E vërteta e komunikimit Rama-Vuçiç dhe profili fals i kryeministrit serb?

July 10, 2015 17:27

E vërteta e komunikimit Rama-Vuçiç dhe profili fals i kryeministrit serb?

Pas replikave të shkëmbyera mes kryeministrit Rama dhe atij serb, Aleksandër Vuçiç, në disa faqe periferike ka pasur spekulime se faqja me të cilën ka replikuar Rama, nuk është e kryeministrit serb.

Por, cila është e vërteta?

Këtë gjë në fakt nuk e përcaktojmë ne, por Twitter. Çdo account në Twitter që ka shenjën

ngjyrë blu, domethënë që është një llogari e verifikuar nga Twitter, e lidhur me një website zyrtar. Ky verifikim bëhet nga Twitter. Ndaj s’ka dyshim se ajo është llogaria e kryeministrit serb. Sigurisht Vuçiç ka edhe llogarinë e vet personale, por kjo që i referohen këto faqe periferike, është llogari e verifikuar.

July 10, 2015 17:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*