“E vrava, jam penduar, po tani s’kam çfarë të bëj!”

February 3, 2016 09:51

“E vrava, jam penduar, po tani s’kam çfarë të bëj!”

Pak ditë më parë vrau me thikë vajzën 17 vjeçare, ndërsa plagosi tjetrën më të madhe në moshë.

Gjykata e Krimeve të Rënda i ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”, ashtu sikurse pritej, shtetasit Kujtim Ibraj nga Puka.

Në sallën e gjyqit, i pandehuri nuk ka dhënë asnjë deklaratë. Më pas tha shkurt se ishte penduar.

“Jam penduar, por nuk ka çfarë bëj tani”, ka thënë ai. Në momentin që kreu krimin e rëndë, burri ishte në gjendje të dehur.

Ai prej vitesh konsumonte alkool, ndërsa ishte ndarë me gruan, por që jetonin në të njëjtën shtëpi.

Prokuroria ka marrë në pyetje nënën e viktimës si dhe vajzën 23 vjeçare që mbeti e plagosur natën e krimit.

familja-ibraj-620x361-620x358

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Babai ishte i dehur, si gjithmonë. Por të dielën ishte shumë keq.

Nuk dinte ç’bënte e ç’thoshte. Kur kapi thikën në dorë u tmerruam. Ndërhyra kur ai iu drejtua mamit.

Pashë edhe Elidonën që ishte pranë saj dhe u futa ta shpëtoj. Por ai e goditi. Më goditi dhe mua”, ka dëshmuar vajza 23-vjeçare. /Dita/

February 3, 2016 09:51
Komento

2 Komente

 1. Loni February 3, 13:05

  Kjo eshte pasqyra sociale, sa poshte ka arritur shoqeria shqiptare, mosvleresimi, mosrespektimi i te drejteva te njeriut, kur ne nje vend(popull, etni), nuk zbatohen te drejtat e njeriut, shume mire e kishte Enveri qe e komandonte vendin vetem, nuk degjoheshin vrasje, apo njerez me arme ne makina. Nuk eshte dehja e ketij personi qe e coi ne ate lajthitje, krim, por kultura qe edukohet, qe rritet, qe sherbehet ne Shqiperi(mosrespektimi i te drejtave te njeriut) , ndarja e nje familjeje eshte e dhimshme, por jeta e tjetrit eshte e tjetrit, mua me duket se mesuesit ne shkolle nuk i mesojne e edukojne me femijet me vlera, por shkojne vetem per parate

  Reply to this comment
 2. Pilo Lala February 4, 14:14

  Puka po nxjerr trima keto vite.
  Vellezerit kriminele Arben Frroku me vellane, ky tipi qe vret femijen e vet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim