20, 2021 16:10

E trishtë, ndahet nga jeta ish-lojtari i skuadrës së Interit

Ish-lojtari i Interit, Bolonjës dhe Napolit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në një spital të Milanos.

Beluxhi i cili mbushi 71-vjeç më 7 shkurt, i’u prenë gjymtyrët e poshtme për shkak të infektimit me COVID-19.

Mauro Beluxhi i cili u shpall kampion me Interin në sezonin 1970/71, ishte shtruar në spital më 4 nëntor 2020 për shkak të pozitivitetit me koronavirus, të cilit iu detyruan ti hiqnin gjymtyrët e poshtme dhe pas heqjes së tyre, shëndeti i toj u përkeqësua dita-ditës.

h.b/dita

February 20, 2021 16:10
Komento

1 Koment

  1. Lili February 20, 17:51

    U prehsh ne paqe

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim